dnes
Neděle - jasno
16°C
zítra
Pondělí - zatazeno
13°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci
Zabavené makety zbraní, které měli hoši u sebe. Foto: MP Praha

Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci

Dva mladící ve věku 12 a 14 let zkoušeli včera odpoledne airsoftové zbraně v parku. Jako terč si zvolili projíždějící auta. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo k žádným škodám. Na místě to pak hned „schytali“ od svých matek, čekat je bude také pohovor se sociální pracovnicí. Přestupky budou oznámeny správnímu orgánu.

Hlídka strážníků vyjela prověřit oznámení do parku mezi ulicemi Čs. exilu a Zátišská, kde si měli dva kluci „hrát“ se vzduchovkami a mířit jimi na projíždějící vozidla.

Jakmile spatřili služební auto strážníků, vzali „nohy na ramena“. Daleko ale neutekli. Na opakovanou zákonnou výzvu nakonec zastavili a poslušně dali zbraně na zem.

Oba kluci strážníkům sdělili svoje osobní údaje a předali kontakt na rodiče. „Na místo se vzápětí dostavily jejich matky, které jim ihned vynadaly. Mladíci shodně uvedli, že si chtěli zbraně jen v reálu vyzkoušet. Pak se omluvili a dodali, že svého jednání velmi litují,“ uvedl mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zbraně včetně nože a dalšího příslušenství byly mladíkům odejmuty. Na služebně městské policie si je budou moci vyzvednout jejich rodiče. Chováním chlapců se nyní bude zabývat také ,sociálka´ a přestupky na úseku střeliva budou řešit úředníci.

Pražští strážníci mají ještě v živé paměti průšvih jiného nezletilce, který před třemi lety na dětském hřišti na Jižním Městě fyzicky napadl jiné děti. Strážníky na místě kontaktovala učitelka a označila jim agresivní dítě. Chlapec se přiznal, že napadl skupinku dětí termoskou, klackem a trubkou.

Protože jednoho hocha udeřil termoskou do břicha, byla na místo přivolána záchranná služba. Ta dítě odvezla k ošetření do nemocnice. I tento případ náslědně řešila ,sociálka.


V ulici V remízku hořel byt, evakuováno bylo deset lidí a dvě želvy

22. října 2020 v 17:36

Dnes v 8:23 vyjeli pražští hasiči ze Smíchova a Radotína k hlášenému kouři z balkonu obytného domu v ulici V remízku v Hlubočepích.

Rvačka na zastávce

21. října 2020 v 16:22

Ze zastávky MHD v Novodvorské ulici byla v sobotu 17. října hlášena rvačka dvou mužů. Při příjezdu hlídky se na místě nacházely čtyři osoby, které se napadaly pouze verbálně. Oznamovatelka strážníkům označila útočníka i napadeného, který se při pádu zranil...

Při požáru chaty v Petrovicích se zranila jedna osoba

21. října 2020 ve 14:49

Několik jednotek pražských hasičů zasahovalo dnes od 8:42 hodin v Ramanově ulici v Petrovicích u požáru půdního prostoru chaty.

Útočníci se chtěli schovat v hustém křoví

21. října 2020 ve 14:18

Do parku v Kupeckého ulici v Praze 11 byly hlídky strážníků vyslány ke rvačce mezi třemi muži. Na místě našli jednoho z nich a viděli další dva vběhnout do přilehlého křoví. Muž, který nebyl viditelně zraněn, hlídce sdělil, že byl napaden a útočníci se mu pokusili odcizit...

Dva hledaní a odcizené kolo

14. října 2020 ve 12:51

Pravidelné kontroly opuštěných objektů k práci strážníků neodmyslitelně patří. V jednom z nich našla hlídka psovodů dvě hledané osoby, v druhém ukradené kolo.

Desetiletí kluci barvami posprejovali zeď

14. října 2020 v 11:48

S rukama od barev, spreji a kousek od popsané zdi přistihl řidič tramvaje čtyři kluky. Desetiletí kluci poslušně počkali na příjezd strážníků.

Nedařilo se ho dostat z erotické videokabinky, po hodině se ukázalo proč

14. října 2020 v 10:42

Při sledování erotické produkce se mladý muž pravděpodobně zdrogoval a pak nechtěl, nebo nemohl, videokabinku opustit.

Požár bytu v Letňanech

14. října 2020 v 07:31

Požár pokoje bytu v panelovém domě likvidovaly včera v 17:42 tři jednotky hasičů. Požár ve třetím patře byl rychle lokalizován, hasiči museli odvětrat chodbu domu přetlakovou ventilací.

Další články
Nahoru