Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Chcete bydlet v prestižní pražské čtvrti? V BackYard Dejvice máte jedinečnou příležitost
Pražský životKomerční sdělení
Rezidenční projekt BackYard Dejvice (uprostřed). Foto(2x): PSN

Chcete bydlet v prestižní pražské čtvrti? V BackYard Dejvice máte jedinečnou příležitost

Jan Werich v pohádce O lakomé Barce vytvořil své vlastní Dejvice. K těm reálným, které byly od počátku koncipovány jako prestižní pražská čtvrť, jsou na míle vzdálené. Jednoduše bychom je museli hledat za sedmero horami a sedmero řekami.

Přitom pohádkový život je v současných Dejvicích takřka na dosah. Přes extrémně vysokou poptávku se tady dá najít exkluzivní bydlení, aktuálně především zásluhou společnosti PSN, která spustila prodej bytů ve svém novém projektu BackYard Dejvice. Nabízí se tak neopakovatelná příležitost. 

Stylová lokalita, kde to žije vědou a vzděláváním 

Dejvice jsou vyhledávanou lokalitou v blízkosti centra Prahy, ale i nádherného parku Stromovka či přírodní rezervace Divoká Šárka. Atraktivitu jim dodávají prvorepublikové činžáky i reprezentativní architektura socialistického realismu. V současnosti jsou Dejvice čtvrtí stylových podniků, kaváren, restaurací a obchodů. Jsou také centrem vědy a vzdělávání.

Historie slavného dejvického kampusu se datuje až na počátek dvacátého století, do doby, kdy se rodil Engelův velkolepý urbanistický plán. V centru univerzitního kampusu je dnes zasazena Národní technická knihovna. 

Kolem ní sídlí České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy nebo Ústav organické chemie a biochemie AV ČR.

backyard-dejvice-uvodni-foto Název ulice Studentská je více než příhodný. Právě na této ulici, v samém srdci Dejvic, jen několik málo minut chůze od Vítězného náměstí, je zasazený nový rezidenční projekt BackYard Dejvice. Architekti společnosti PSN se přitom pro inspiraci vydali až do Velké Británie, která je domovem těch nejprestižnějších univerzit světa. 

BackYard Dejvice: Tady je každý den perfektní 

BackYard Dejvice reprezentuje dynamiku života ve městě a současně skýtá i tolik potřebné poklidné zázemí. Puristická architektura je provázaná s náladou zeleného vnitrobloku, který vedle grill zóny nabízí i místa pro piknik a posezení. 

Vnitroblok ještě násobí komfort 40 exkluzivních bytů o rozměrech od 13,9 m2 do 52 m2 a dispozicích 1+kk až 2+kk. Jen si vybrat! Více o projektu BackYard Dejvice najdete zde.


Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

Včera v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

Včera v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

Včera v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

Včera v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

Včera v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Komentovaná prohlídka Starého židovského hřbitova na Žižkově

20. března 2023 v 17:54

Komentované prohlídky Starého židovského hřbitova na Žižkově v Mahlerových sadech, který sloužil v mezidobí let 1787–1890 jako hlavní pohřebiště pražské židovské obce, se můžete účastnit v neděli 26. března v 16 hodin.

Divadelní Bazaar Festival přináší výrazné hlasy z Pobaltí

20. března 2023 v 16:58

V programu letošního divadelního a tanečního Bazaar Festivalu je výrazná estonská stopa. Festival zahájí svou poeticko-dokumentární performance výtvarnice a vypravěčka Kristina Norman, která v loňském roce reprezentovala Estonsko na Benátském bienále. Sobotní festivalový večer pak bude v režii...

Příběhy našich sousedů z Prahy 2

20. března 2023 v 08:47

Prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici.

Praha 11 hledá letošní kandidáty na ocenění

20. března 2023 v 08:14

Praha 11 již tradičně oceňuje významné osobnosti Jižního Města udělením čestného občanství nebo Ceny městské části Prahy 11. Projevuje tak uznání občanům, skupinám, významným osobnostem a hostům za příkladný počin v oblasti vzdělávání, sportu, kultury nebo veřejného života. Do 30. dubna 2023 mohou...

Další články
Nahoru