Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Chcete vidět soutěžící roboty? V Kongresovém centru budou zápasit sumo i hledat medvěda
Zdroj: FB Robonika

Chcete vidět soutěžící roboty? V Kongresovém centru budou zápasit sumo i hledat medvěda

Robotický den proběhne již tuto sobotu 21. června v Kongresovém centru v Praze 4. Do soutěží zajímavé akce, kterou tradičně pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a občanské sdružení Robonika, je přihlášeno 225 soutěžících z 5 zemí se svými 150 roboty.

Součástí Robotického dne bude sedm soutěží pro roboty jak dálkově řízené, tak autonomní. V soutěžích Bear Rescue Beginner a Advanced mají roboti za úkol najít v jednoduchém bludišti v co nejkratším čase „ztraceného medvěda" a dopravit jej zpět na místo startu.

V soutěži Ketchup House soupeří dva roboti o to, kdo najde ve skladu více plechovek s kečupem. Úkolem robota v soutěži RoboCarts je projet co nejrychleji stanovený počet kol na závodní trati. Při soutěži Line Follower sledují roboti černou čáru a snaží se co nejrychleji projet od startu do cíle.

Úkolem robota v soutěži Mini Sumo je vytlačit protivníkova robota z ringu. V soutěži „Art, Robots & Entertainment" se představí díla propojující svět robotiky se světem umění a zábavy.

Program bude probíhat po celý den od 10 do 17 hodin, dopoledne se odehrají kvalifikační zápasy, odpoledne pak postupně finálová utkání v jednotlivých soutěžích. Vstup pro veřejnost je zdarma.


Autor: Jan Boháč

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru