Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy
Uvolněný kryt stožáru byl dočasně přichycen policejní páskou. Zdroj foto. Městská policie hl. m. Prahy

Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy

„Útěkářky z diagnosťáku“, ztracený a zraněný chlapec, poškozená zeleň, pytel s infekčním odpadem, utopený kontejner a mnoho dalšího řešily hlídky strážníků během prodlouženého volna. O případech informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku zavolali manželé, kteří našli u křižovatky ulic Platónova a Československého exilu malého chlapečka. Dvě hlídky strážníků začaly prohledávat okolí a následně zjistily, že dvouletý klučík odešel z nedaleké školky.

„Vychovatelky uvedly, že byly s dětmi na zahradě a netuší, jak se chlapec dostal z uzamčeného prostoru ven. U všech byla následně provedena dechová zkouška s negativním výsledkem,“ sdělila Seifertová.

O události byla informována matka dítěte a strážníci podle mluvčí po celou dobu postupovali jak podle pokynů státní policie, tak pracovníků sociálně právní ochrany dětí.  

„Mám všeho dost“ byla první slova 14leté dívky, kterou našli strážníci schoulenou pod lavičkou na dětském hřišti v Horních Měcholupech. Dívka se přiznala, že společně s kamarádkou (15 let) utekly z diagnostického ústavu. 

Na sedmnáctiletou dívku, která také utekla z diagnostického ústavu, upozornil strážníky muž z Prahy 7. „Slečna se svobody ale nechtěla vzdát, proto nadiktovala cizí údaje a pak se pokusila o útěk. Strážníci ji proto museli nasadit pouta. Na služebně státní policie se potvrdilo, že je skutečně hledanou osobou. Všechny tři dívky si k dalšímu opatření převzali policisté,“ sdělila Seifertová.

Hlídka na Praze 5 byla upozorněna na plastový kontejner, který byl pravděpodobně úmyslně hozen do potoka. Protože bylo nad síly strážníků jej vyprostit vlastními silami, zavolali na pomoc hasiče, kteří ho posléze vrátili na místo, kam patří.

Do třetice pak strážníci z Prahy 5 asistovali u zraněného dítěte v kočárku. Na toho spadl uvolněný elektrokryt od veřejného osvětlení. „Vzhledem k tomu, že zranění bylo lehké, otec dítěte nechtěl věc více řešit, proto strážníci lampu zajistili páskou a věc oznámili společnosti, která zajistí opravu,“ sdělila mluvčí.  

Kousek od Šlechtovy restaurace ve Stromovce měl podle svědka mladík poškodit zasazený stromek. Dvaadvacetiletý mladík ale strážníkům tvrdil, že si ničeho není vědom. Na místě, kde byl i svědek, si událost převzala státní policie.

Odložený plastový pytel na autobusové zastávce na Karlově náměstí jela prověřit hlídka strážníků. Podle piktogramů a poškození zjistila, že se v něm nachází nebezpečný infekční materiál.

„Podle etikety na obalu se hlídka opakovaně pokusila kontaktovat původce odpadu, zdravotnickou společnost, ovšem bez úspěchu. Proto vyrozuměla odpovědného pracovníka Krizového štábu hlavního města. Podle jeho pokynů strážníci za pomoci ochranných prostředků poškozený igelitový pytel bezpečně vložili do nového a odvezli na určené místo,“ dodala mluvčí městské policie. 


Autor: Jan Puci

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

Včera v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

Včera ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Další články
Nahoru