dnes
Pondělí - zatazeno
25°C
zítra
Úterý - oblacno
21°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
17°C
Chcete podnikat? Založte si s.r.o. v Praze
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Companies.cz

Chcete podnikat? Založte si s.r.o. v Praze

Necelá polovina všech společností s ručením omezeným v České republice má sídlo v Praze, protože nejenže byznys v hlavním městě kvete, ale najdete tam i pestrou škálu profesionálů, jejichž posláním je pomáhat lidem rozjíždět jejich podnikání.

V Praze připadá na tisíc obyvatel skoro 170 společností s ručením omezeným a akciových společností (které ale tvoří asi jen 5 %), zatímco celorepublikový průměr se pohybuje okolo padesáti. Čím to, že to podnikatele do Prahy tak táhne?

Prvním důvodem je bezpochyby skutečnost, že v Praze jsou peníze a lidé se nezdráhají utrácet. Proto má řada lidí pocit, že si zde každý může urvat něco pro sebe. Ale konkurence je logicky i zde obrovská a štěstí přeje nejen připraveným, ale také lidem, kteří se nebojí riskovat. Koncentraci obchodních společností bezpochyby zvyšuje i fakt, že řada lidí vlastní společností hned několik, protože např. podniká ve více oborech nebo je to výhodné z daňového hlediska.

Obecně na Prahu platí rčení „pod lampou tma“ a ze zkušeností lze říct, že kontroly a byrokracie jsou v hlavním městě poněkud v útlumu, a to právě z důvodu velkého počtu subjektů. Přehlcený rejstříkový soud mnohdy zapíše i to, k čemu by krajský soud jinde v republice vyžadoval další listiny a tak bychom mohli pokračovat.

V čem je podnikání v Praze výjimečné je i servis, který metropole nabízí. Profesionálové v oboru vám pomohou se založením společnosti s ručením omezeným, poradí i s určením výše základního kapitálu nebo navrhnou společenskou smlouvu podle vašich představ.

Bonusem pak může být zajištění virtuálního sídla na některé z lukrativních adres, pokud nechcete mít sídlo společnosti u sebe doma, nebo doporučení schopné advokátní kanceláře, která vám v budoucnu může pomoct s převody podílů nebo změnami v obchodním rejstříku. Neboť mít spolehlivé kontakty je u každého podnikání alfou a omegou.

Chcete-li začít podnikat okamžitě, není problém si od některé z odborných agentur koupit tzv. ready made s.r.o., tedy společnost již existující (založenou a zapsanou do obchodního rejstříku), jejíž převod lze zrealizovat i během jediného dne. Právě v Praze je nabídka a standard těchto služeb opravdu vysoká, proto si zde vybere každý a kdo si bude ochoten připlatit, nebude se kromě pár podpisů muset starat prakticky o nic.


Burger King na Václavském náměstí končí

4. července 2020 v 09:03

Pobočka řetězce Burger King na konci července opouští prostory na rohu pražského Václavského náměstí a ulice Ve Smečkách. Ministerstvo zemědělství ČR po osmi letech restauraci neprodloužilo po poptávkovém řízení nájemní smlouvu.

Koronavirový portál Prahy 9 pomáhá živnostníkům

1. července 2020 v 08:43

prazskyportal.cz umožňuje Pražanům jednoduše si předplatit služby svých oblíbených živnostníků z Devítky. Vouchery v různých hodnotách mohou využít kdykoli v následujících měsících, kdy koronavirová krize pomine. Po objednání voucheru se platba připíše podnikatelům přímo na účet. Kontrolu čerpání...

innogy nabízí zelenou elektřinu

1. července 2020 v 08:09

Na zvýšenou poptávku po produktech šetrných k životnímu prostředí zareagovala energetická skupiny innogy nabídkou zelené elektřiny. Od 1. července proto zákazníkům umožní odebírat energii vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů, navíc bez jakéhokoli cenového...

Praha 6 poskytne podnikatelům slevy na nájemném

29. června 2020 v 09:23

Velkou většinou 36 hlasů zastupitelé šesté městské části schválili poskytnutí slev na nájemném v nebytových prostorách sloužících k podnikání, které museli živnostníci kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zavřít nebo v nich jinak omezit provoz.

Radní Prahy 4 schválili slevy na nájemném pro nájemce nebytových prostor

27. června 2020 v 11:32

Divadla, umělecké i jazykové školy, kavárny, restaurace a mnoho dalších podniků získalo od vedení Prahy 4 slevy na nájemném. Tuto možnost schválila Rada městské části Praha 4 pro ty, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci související s epidemií...

FlixBus obnoví mezinárodní spojení mezi Českou republikou a Francií

24. června 2020 ve 13:14

FlixBus  ještě před začátkem letních prázdnin obnoví spojení mezi Prahou a Paříží se zastávkami v Norimberku, Mannheimu a Remeši. Přímými spoji dopravce propojí také Prahu s Würzburgem, Karlsruhe, Štrasburkem a Mety. Z Prahy bude také možné od čtvrtka vyrazit přímo do polského...

Osmička je úřad vstřícný rodině

23. června 2020 v 06:40

Jedním z hlavních cílů projektu Osmička – úřad vstřícný rodině, který již od roku 2017 podporuje rovnost mužů a žen zaměstnaných na Úřadu městské části Praha 8, bylo zavedení nových flexibilních forem práce.

UV robot dezinfikuje a měří teplotu

20. června 2020 v 06:54

V zájmu zajištění maximálních hygienických a bezpečnostních standardů testuje Westfield Chodov využití nové technologie. Společné prostory by v budoucnu mohl pomocí UV záření čistit autonomní robot. Westfield Chodov je prvním centrem u nás, kde byl UV robot úspěšně...

Další články
Nahoru