dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Chodci a cyklisté mají smůlu, oblíbenou náplavku obehnaly ploty a hlídá ji ochranka
Na zhruba šes set metrů náplavky se nyní nedostanete. Foto: puc

Chodci a cyklisté mají smůlu, oblíbenou náplavku obehnaly ploty a hlídá ji ochranka

Na více než týden pro cyklisty a na pár dní pro chodce je uzavřena oblíbená náplavka na Rašínově nábřeží. V úseku od Vyšehradského tunelu až po Palackého náměstí brání lidem ke vstupu k Vltavě přenosné ploty, celý úsek v délce stovek metrů chrání ochranka. Důvod? Přípravy na výstavu Lodě na vodě, která se uskuteční od čtvrtka do neděle.

Tento článek vznikl v pondělí 20. dubna ráno, kdy byla náplavka skutečně uzavřena a bylo avizováno, že se otevře pro veřejnost až ve čtvrtek. Nicméně během dne byl průchod veřejnosti umožněn, v mobilních plotech se na obou koncích uzavřeného koridoru objevily průchody.

Zábrany byly u všech vstupů na náplavku na nábřeží instalovány včera. Až do úterý 28. dubna tedy u Vltavy neprojedou cyklisté, musí jezdit po chodníku. Chodci tudy budou moci projít až ve čtvrtek 23. dubna, kdy akce začíná.

Na náplavce jsou instalovány stany a další zázemí výstavy Lodě na vodě, proto ten zákaz vstupu,“ uvedla koordinátorka výstavy Jana Onda.
Sedmý ročník výstavy, nad kterou převzal záštitu magistrát i radnice městských částí Praha 2 a 5, se bude konat na obou březích. Zatímco na Smíchovskou náplavku se bude za vstup platit, na pravém břehu ne, tudíž vstup umožní organizátoři i těm, kteří na výstavu nejdou.

Ještě před dvěma lety se muselo platit na pravém břehu, tudíž na chodnících byla pořádná tlačenice. Setkalo se to s kritikou veřejnosti, proto již loni byl chodcům během výstavy umožněn volný průchod.

lode-na-vode-2015-c-nahled

lode-na-vode-2015-b-1-nahled

lode-na-vode-2015-b-1_1-nahled

lode-na-vode-2015-d-nahled

lode-na-vode-2015-b-2-nahled

Anketa

Jak hodnotíte znemožnění přístupu na část náplavky kvůli přípravám výstavy Lodě na vodě?


Další články
Nahoru