dnes
Středa - jasno
20°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
21°C
pozítří
Pátek - polojasno
16°C
Chcete podnikat? Založte si s.r.o. v Praze
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: Companies.cz

Chcete podnikat? Založte si s.r.o. v Praze

Necelá polovina všech společností s ručením omezeným v České republice má sídlo v Praze, protože nejenže byznys v hlavním městě kvete, ale najdete tam i pestrou škálu profesionálů, jejichž posláním je pomáhat lidem rozjíždět jejich podnikání.

V Praze připadá na tisíc obyvatel skoro 170 společností s ručením omezeným a akciových společností (které ale tvoří asi jen 5 %), zatímco celorepublikový průměr se pohybuje okolo padesáti. Čím to, že to podnikatele do Prahy tak táhne?

Prvním důvodem je bezpochyby skutečnost, že v Praze jsou peníze a lidé se nezdráhají utrácet. Proto má řada lidí pocit, že si zde každý může urvat něco pro sebe. Ale konkurence je logicky i zde obrovská a štěstí přeje nejen připraveným, ale také lidem, kteří se nebojí riskovat. Koncentraci obchodních společností bezpochyby zvyšuje i fakt, že řada lidí vlastní společností hned několik, protože např. podniká ve více oborech nebo je to výhodné z daňového hlediska.

Obecně na Prahu platí rčení „pod lampou tma“ a ze zkušeností lze říct, že kontroly a byrokracie jsou v hlavním městě poněkud v útlumu, a to právě z důvodu velkého počtu subjektů. Přehlcený rejstříkový soud mnohdy zapíše i to, k čemu by krajský soud jinde v republice vyžadoval další listiny a tak bychom mohli pokračovat.

V čem je podnikání v Praze výjimečné je i servis, který metropole nabízí. Profesionálové v oboru vám pomohou se založením společnosti s ručením omezeným, poradí i s určením výše základního kapitálu nebo navrhnou společenskou smlouvu podle vašich představ.

Bonusem pak může být zajištění virtuálního sídla na některé z lukrativních adres, pokud nechcete mít sídlo společnosti u sebe doma, nebo doporučení schopné advokátní kanceláře, která vám v budoucnu může pomoct s převody podílů nebo změnami v obchodním rejstříku. Neboť mít spolehlivé kontakty je u každého podnikání alfou a omegou.

Chcete-li začít podnikat okamžitě, není problém si od některé z odborných agentur koupit tzv. ready made s.r.o., tedy společnost již existující (založenou a zapsanou do obchodního rejstříku), jejíž převod lze zrealizovat i během jediného dne. Právě v Praze je nabídka a standard těchto služeb opravdu vysoká, proto si zde vybere každý a kdo si bude ochoten připlatit, nebude se kromě pár podpisů muset starat prakticky o nic.


Zaměstnanci Nestlé pomohou zařízením pro seniory

Dnes v 11:51

Nestlé se stalo ambasadorem veřejné sbírky Charity Česká republika na podporu poskytovatelů sociálních služeb. Ta pomůže zabezpečit nákup zdravotnického vybavení, prostředků a dalších pomůcek na zvýšení ochrany seniorů a jejich pečovatelů před nákazou koronavirem. Společnost z vlastních zdrojů...

Jaký bude mít Brexit vliv na ochranné známky EU?

Dnes v 10:50

Pokud jste vlastníkem ochranné známky Evropské Unie, určitě uvažujete, jaký vliv na vaši ochrannou známku bude mít Brexit. Ochranné známky Evropské Unie, které byly zapsány před koncem takzvaného přechodného období (tj. před 31. 12. 2020, ale může být prodlouženo), budou nadále platné i ve Velké...

Uber věnuje pražským nemocnicím tisíc volných jízd

Dnes v 09:20

Společnost Uber věnuje v České republice 1000 volných jízd zdravotnickému personálu v devíti pražských nemocnicích.   

innogy poskytla ohroženým seniorům a handicapovaným pomoc milion korun

6. dubna 2020 ve 13:36

Společnost innogy vyčlenila z aktuálního rozpočtu na projekty sociální odpovědnosti částku jeden milion korun na okamžitou pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel postiženým současnou koronavirovou krizí. Pomoc půjde domovům seniorů a organizacím, které o ně nebo o handicapované občany...

Podnik LOM PRAHA se zapojil s českými piloty do projektu Piloti lidem

6. dubna 2020 v 11:19

Státní podnik LOM PRAHA je součástí dobročinného projektu Piloti lidem, jehož cílem je v co nejkratším čase doručit zásilky zdravotnického materiálu po celé České republice.

Huawei: Budování sítí 5G bez nás prodraží investiční náklady v Česku až o desítky miliard korun

5. dubna 2020 v 15:23

Budování sítí páté generace (5G) bez Huawei prodraží plánované investiční náklady v České republice o 11,7 až 37,7 miliardy korun. Náklady zpožděného rozvoje a implementace vysokorychlostní elektronické komunikační sítě o každý jeden rok znamenají pro českou ekonomiku roční ztrátu v mezi 16,49 až...

Začala fungovat Tesco Zásilka, nová služba pro nákup trvanlivých potravin online

2. dubna 2020 ve 20:25

Tesco uvádí na trh novou službu Tesco Zásilka, který spočívá v doručování nákupů kurýrem až domů.

Podnikání v březnu přerušilo více než 10 000 živnostníků

1. dubna 2020 v 10:23

Vládní opatření v boji proti koronaviru paralyzují českou ekonomiku. Řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem. 

Další články
Nahoru