Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy
Uvolněný kryt stožáru byl dočasně přichycen policejní páskou. Zdroj foto. Městská policie hl. m. Prahy

Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy

„Útěkářky z diagnosťáku“, ztracený a zraněný chlapec, poškozená zeleň, pytel s infekčním odpadem, utopený kontejner a mnoho dalšího řešily hlídky strážníků během prodlouženého volna. O případech informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku zavolali manželé, kteří našli u křižovatky ulic Platónova a Československého exilu malého chlapečka. Dvě hlídky strážníků začaly prohledávat okolí a následně zjistily, že dvouletý klučík odešel z nedaleké školky.

„Vychovatelky uvedly, že byly s dětmi na zahradě a netuší, jak se chlapec dostal z uzamčeného prostoru ven. U všech byla následně provedena dechová zkouška s negativním výsledkem,“ sdělila Seifertová.

O události byla informována matka dítěte a strážníci podle mluvčí po celou dobu postupovali jak podle pokynů státní policie, tak pracovníků sociálně právní ochrany dětí.  

„Mám všeho dost“ byla první slova 14leté dívky, kterou našli strážníci schoulenou pod lavičkou na dětském hřišti v Horních Měcholupech. Dívka se přiznala, že společně s kamarádkou (15 let) utekly z diagnostického ústavu. 

Na sedmnáctiletou dívku, která také utekla z diagnostického ústavu, upozornil strážníky muž z Prahy 7. „Slečna se svobody ale nechtěla vzdát, proto nadiktovala cizí údaje a pak se pokusila o útěk. Strážníci ji proto museli nasadit pouta. Na služebně státní policie se potvrdilo, že je skutečně hledanou osobou. Všechny tři dívky si k dalšímu opatření převzali policisté,“ sdělila Seifertová.

Hlídka na Praze 5 byla upozorněna na plastový kontejner, který byl pravděpodobně úmyslně hozen do potoka. Protože bylo nad síly strážníků jej vyprostit vlastními silami, zavolali na pomoc hasiče, kteří ho posléze vrátili na místo, kam patří.

Do třetice pak strážníci z Prahy 5 asistovali u zraněného dítěte v kočárku. Na toho spadl uvolněný elektrokryt od veřejného osvětlení. „Vzhledem k tomu, že zranění bylo lehké, otec dítěte nechtěl věc více řešit, proto strážníci lampu zajistili páskou a věc oznámili společnosti, která zajistí opravu,“ sdělila mluvčí.  

Kousek od Šlechtovy restaurace ve Stromovce měl podle svědka mladík poškodit zasazený stromek. Dvaadvacetiletý mladík ale strážníkům tvrdil, že si ničeho není vědom. Na místě, kde byl i svědek, si událost převzala státní policie.

Odložený plastový pytel na autobusové zastávce na Karlově náměstí jela prověřit hlídka strážníků. Podle piktogramů a poškození zjistila, že se v něm nachází nebezpečný infekční materiál.

„Podle etikety na obalu se hlídka opakovaně pokusila kontaktovat původce odpadu, zdravotnickou společnost, ovšem bez úspěchu. Proto vyrozuměla odpovědného pracovníka Krizového štábu hlavního města. Podle jeho pokynů strážníci za pomoci ochranných prostředků poškozený igelitový pytel bezpečně vložili do nového a odvezli na určené místo,“ dodala mluvčí městské policie. 


Autor: Jan Puci

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Včera v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru