dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Chcete vidět soutěžící roboty? V Kongresovém centru budou zápasit sumo i hledat medvěda
Zdroj: FB Robonika

Chcete vidět soutěžící roboty? V Kongresovém centru budou zápasit sumo i hledat medvěda

Robotický den proběhne již tuto sobotu 21. června v Kongresovém centru v Praze 4. Do soutěží zajímavé akce, kterou tradičně pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a občanské sdružení Robonika, je přihlášeno 225 soutěžících z 5 zemí se svými 150 roboty.

Součástí Robotického dne bude sedm soutěží pro roboty jak dálkově řízené, tak autonomní. V soutěžích Bear Rescue Beginner a Advanced mají roboti za úkol najít v jednoduchém bludišti v co nejkratším čase „ztraceného medvěda" a dopravit jej zpět na místo startu.

V soutěži Ketchup House soupeří dva roboti o to, kdo najde ve skladu více plechovek s kečupem. Úkolem robota v soutěži RoboCarts je projet co nejrychleji stanovený počet kol na závodní trati. Při soutěži Line Follower sledují roboti černou čáru a snaží se co nejrychleji projet od startu do cíle.

Úkolem robota v soutěži Mini Sumo je vytlačit protivníkova robota z ringu. V soutěži „Art, Robots & Entertainment" se představí díla propojující svět robotiky se světem umění a zábavy.

Program bude probíhat po celý den od 10 do 17 hodin, dopoledne se odehrají kvalifikační zápasy, odpoledne pak postupně finálová utkání v jednotlivých soutěžích. Vstup pro veřejnost je zdarma.


Další články
Nahoru