dnes
Pondělí - zatazeno
14°C
zítra
Úterý - polojasno
18°C
pozítří
Středa - polojasno
20°C
Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci
Zabavené makety zbraní, které měli hoši u sebe. Foto: MP Praha

Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci

Dva mladící ve věku 12 a 14 let zkoušeli včera odpoledne airsoftové zbraně v parku. Jako terč si zvolili projíždějící auta. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo k žádným škodám. Na místě to pak hned „schytali“ od svých matek, čekat je bude také pohovor se sociální pracovnicí. Přestupky budou oznámeny správnímu orgánu.

Hlídka strážníků vyjela prověřit oznámení do parku mezi ulicemi Čs. exilu a Zátišská, kde si měli dva kluci „hrát“ se vzduchovkami a mířit jimi na projíždějící vozidla.

Jakmile spatřili služební auto strážníků, vzali „nohy na ramena“. Daleko ale neutekli. Na opakovanou zákonnou výzvu nakonec zastavili a poslušně dali zbraně na zem.

Oba kluci strážníkům sdělili svoje osobní údaje a předali kontakt na rodiče. „Na místo se vzápětí dostavily jejich matky, které jim ihned vynadaly. Mladíci shodně uvedli, že si chtěli zbraně jen v reálu vyzkoušet. Pak se omluvili a dodali, že svého jednání velmi litují,“ uvedl mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zbraně včetně nože a dalšího příslušenství byly mladíkům odejmuty. Na služebně městské policie si je budou moci vyzvednout jejich rodiče. Chováním chlapců se nyní bude zabývat také ,sociálka´ a přestupky na úseku střeliva budou řešit úředníci.

Pražští strážníci mají ještě v živé paměti průšvih jiného nezletilce, který před třemi lety na dětském hřišti na Jižním Městě fyzicky napadl jiné děti. Strážníky na místě kontaktovala učitelka a označila jim agresivní dítě. Chlapec se přiznal, že napadl skupinku dětí termoskou, klackem a trubkou.

Protože jednoho hocha udeřil termoskou do břicha, byla na místo přivolána záchranná služba. Ta dítě odvezla k ošetření do nemocnice. I tento případ náslědně řešila ,sociálka.


V Praze 4 hořel motor auta, řidič se popálil

23. května 2020 ve 21:55

Dnes v 16:29 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů u požáru osobního automobilu ve Štúrově ulici v Praze 4. Hořelo v motorové části, řidič se pokusil plameny uhasit před příjezdem jednotky a popálil se.  

Hasiči vyprostili zaklíněnou osobu po nehodě kamionu a osobního auta

21. května 2020 ve 22:18

Dnes v 8:43 hodin zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u nehody osobního a nákladního vozidla v Cínovecké ulici v Praze 9. Hasiči museli vyprostit jednu zraněnou osobu, kterou předali do péče záchranářů.

Hasiči zlikvidovali požár vysokonapěťového kabelu

21. května 2020 ve 20:11

Dnes od 11:13 hodin zasahovali hasiči v Cihelné ulici u požáru vysokonapěťového kabelu ve výkopu vedle rekonstruované budovy.

Močící muž nechtěl pustit láhev červeného

20. května 2020 v 11:46

Muž močící na veřejnosti nechtěl spolupracovat na zjištění totožnosti, stejně tak pustit láhev s vínem, pak uchopil strážníka za předloktí, ten mu nasadil služební pouta.

Strážníci přistihli muže při krádeži

20. května 2020 v 11:40

Přímo v autě, které se stalo terčem krádeže, zadržela hlídka strážníků 39letého muže. Pokusil se odcizit vestavěnou navigaci.

Opilec si ustlal u vchodu do domu

20. května 2020 v 06:57

Během preventivní kontroly silně opilý muž napadl strážníka. Zklidnila ho až pouta. Pro silnou opilost byl převezen záchranáři do nemocnice.

Nehoda v ulici Na Radosti

19. května 2020 v 18:13

Jednotky pražských hasičů a pražského dopravního podniku zasahovaly dnes od 17:35 hodin v ulici Na Radosti v Praze 5 u nehody tří osobních vozidel a chodce.

Pomalovali pilíř mostu, neutekli

18. května 2020 ve 20:38

Ženu a muže, kteří posprejovali mostní konstrukci, zadrželi v neděli kolem 21. hodiny strážníci bezprostředně po činu.

V Kostelecké ulici hořel sklad barev

17. května 2020 v 19:58

Dnes krátce po poledni vyslalo operační středisko pražských hasičů profesionální a dobrovolné hasiče do Kostelecké ulice v Praze 18 k požáru v kancelářské jednopodlažní budově.

Další články
Nahoru