dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
29°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci
Zabavené makety zbraní, které měli hoši u sebe. Foto: MP Praha

Chlapci stříleli po projíždějících autech. Byť jen „softwarovými“ kuličkami, případ budou řešit úředníci

Dva mladící ve věku 12 a 14 let zkoušeli včera odpoledne airsoftové zbraně v parku. Jako terč si zvolili projíždějící auta. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo k žádným škodám. Na místě to pak hned „schytali“ od svých matek, čekat je bude také pohovor se sociální pracovnicí. Přestupky budou oznámeny správnímu orgánu.

Hlídka strážníků vyjela prověřit oznámení do parku mezi ulicemi Čs. exilu a Zátišská, kde si měli dva kluci „hrát“ se vzduchovkami a mířit jimi na projíždějící vozidla.

Jakmile spatřili služební auto strážníků, vzali „nohy na ramena“. Daleko ale neutekli. Na opakovanou zákonnou výzvu nakonec zastavili a poslušně dali zbraně na zem.

Oba kluci strážníkům sdělili svoje osobní údaje a předali kontakt na rodiče. „Na místo se vzápětí dostavily jejich matky, které jim ihned vynadaly. Mladíci shodně uvedli, že si chtěli zbraně jen v reálu vyzkoušet. Pak se omluvili a dodali, že svého jednání velmi litují,“ uvedl mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Zbraně včetně nože a dalšího příslušenství byly mladíkům odejmuty. Na služebně městské policie si je budou moci vyzvednout jejich rodiče. Chováním chlapců se nyní bude zabývat také ,sociálka´ a přestupky na úseku střeliva budou řešit úředníci.

Pražští strážníci mají ještě v živé paměti průšvih jiného nezletilce, který před třemi lety na dětském hřišti na Jižním Městě fyzicky napadl jiné děti. Strážníky na místě kontaktovala učitelka a označila jim agresivní dítě. Chlapec se přiznal, že napadl skupinku dětí termoskou, klackem a trubkou.

Protože jednoho hocha udeřil termoskou do břicha, byla na místo přivolána záchranná služba. Ta dítě odvezla k ošetření do nemocnice. I tento případ náslědně řešila ,sociálka.


Za volantem pod vlivem drog

8. srpna 2020 v 08:29

V Olšanské ulici v Praze 3 si ve čtvrtek noční hlídka strážníků všimla osobního auta, které prudce smykovalo mezi dvěma jízdními pruhy. Způsob řidičovy jízdy nasvědčoval vlivu alkoholu nebo drogy, proto se strážníci rozhodli vůz zastavit.

Motorkář pod vlivem s marihuanou a lysohlávkami v batohu

6. srpna 2020 ve 12:44

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v pondělí krátce před desátou hodinou večer povšimli na pražském Žižkově motorky, kterou se rozhodli zastavit.  V době kontroly se řidič choval nervózně a měl k tomu hned několik důvodů. Při dechové zkoušce nadýchal půl promile alkoholu v dechu,...

Měl zájem o cizí jízdní kolo, ale budil moc pozornosti

6. srpna 2020 v 09:08

Jízdní kolo připoutané k dopravní značce ve Vladislavově ulici se zalíbilo kolemjdoucímu a pokusil se ho od značky odpáčit. Jeho počínání si všimli oznamovatel a následně i operátor kamerového systému.

Trojice opilců obtěžovala kolemjdoucí, strážník utrpěl zlomeninu zápěstí

4. srpna 2020 v 10:59

Na autobusovém nádraží v Ostrovského ulici v Praze 5 došlo v pátek 31. července k vzájemnému napadání mezi mužem a ženou. Po příjezdu na místo strážníci spatřili dva muže a ženu v doprovodu dvou volně pobíhajících psů.

Muž si nevěděl rady s přítelkyní, vyřešil to po svém

3. srpna 2020 ve 14:21

Oznámení o opilé ženě ležící na Vyšehradské ulici jela v pátek v noci prověřit hlídka z Prahy 2. Na místě strážníky kontaktoval oznamovatel, který zavolal na linku 156, když si nevěděl se svou opilou přítelkyní rady.

Ukradenou kytaru dal jako zástavu za pivo

28. července 2020 ve 20:29

Když prováděla hlídka strážníků v neděli večer kontrolu pěší zóny Anděl v Praze 5, oslovil ji muž se žádostí o pomoc při řešení situace, do které se dostal. V nedaleké restauraci si objednal pivo, ale protože neměl peníze, nechal obsluze do zástavy kytaru. Tu mu nyní obsluha údajně odmítá...

Pokřikoval, agresivně gestikuloval a chtěl napadnout dva muže

27. července 2020 v 19:10

Hlasitě pokřikujícího muže, který se snaží napadnout jiné dva sedící na lavičce, si včera po půlnoci všimla noční hlídka ve Vrchlického sadech v Praze 1.

Další články
Nahoru