dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Anonym: Chci švýcarské hodinky, jinak odpálím pražské letiště!
Terminál 2 Letiště Václava Havla. Foto: www.prg.aero

Anonym: Chci švýcarské hodinky, jinak odpálím pražské letiště!

V noci na neděli vyhrožoval anonymní mužský hlas opakovaně výbuchem na letišti. Poprvé zavolal na linku tísňového volání v neděli ve čtvrt na tři ráno. Operátorům sdělil, že je na letišti Václava Havla uložena bomba a zavěsil.

Policisté zahájili okamžitě, ve spolupráci s ostrahou letiště, rozsáhlou prohlídku prostor. Na té se podílely téměř čtyři desítky policistů a třicet pracovníků ostrahy letiště.

Podruhé svou výhrůžku muž zopakoval minutu po třetí hodině ráno, kdy opět uvedl, že je na letišti bomba. I tentokrát zavěsil okamžitě po sdělení informace, bez bližšího vysvětlování.

„Poslední výhrůžku zatelefonoval na linku tísňového volání ve tři hodiny a šestnáct minut. Tentokrát si kladl podmínky. Sdělil, že bombu odpálí, pokud nedostane švýcarské náramkové hodinky," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Byl ochoten přijmout hodinky v cenové relaci kolem dvaceti tisíc korun, kdy mu bylo jedno, zda budou digitální, či ručičkové.

„Stejně tak nelpěl na tom, aby byly ze stříbra, či zlata. Jediné, na čem trval, bylo, aby hodinky měly kožený pásek, a to bez výhrady," podotkl Hulan.

Policisté zadrželi sedmatřicetiletého muže, ještě se sluchátkem v ruce, v budce na Národní třídě. Okamžite se přiznal. Za šíření poplašné zprávy a vydírání mu hrozí až čtyři roky za mřížemi.

„Jedním z následných úkonů trestného řízení bude, krom jiného i znalecké zkoumání obviněného z oboru psychiatrie," dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru