Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci
Zabavené makety zbraní, které měli hoši u sebe. Foto: MP Praha

Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci

Dva mladící ve věku 12 a 14 let zkoušeli včera odpoledne airsoftové zbraně v parku. Jako terč si zvolili projíždějící auta. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo k žádným škodám. Na místě to pak hned „schytali“ od svých matek, čekat je bude také pohovor se sociální pracovnicí. Přestupky budou oznámeny správnímu orgánu.

Hlídka strážníků vyjela prověřit oznámení do parku mezi ulicemi Čs. exilu a Zátišská, kde si měli dva kluci „hrát“ se vzduchovkami a mířit jimi na projíždějící vozidla.

Jakmile spatřili služební auto strážníků, vzali „nohy na ramena“. Daleko ale neutekli. Na opakovanou zákonnou výzvu nakonec zastavili a poslušně dali zbraně na zem.

Oba kluci strážníkům sdělili svoje osobní údaje a předali kontakt na rodiče. „Na místo se vzápětí dostavily jejich matky, které jim ihned vynadaly. Mladíci shodně uvedli, že si chtěli zbraně jen v reálu vyzkoušet. Pak se omluvili a dodali, že svého jednání velmi litují,“ uvedl mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zbraně včetně nože a dalšího příslušenství byly mladíkům odejmuty. Na služebně městské policie si je budou moci vyzvednout jejich rodiče. Chováním chlapců se nyní bude zabývat také ,sociálka´ a přestupky na úseku střeliva budou řešit úředníci.

Pražští strážníci mají ještě v živé paměti průšvih jiného nezletilce, který před třemi lety na dětském hřišti na Jižním Městě fyzicky napadl jiné děti. Strážníky na místě kontaktovala učitelka a označila jim agresivní dítě. Chlapec se přiznal, že napadl skupinku dětí termoskou, klackem a trubkou.

Protože jednoho hocha udeřil termoskou do břicha, byla na místo přivolána záchranná služba. Ta dítě odvezla k ošetření do nemocnice. I tento případ náslědně řešila ,sociálka.


Dva muži skončili v péči záchranářů

Včera v 08:51

Jednoho našli na autobusové zastávce v Praze 9, druhého na tramvajové v Praze 6. V obou případech strážníky přivolali kolemjdoucí.

Maminku ztraceného Adama našli strážníci

11. dubna 2021 v 08:27

Uplakaného asi tříletého chlapce bez doprovodu si 7. dubna všimla v Bergmanově ulici běžkyně. Nejprve s ní odmítal komunikovat, ale nakonec svolil, že se spolu vydají hledat maminku.

Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Ukradli zaměstnancům veřejné jídelny peněženku s hotovostí i platební kartu

6. dubna 2021 v 11:06

Do veřejné nonstop jídelny v Praze 5 vstoupila dvojice ve středu 31. března krátce po poledni, žena využila situace, kdy zaměstnanci provozovny obsluhovali zákazníky, a pronikla do neuzamčené šatny.

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

5. dubna 2021 v 10:00

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do...

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

4. dubna 2021 ve 21:47

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá...

V ulici Na Třebešíně hořela střecha domu

3. dubna 2021 ve 14:31

Dnes ráno od 9:45 hod zasahovali pražští hasiči společně s chemickou službou v ulici Na Třebešíně ve Strašnicích u požáru střechy rodinného domu.

V Újezdu nad Lesy hořel opuštěný hotel

2. dubna 2021 ve 20:40

V pátek 1. dubna od 8:24 hodin zasahovali hasiči ve Staroklánovické ulici v Újezdu nad Lesy u požáru jedné místnosti částečně devastovaného a neužívaného hotelu, který obývají osoby bez domova.

Havarovanou dodávku vyprostil jeřáb

2. dubna 2021 v 09:43

V pátek 1. dubna od 7:27 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje u nehody dodávky a osobního auta. 

Konec lásky na Andělu. Muž ohrožoval sebe i okolí

2. dubna 2021 v 09:16

Kvůli rozchodu neovládl emoce ani chování. Zhrzeného muže museli zklidnit strážníci. Kvůli obavám o jeho duševní zdraví raději přivolali záchranáře.

Další články
Nahoru