Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / ZdravíProhlídky

Chcete studovat na Univerzitě Karlově? Sedmnáct fakult se představí Na Karlovce

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
V sobotu 25. listopadu se v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 7, Praha 1 od 9 do 16 hodin koná tradiční akce Na Karlovku, kde si lze udělat bližší představu o všech 17 fakultách Univerzity Karlovy. Pro příští akademický rok si mohou uchazeči zvolit z více než 600 studijních programů. 

Nejstarší českou univerzitu, která je zároveň mezinárodnímu prostředí nejvíce otevřená, jejích 17 fakult, tamní výuku, obory i studentský život budou prezentovat studenti i zástupci pedagogů. Své fakulty přijedou představit i kolegové z Hradce Králové a z Plzně, kde má Univerzita Karlova lékařské fakulty, v Hradci Králové také farmaceutickou fakultu.

„Každý rok jsem velmi potěšena zájmem o studium, který je na akci Na Karlovku opravdu enormní. Vedle skvělých výsledků ve výuce a možnostech stát se kvalitním absolventem či absolventkou, se uchazečům představujeme také jako instituce, kde se dělá excelentní věda a univerzita je i díky tomu dlouhodobě hodnocena jako nejlepší česká vysoká škola i ve světových žebříčcích. Desítky učitelů, zaměstnanců a studentů jsou na akci, ale i poté během studia připraveni podporovat všechny, kdo chtějí oblast svého zájmu dále poznávat a také posouvat dál,“ řekla k akci Na Karlovku rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Akce Na Karlovku přibližuje uchazečům o studium univerzitu skutečně naživo. Nejčastěji se zástupci fakult setkávají s dotazy na podmínky přijímacího řízení, průběh a harmonogram studia či uplatnění absolventů. Tým zaměstnanců kolejí a menz zase radí, jak řešit při studiu bydlení či stravu v menzách, kde letos univerzita v rámci udržitelného rozvoje zavedla kromě vegetariánských i veganská jídla. Jako významný benefit vnímají studentky a studenti možnost vyjet na zahraniční studijní pobyty a stáže, i v tomto ohledu nabízí Univerzita Karlova nejširší spektrum možností výjezdů do celého světa.

Na akci se představí i zástupci studentských spolků, kterých jsou na univerzitě desítky a nabízejí aktivity podle nejrůznějších zájmů a zálib, zapojit se do nich mohou skutečně všichni. Různorodá spolková činnost i sami „spolkaři“ vyvrací mylný dojem některých uchazečů, že například lékařské programy jsou příliš náročné a nezbývá čas na osobní život.

„Otevíráme dveře novým zážitkům a přátelstvím. Podporujeme se navzájem ve studiu a pořádáme společenské akce. Opravdu se nemusíte vzdát svých zájmů a koníčků, naopak třeba sport určitě doporučujeme, je to po náročném studiu skvělý relax,“ říkají zástupci Spolku mediků českých. Podpůrné aktivity a poradenství pod střechou Centra Carolina pomáhají překonat těžkosti se studiem. Zaměstnanci tohoto centra budou na akci konzultovat také možnosti studentů se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním.

Interaktivní program se zajímavými experimenty, ukázkami anebo zážitky doslova na vlastní kůži zájemce zabaví a ukáže, čeho všeho jsou studentky a studenti během výuky schopni.

Součástí doprovodného programu je také křest nástěnného kalendáře Univerzity Karlovy na rok 2024, kam pomohla obrazy a fotografie vytvořit umělá inteligence.
Autor: Cen

Poznejte petřínské kvítí

Dnes v 07:02

Exkurze pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 18. července v16 hodin.

Performativní přednáška s antropologem Matinem Soukupem

Dnes v 06:43

Pragovka Gallery zve 18. července od 18 hodin na doprovodný program k aktuální výstavě Šárky Koudelové a Gideona Horvátha Broken femur.

Komentované prohlídky Slavia Musea a stadionu Fortuna Arena

11. července 2024 v 07:07

Nasát fotbalovou atmosféru můžete 17. a 24. července na komentovaných prohlídkách Slavia Musea a stadionu.

Vycházka: Malostranské šlechtické zahrady

11. července 2024 v 06:44

Putování po malostranských zahradách započne v neděli 14. července v 9:30 v jedné z těch nejkrásnějších, Valdštejnské, další kroky povedou do vzájemně propojených zahrad na jižním svahu pod Pražským hradem. Tvoří je celkem pět honosných zahrad – Ledeburská, Malá a Velká Pálffyovská, Kolowratská a...

Komentovaná prohlídka výstavy Antonín Dvořák: Můj život a dílo

9. července 2024 v 11:04

Přijďte si 18. července prohlédnout výstavu, kterou vás provede jedna z jejích kurátorek. Začíná se v 16 hodin.

V sobotu se můžete ochladit v krytu Folimanka

9. července 2024 v 07:55

Kryt Folimanka je v největší podzemní stavbou na území Prahy 2. Rozloha krytu je 1332 m2 a ukrýt se v něm může 1300 osob. Kryt je udržovaný, osvětlený, vytápěný a v případě potřeby plně funkční.

Praha 15: Do Toulcova dvora s průvodcem

8. července 2024 v 11:15

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte 20. července na sobotní prohlídku. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti...

Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 19. a 20. století

8. července 2024 v 08:27

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V sobotu 13. července se v 13:30...

Červencová procházka Vinohradským hřbitovem

6. července 2024 v 08:22

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V sobotu 13. července se v 10:30...

Komentovaná prohlídka Vyšehradského hřbitova

5. července 2024 v 07:55

Prohlídka 16. července začíná před hlavním vstupem baziliky sv. Petra a Pavla. Připomene počátky i současnost našeho národního pohřebiště, nejvýznamnější osobnosti zde pochované a všimneme si i umělecké výzdoby, kterou tvořili ti nejvýznamnější sochaři a architekti své doby – od 19. století do...

Komentovaná prohlídka: Pražské Židovské město

4. července 2024 v 08:02

Židovské muzeum v Praze nabízí každou neděli všem individuálním návštěvám i skupinám výhodné prohlídky s akreditovaným průvodcem či průvodkyní. Okruh pražské Židovské město nabízí ve spolupráci s Židovskou obcí v Praze.

Další články
Nahoru