dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Chlapec okusoval svým obětem kozačky
Chlapce na ženách nejvíce vzrušovaly vysoké boty. Ilustrační foto: sxc.hu

Chlapec okusoval svým obětem kozačky

V šoku byli svého času kriminalisté ze čtyřky. Zadrželi třináctiletého chlapce, který měl vskutku bizarní zálibu. Svých jedenáct obětí totiž nutil ke svolení líbat a okusovat jim kozačky. V jednom případě kozačky dokonce prokousl.

„Posléze po ženách intenzivně vyžadoval, aby mu obuví ještě šlapaly nebo kopaly do obličeje,“ vzpomínal detektiv Jan Dvořák s tím, že za dobu své policejní služby se s takovým případem ještě nesetkal.

Retrospektivní ohlédnutí za počátkem tohoto kriminálního extrému vedlo na autobusovou zastávku Družná v Modřanech. Chlapec převážně v odpoledních nebo večerních hodinách v okolí zastávky ženy přepadával.

Nezletilec měl podle policistů jasnou představu i o věku svých obětí. „Vybíral si atraktivní 18leté až 36leté ženy, které sledoval. Na odlehlejším místě je pak přepadl a chytil za nohy. Když některá z obětí začala volat o pomoc, z místa činu rychle utekl,“popisoval Jan Dvořák s tím, že podle výpovědí některé oběti chlapci do obličeje s chutí šláply. Prý v sebeobraně.

„Modřanský kousač“ má šanci

Detektivnímu týmu nezletilec před svým dopadením připravoval horké chvilky. „Jeho časová nestálost vyžadovala nepřetržité sledování vytipovaných lokalit včetně sledování osob, zda některá z nich neodpovídá svědeckým popisům o asi pětadvacetiletém muži,“ pokračoval Dvořák.

Na detektivy se brzy usmálo štěstí. Pachatel se objevil v ošacení popisované osoby. „Že to byl třináctiletý klučina, by netipoval ani vševědoucí románový komisař Maigret,“ uzavřel Jan Dvořák.

Exces teprve třináctiletého chlapce podezřelého z přepadávání atraktivních žen překvapil i renomovaného klinického psychologa Karla Humhala. Případů podobného ražení totiž není mnoho, „modřanský kousač“ je vůbec ojedinělý.

„Buď bude jeho osobnostní vývoj ještě zajímavější, nebo se chlapec v průběhu let změní a bez problémů se třeba hodnotně zařadí do společnosti. Zda tomu věřím? Jako psycholog v to doufám,“ poznamenal Humhal.

Uděláme z tebe kyvadlo!

Zděšeně pozorovalo několik svědků dění v okně čtvrtého patra činžovního domu Dejvicích. Za nohy z něj visel člověk řvoucí strachy a volající o pomoc. To majitele objektu takto nutila trojice mužů k tomu, aby opět zapnul vodovodní přípojku.

Tato další retrospektiva svého času zalarmovala policisty k okamžitému zásahu, kdy v pozadí policejních manévrů byla nebohá babička a její milující vnuk s bohatým trestním rejstříkem.

„Právě vnuk se vložil do problému domu, který nejen babičce, ale i ostatním nájemníkům velice ztěžoval život. Majitele vnuk se svými dvěma kumpány v objektu vyhledal, přivlekli ho k otevřenému oknu a řvali na majitele, že teď s ním udělají kyvadlo,“ ohlédl se za tímto neméně bizarním případem oslovený detektiv.

Policisté tři samozvané vykonavatele spravedlnosti na místě zadrželi. Majitel si přesto od nich ještě stačil vyslechnout, že jestli poruší slib, zítra ho přijdou v okně „pohoupat“ jejich kamarádi. „Voda v domě pak skutečně tekla,“ doplnil detektiv. Jak dlouho, to už je podle policistů prý jiná kapitola.

Mazej vychladnout na mráz!

Náhodný chodec nevěřil svým očím, když k němu ve starší domovní zástavbě na Proseku běžel zcela nahý, notně promodralý muž a prosil o pomoc.

Lednový dvacetistupňový mráz by prý z tepla nevylákal ani pražské vltavské otužilce, zato kriminalisté podle svých slov do tehdejší „sibérie“ museli.

„Protože otec neohlášeně navštívil svou vdanou dceru, kterou přistihl se svým milencem. Samosebou, že seznamování pak nemělo podobu zdvořilostních zvyklostí španělského královského dvora,“ zavzpomínal policista Jiří Semerád.

Dotyčný otec byl údajně velmi prudérní člověk. Nafackoval nejdřív dceři a pak se pustil do jejího milence. Ten se ale bránil a otec proto sáhl pod sako s výhrůžkou, že jestli záletník dům hned neopustí, okamžitě ho zastřelí.

„Milenec musel na mráz a blízký soused, který se zrovna vracel domů, vzal toho naháče na milost. To on pak volal na policii s informací o možném použití zbraně pachatele,“ vysvětloval Jiří Semerád.

Kriminalisté záhy přijeli a otec jim vše vylíčil s tím, že domnělá zbraň pod sakem byla pouhá mystifikace. „Přece jen jsme se po domě trochu porozhlédli, abychom měli jistotu,“ líčil nadále detektiv.

Jeho kolega po krátké chvíli zděšeně upozorňoval, že si malé dítě v pokoji hraje s granátem. „Oddechli jsme si – byla to naštěstí jenom atrapa v podobě zapalovače,“ dovyprávěl detektiv infarktovou situaci. Případ „Zmrzlého Romea“ policisté uzavřeli pouhou domluvou.


Autor: Petr Štrompf

Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru