Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy
Uvolněný kryt stožáru byl dočasně přichycen policejní páskou. Zdroj foto. Městská policie hl. m. Prahy

Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy

„Útěkářky z diagnosťáku“, ztracený a zraněný chlapec, poškozená zeleň, pytel s infekčním odpadem, utopený kontejner a mnoho dalšího řešily hlídky strážníků během prodlouženého volna. O případech informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku zavolali manželé, kteří našli u křižovatky ulic Platónova a Československého exilu malého chlapečka. Dvě hlídky strážníků začaly prohledávat okolí a následně zjistily, že dvouletý klučík odešel z nedaleké školky.

„Vychovatelky uvedly, že byly s dětmi na zahradě a netuší, jak se chlapec dostal z uzamčeného prostoru ven. U všech byla následně provedena dechová zkouška s negativním výsledkem,“ sdělila Seifertová.

O události byla informována matka dítěte a strážníci podle mluvčí po celou dobu postupovali jak podle pokynů státní policie, tak pracovníků sociálně právní ochrany dětí.  

„Mám všeho dost“ byla první slova 14leté dívky, kterou našli strážníci schoulenou pod lavičkou na dětském hřišti v Horních Měcholupech. Dívka se přiznala, že společně s kamarádkou (15 let) utekly z diagnostického ústavu. 

Na sedmnáctiletou dívku, která také utekla z diagnostického ústavu, upozornil strážníky muž z Prahy 7. „Slečna se svobody ale nechtěla vzdát, proto nadiktovala cizí údaje a pak se pokusila o útěk. Strážníci ji proto museli nasadit pouta. Na služebně státní policie se potvrdilo, že je skutečně hledanou osobou. Všechny tři dívky si k dalšímu opatření převzali policisté,“ sdělila Seifertová.

Hlídka na Praze 5 byla upozorněna na plastový kontejner, který byl pravděpodobně úmyslně hozen do potoka. Protože bylo nad síly strážníků jej vyprostit vlastními silami, zavolali na pomoc hasiče, kteří ho posléze vrátili na místo, kam patří.

Do třetice pak strážníci z Prahy 5 asistovali u zraněného dítěte v kočárku. Na toho spadl uvolněný elektrokryt od veřejného osvětlení. „Vzhledem k tomu, že zranění bylo lehké, otec dítěte nechtěl věc více řešit, proto strážníci lampu zajistili páskou a věc oznámili společnosti, která zajistí opravu,“ sdělila mluvčí.  

Kousek od Šlechtovy restaurace ve Stromovce měl podle svědka mladík poškodit zasazený stromek. Dvaadvacetiletý mladík ale strážníkům tvrdil, že si ničeho není vědom. Na místě, kde byl i svědek, si událost převzala státní policie.

Odložený plastový pytel na autobusové zastávce na Karlově náměstí jela prověřit hlídka strážníků. Podle piktogramů a poškození zjistila, že se v něm nachází nebezpečný infekční materiál.

„Podle etikety na obalu se hlídka opakovaně pokusila kontaktovat původce odpadu, zdravotnickou společnost, ovšem bez úspěchu. Proto vyrozuměla odpovědného pracovníka Krizového štábu hlavního města. Podle jeho pokynů strážníci za pomoci ochranných prostředků poškozený igelitový pytel bezpečně vložili do nového a odvezli na určené místo,“ dodala mluvčí městské policie. 


Autor: Jan Puci

Projekt Sportovní údolí Krč vzniká za účasti veřejnosti

Dnes ve 13:22

Budoucí podoba, a hlavně možnosti využití údolí Kunratického potoka byly hlavním tématem veřejného setkání, které k budoucím proměnám údolí zorganizovala městská část Praha 4. V atraktivní lokalitě v současné době působí několik sportovních oddílů s řádově tisíci členy. Údolím rovněž prochází...

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Včera v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Včera v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

23. června 2024 v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

23. června 2024 v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Další články
Nahoru