Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / ZdravíProhlídky

Chcete studovat na Univerzitě Karlově? Sedmnáct fakult se představí Na Karlovce

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
V sobotu 25. listopadu se v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 7, Praha 1 od 9 do 16 hodin koná tradiční akce Na Karlovku, kde si lze udělat bližší představu o všech 17 fakultách Univerzity Karlovy. Pro příští akademický rok si mohou uchazeči zvolit z více než 600 studijních programů. 

Nejstarší českou univerzitu, která je zároveň mezinárodnímu prostředí nejvíce otevřená, jejích 17 fakult, tamní výuku, obory i studentský život budou prezentovat studenti i zástupci pedagogů. Své fakulty přijedou představit i kolegové z Hradce Králové a z Plzně, kde má Univerzita Karlova lékařské fakulty, v Hradci Králové také farmaceutickou fakultu.

„Každý rok jsem velmi potěšena zájmem o studium, který je na akci Na Karlovku opravdu enormní. Vedle skvělých výsledků ve výuce a možnostech stát se kvalitním absolventem či absolventkou, se uchazečům představujeme také jako instituce, kde se dělá excelentní věda a univerzita je i díky tomu dlouhodobě hodnocena jako nejlepší česká vysoká škola i ve světových žebříčcích. Desítky učitelů, zaměstnanců a studentů jsou na akci, ale i poté během studia připraveni podporovat všechny, kdo chtějí oblast svého zájmu dále poznávat a také posouvat dál,“ řekla k akci Na Karlovku rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Akce Na Karlovku přibližuje uchazečům o studium univerzitu skutečně naživo. Nejčastěji se zástupci fakult setkávají s dotazy na podmínky přijímacího řízení, průběh a harmonogram studia či uplatnění absolventů. Tým zaměstnanců kolejí a menz zase radí, jak řešit při studiu bydlení či stravu v menzách, kde letos univerzita v rámci udržitelného rozvoje zavedla kromě vegetariánských i veganská jídla. Jako významný benefit vnímají studentky a studenti možnost vyjet na zahraniční studijní pobyty a stáže, i v tomto ohledu nabízí Univerzita Karlova nejširší spektrum možností výjezdů do celého světa.

Na akci se představí i zástupci studentských spolků, kterých jsou na univerzitě desítky a nabízejí aktivity podle nejrůznějších zájmů a zálib, zapojit se do nich mohou skutečně všichni. Různorodá spolková činnost i sami „spolkaři“ vyvrací mylný dojem některých uchazečů, že například lékařské programy jsou příliš náročné a nezbývá čas na osobní život.

„Otevíráme dveře novým zážitkům a přátelstvím. Podporujeme se navzájem ve studiu a pořádáme společenské akce. Opravdu se nemusíte vzdát svých zájmů a koníčků, naopak třeba sport určitě doporučujeme, je to po náročném studiu skvělý relax,“ říkají zástupci Spolku mediků českých. Podpůrné aktivity a poradenství pod střechou Centra Carolina pomáhají překonat těžkosti se studiem. Zaměstnanci tohoto centra budou na akci konzultovat také možnosti studentů se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním.

Interaktivní program se zajímavými experimenty, ukázkami anebo zážitky doslova na vlastní kůži zájemce zabaví a ukáže, čeho všeho jsou studentky a studenti během výuky schopni.

Součástí doprovodného programu je také křest nástěnného kalendáře Univerzity Karlovy na rok 2024, kam pomohla obrazy a fotografie vytvořit umělá inteligence.
Autor: Cen

Neděle: Procházka Vyšehradským hřbitovem

Včera ve 12:21

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února v 11 hodin se projdete Vyšehradským hřbitovem.

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Mezinárodní den průvodců: Vyšehrad

19. února 2024 v 07:39

Údajné sídlo legendární kněžny Libuše, rezidence českých panovníků přelomu 11. a 12. století a sídlo kapituly, jejíž probošti bývali nejvyššími kancléři země nebo symbolický bod korunovačních cest našich králů. Bezplatná prohlídka Tomáše Kryla a projektu Vycházky Prahou v rámci Mezinárodního dne...

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Procházka: Nejstaršími částmi Olšanských hřbitovů

13. února 2024 v 07:17

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V sobotu 17. února se ve 13 hodin projdete nejstaršími částmi Olšanských hřbitovů.

Vše o úsporném bydlení

12. února 2024 v 09:56

Nechte si poradit, jak vybudovat moderní úsporné bydlení. Zúčastněte se už tento týden 15. – 17. února veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD, které se konají ve výstavním areálu v Letňanech. Různě zaměřené expozice vám představí to nejlepší z nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb a...

Anežský klášter, aneb jak se žilo ve středivěku

12. února 2024 v 09:12

Komentovaná prohlídka gotického skvostu, areálu Anežského kláštera v sobotu 17. února. Seznámíte se s historií této pozoruhodné budovy, kterou po jejím založení obývaly hned dva řády: klarisky a minorité. Dozvíte se, kde zakladatelka tohoto kláštera, svatá Anežka Česká, přebývala a uvidíte místo,...

Další články
Nahoru