Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy
Uvolněný kryt stožáru byl dočasně přichycen policejní páskou. Zdroj foto. Městská policie hl. m. Prahy

Chlapeček se dostal z uzamčené školky, dítě v kočárku zranil kryt lampy

„Útěkářky z diagnosťáku“, ztracený a zraněný chlapec, poškozená zeleň, pytel s infekčním odpadem, utopený kontejner a mnoho dalšího řešily hlídky strážníků během prodlouženého volna. O případech informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku zavolali manželé, kteří našli u křižovatky ulic Platónova a Československého exilu malého chlapečka. Dvě hlídky strážníků začaly prohledávat okolí a následně zjistily, že dvouletý klučík odešel z nedaleké školky.

„Vychovatelky uvedly, že byly s dětmi na zahradě a netuší, jak se chlapec dostal z uzamčeného prostoru ven. U všech byla následně provedena dechová zkouška s negativním výsledkem,“ sdělila Seifertová.

O události byla informována matka dítěte a strážníci podle mluvčí po celou dobu postupovali jak podle pokynů státní policie, tak pracovníků sociálně právní ochrany dětí.  

„Mám všeho dost“ byla první slova 14leté dívky, kterou našli strážníci schoulenou pod lavičkou na dětském hřišti v Horních Měcholupech. Dívka se přiznala, že společně s kamarádkou (15 let) utekly z diagnostického ústavu. 

Na sedmnáctiletou dívku, která také utekla z diagnostického ústavu, upozornil strážníky muž z Prahy 7. „Slečna se svobody ale nechtěla vzdát, proto nadiktovala cizí údaje a pak se pokusila o útěk. Strážníci ji proto museli nasadit pouta. Na služebně státní policie se potvrdilo, že je skutečně hledanou osobou. Všechny tři dívky si k dalšímu opatření převzali policisté,“ sdělila Seifertová.

Hlídka na Praze 5 byla upozorněna na plastový kontejner, který byl pravděpodobně úmyslně hozen do potoka. Protože bylo nad síly strážníků jej vyprostit vlastními silami, zavolali na pomoc hasiče, kteří ho posléze vrátili na místo, kam patří.

Do třetice pak strážníci z Prahy 5 asistovali u zraněného dítěte v kočárku. Na toho spadl uvolněný elektrokryt od veřejného osvětlení. „Vzhledem k tomu, že zranění bylo lehké, otec dítěte nechtěl věc více řešit, proto strážníci lampu zajistili páskou a věc oznámili společnosti, která zajistí opravu,“ sdělila mluvčí.  

Kousek od Šlechtovy restaurace ve Stromovce měl podle svědka mladík poškodit zasazený stromek. Dvaadvacetiletý mladík ale strážníkům tvrdil, že si ničeho není vědom. Na místě, kde byl i svědek, si událost převzala státní policie.

Odložený plastový pytel na autobusové zastávce na Karlově náměstí jela prověřit hlídka strážníků. Podle piktogramů a poškození zjistila, že se v něm nachází nebezpečný infekční materiál.

„Podle etikety na obalu se hlídka opakovaně pokusila kontaktovat původce odpadu, zdravotnickou společnost, ovšem bez úspěchu. Proto vyrozuměla odpovědného pracovníka Krizového štábu hlavního města. Podle jeho pokynů strážníci za pomoci ochranných prostředků poškozený igelitový pytel bezpečně vložili do nového a odvezli na určené místo,“ dodala mluvčí městské policie. 


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru