dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Chlap odešel, novým zastupitelem Prahy 5 se po něm stane „Jančíkův“ radní
Radnice Prahy 5 stojí na Smíchově. Foto: archiv

Chlap odešel, novým zastupitelem Prahy 5 se po něm stane „Jančíkův“ radní

Zastupitelstvo Prahy 5 bude mít nového člena. Stane se jím Vojtěch Zapletal (ODS), který nahradí Viktora Najmona (bezp.), jenž se mandátu vzdal. ČTK to dnes řekl předseda zastupitelů ODS v Praze 5 Lukáš Herold. Zastupitelský klub ODS tak bude mít pět členů, zastupitelstvo Prahy 5 má 45 členů. Zapletal bude muset ještě složit slib zastupitele.

„Viktor Najmon se zachoval jako chlap. Jeho krok je následováníhodný. Všichni, kteří opustí stranu, za kterou kandidovali, by měli vrátit mandát," řekl ČTK Herold.

Zapletal byl zastupitelem několik volebních období, v loňských volbách se ale do zastupitelstva nedostal a skončil jako náhradník. V době vlády bývalého starosty Milana Jančíka (tehdy ODS) byl Zapletal radním pro dopravu. Je členem oblastní rady ODS.

Na Praze 5 bude mít zastupitelský klub ODS pět členů, o jednoho více než dosud. Někteří členové, včetně Najmona, z ODS totiž před časem vystoupili a klub se tak ztenčil z šesti na čtyři členy.

Volby v Praze 5 vyhrálo ANO se ziskem 18,29 procenta hlasů. Druhá skončila TOP 09 a třetí SZ. Následují ODS, ČSSD, koalice KDU-ČSL a nezávislých, Patrioti – Volba pro Prahu 5 s Demokraty Jana Kasla a Česká pirátská strana. Nyní vládne koalice TOP 09, SZ, ČSSD, KDU-ČSL a Piráti. Koalice se ale rozpadla odchodem klubu SZ.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru