Dnes Pondělí - oblacno -1°C
Zítra Úterý - snih -3°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci
Zabavené makety zbraní, které měli hoši u sebe. Foto: MP Praha

Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci

Dva mladící ve věku 12 a 14 let zkoušeli včera odpoledne airsoftové zbraně v parku. Jako terč si zvolili projíždějící auta. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo k žádným škodám. Na místě to pak hned „schytali“ od svých matek, čekat je bude také pohovor se sociální pracovnicí. Přestupky budou oznámeny správnímu orgánu.

Hlídka strážníků vyjela prověřit oznámení do parku mezi ulicemi Čs. exilu a Zátišská, kde si měli dva kluci „hrát“ se vzduchovkami a mířit jimi na projíždějící vozidla.

Jakmile spatřili služební auto strážníků, vzali „nohy na ramena“. Daleko ale neutekli. Na opakovanou zákonnou výzvu nakonec zastavili a poslušně dali zbraně na zem.

Oba kluci strážníkům sdělili svoje osobní údaje a předali kontakt na rodiče. „Na místo se vzápětí dostavily jejich matky, které jim ihned vynadaly. Mladíci shodně uvedli, že si chtěli zbraně jen v reálu vyzkoušet. Pak se omluvili a dodali, že svého jednání velmi litují,“ uvedl mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zbraně včetně nože a dalšího příslušenství byly mladíkům odejmuty. Na služebně městské policie si je budou moci vyzvednout jejich rodiče. Chováním chlapců se nyní bude zabývat také ,sociálka´ a přestupky na úseku střeliva budou řešit úředníci.

Pražští strážníci mají ještě v živé paměti průšvih jiného nezletilce, který před třemi lety na dětském hřišti na Jižním Městě fyzicky napadl jiné děti. Strážníky na místě kontaktovala učitelka a označila jim agresivní dítě. Chlapec se přiznal, že napadl skupinku dětí termoskou, klackem a trubkou.

Protože jednoho hocha udeřil termoskou do břicha, byla na místo přivolána záchranná služba. Ta dítě odvezla k ošetření do nemocnice. I tento případ náslědně řešila ,sociálka.


Ostří nůžek připevněné k ruce měl muž v Sherwoodu

Dnes v 17:16

Policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie hlídkovali v pátek 22. ledna ve Vrchlického sadech kde se rozhodli zkontrolovat muže. Ten ale na jejich výzvy nereagoval, začal se chovat agresivně a vyhrožovat, že kdyby je chtěl pobodat, tak by mohl.

Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Z vraku kradli náhradní díly

18. ledna 2021 v 15:23

Vybavena nářadím vyrazila v sobotu večer dvojice do Mozartovy ulice v Praze 5 k jednomu ze zaparkovaných vozidel, ze kterého se snažila vymontovat poloosu a homokinetický kloub.

V Praze 5 hořel byt

15. ledna 2021 v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Ukradl kondomy a lubrikanty, hrozí mu osm let vězení

10. ledna 2021 v 07:18

Policisté hledají muže, který ukradl kondomy, vibrační kroužky a lubrikanty za několik tisíc korun.

Noční jízda bez světel a přes 2 promile za volantem

8. ledna 2021 v 17:52

Při hlídkové činnosti u křižovatky ulic Antala Staška x Na Strži v Praze 4 ve středu 6. ledna zaujalo pozornost strážníků neosvětlené auto, které projelo křižovatku vysokou rychlostí.

Další články
Nahoru