dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
7°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Chci být v Senátu ombudsmankou občanů, říká Eva Tylová. Ve druhém kole se utká s Pavlem Fischerem
Evu Tylovou podpořil v senátní kampani poslanec České pirátské strany Mikuláš Ferjenčík. Foto: archiv ET

Chci být v Senátu ombudsmankou občanů, říká Eva Tylová. Ve druhém kole se utká s Pavlem Fischerem

Ve třech pražských obvodech se bude zítra a v sobotu konat druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR. V obvodu 26 (Praha 2) se utká Libor Michálek (za Piráty) a Marek Hilšer (hnutí MHS), v obvodu 23 (Praha 8) Lukáš Wagenknecht (za Piráty) a Pavel Dungl (za TOP 09 a STAN) a v obvodu 27 (Praha 12) Pavel Fischer a Eva Tylová. A právě jediné ženě ve druhém kole senátních voleb na území metropole položil server Pražský patriot několik otázek.

Do otevření volebních místností zbývá pár hodin. Co byste vzkázala voličům v senátním obvodu číslo 17, aby přišli ke druhému kolu senátních voleb a dali hlas zrovna Vám?
Mám pro ně tento vzkaz: Dobrý den, děkuji vám za hlasy v I. kole. V Senátu se budu věnovat tématům, která vás trápí. Je třeba vrátit práva občanů ve stavebním zákoně, zvýšit ochranu zeleně, vynutit protihluková opatření a další. Pokud mě zvolíte, budu v Senátu vaší ombudsmankou. Z městské části Praha 12 neodejdu, ale naopak, jako senátorka budu mít i na zastupitelstvu MČ Praha 12 i v dalších městských částech velké kompetence, jak jednání
zastupitelstva ovlivnit ve prospěch vás občanů.

Co jste dělala v krátké době mezi prvním a druhým kolem, abyste zvýšila šance na zvolení?
Několik hodin denně jsem hovořila na ulici s občany. Účastnila jsem se řady debat, ve kterých jsme vysvětlovala, co budu v Senátu dělat pro občany mého volebního obvodu.

eva-tylova-senat-clanek

Ing. Eva Tylová

V čem jste pro voliče lepší volba než pan Fischer?
Ve volebním obvodě žiji více než 35 let, z toho 12 let zastupuji zájmy občanů v zastupitelstvu i jinak. Konkrétně jim pomáhám s jejich problémy. Vím, co konkrétně lidi trápí a jak to v zákoně napravit. Zkušenost se Senátem mám, byla jsem náměstkyně ministra životního prostředí. Návrhy mám již připraveny. Pokud se stanu senátorkou, zřídím bezplatnou právní kancelář, která bude pomáhat občanům se bránit proti developerským záměrům.

Pokud se stanete senátorkou, jaké budou v horní komoře Parlamentu Vaše priority?
Priority vyplývají z potřeb občanů, které zastupuji. Je to návrat práv občanů do stavebního zákona, větší ochrana zeleně, konec změkčování limitů hluku ale i zlepšení péče o seniory a zajištění startovacích bytů pro mladé lidi.

V jakých oblastech byste v Senátu bojovala za zájmy Prahy, případně i Vašeho senátního obvodu?
Jak jsem již řekla, chci pracovat především na zlepšování každodenního života běžných občanů. Prosazovat protikorupční opatření, která nám ujídají z veřejných prostředků. Byla jsem vyhodnocena Transparency International  jako jedna z pěti kandidátů na senátory s nejtransparentnějším financováním kampaně. Samozřejmě mi leží na srdci i zachování demokratických principů naší společnosti.


Další články
Nahoru