dnes
Čtvrtek - skorojasno
17°C
zítra
Pátek - oblacno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
23°C
Chcete podnikat? Založte si s.r.o. v Praze
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Companies.cz

Chcete podnikat? Založte si s.r.o. v Praze

Necelá polovina všech společností s ručením omezeným v České republice má sídlo v Praze, protože nejenže byznys v hlavním městě kvete, ale najdete tam i pestrou škálu profesionálů, jejichž posláním je pomáhat lidem rozjíždět jejich podnikání.

V Praze připadá na tisíc obyvatel skoro 170 společností s ručením omezeným a akciových společností (které ale tvoří asi jen 5 %), zatímco celorepublikový průměr se pohybuje okolo padesáti. Čím to, že to podnikatele do Prahy tak táhne?

Prvním důvodem je bezpochyby skutečnost, že v Praze jsou peníze a lidé se nezdráhají utrácet. Proto má řada lidí pocit, že si zde každý může urvat něco pro sebe. Ale konkurence je logicky i zde obrovská a štěstí přeje nejen připraveným, ale také lidem, kteří se nebojí riskovat. Koncentraci obchodních společností bezpochyby zvyšuje i fakt, že řada lidí vlastní společností hned několik, protože např. podniká ve více oborech nebo je to výhodné z daňového hlediska.

Obecně na Prahu platí rčení „pod lampou tma“ a ze zkušeností lze říct, že kontroly a byrokracie jsou v hlavním městě poněkud v útlumu, a to právě z důvodu velkého počtu subjektů. Přehlcený rejstříkový soud mnohdy zapíše i to, k čemu by krajský soud jinde v republice vyžadoval další listiny a tak bychom mohli pokračovat.

V čem je podnikání v Praze výjimečné je i servis, který metropole nabízí. Profesionálové v oboru vám pomohou se založením společnosti s ručením omezeným, poradí i s určením výše základního kapitálu nebo navrhnou společenskou smlouvu podle vašich představ.

Bonusem pak může být zajištění virtuálního sídla na některé z lukrativních adres, pokud nechcete mít sídlo společnosti u sebe doma, nebo doporučení schopné advokátní kanceláře, která vám v budoucnu může pomoct s převody podílů nebo změnami v obchodním rejstříku. Neboť mít spolehlivé kontakty je u každého podnikání alfou a omegou.

Chcete-li začít podnikat okamžitě, není problém si od některé z odborných agentur koupit tzv. ready made s.r.o., tedy společnost již existující (založenou a zapsanou do obchodního rejstříku), jejíž převod lze zrealizovat i během jediného dne. Právě v Praze je nabídka a standard těchto služeb opravdu vysoká, proto si zde vybere každý a kdo si bude ochoten připlatit, nebude se kromě pár podpisů muset starat prakticky o nic.


Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

innogy podporuje ŽIVOT 90

23. září 2020 v 19:17

innogy Česká republika podporuje projekt ŽIVOT 90 v osvětě mezi staršími lidmi o potřebě očkování proti chřipce a pneumokoku.

V srpnu zaniklo nejméně obchodních společností za téměř dva roky

23. září 2020 v 09:36

V srpnu tohoto roku vzniklo v České republice 1942 obchodních společností, o 313 méně než v červenci. Zároveň v srpnu zaniklo 1061 obchodních společností, o 252 méně než v předchozím měsíci a nejméně od září roku 2018, tedy za poslední dva roky. V srpnu tak v České republice přibylo 881...

Rektor VŠCHT dohodl na Tchaj-wanu spolupráci s předními univerzitami

8. září 2020 v 15:01

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze má nové zahraniční partnery. Během cesty na Tchaj-wan, které se zúčastnil v uplynulém týdnu jako člen oficiální české delegace, podepsal rektor VŠCHT Pavel Matějka tři memoranda o spolupráci a vzájemné výměně studentů s National Tsing Hua University...

innogy snižuje ceny plynu. Nadcházející topná sezóna bude levnější

1. září 2020 v 10:46

Zákazníci innogy letos v zimě ušetří za vytápění plynem. Skupina innogy sníží před letošní topnou sezónou ceny zemního plynu pro všechny své zákazníky. Snížení nákladů na topení a ohřev vody se dočkají i domácnosti, kterým běží smlouva s fixní cenou.

Hervis po rekonstrukci znovuotevírá svou vůbec první prodejnu a rozšiřuje sortiment

31. srpna 2020 ve 20:39

Nejstarší prodejna obchodní sítě se sportovním vybavením Hervis Sports v nákupním centru Europark Štěrboholy přivítala v pátek 28. srpna po dvouměsíční rekonstrukci své první zákazníky. Kamenný obchod nově nabízí rozšířený sortiment na přehlednější ploše vybavené novým designovým nábytkem....

Další články
Nahoru