Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Chcete bydlet v prestižní pražské čtvrti? V BackYard Dejvice máte jedinečnou příležitost
Pražský životKomerční sdělení
Rezidenční projekt BackYard Dejvice (uprostřed). Foto(2x): PSN

Chcete bydlet v prestižní pražské čtvrti? V BackYard Dejvice máte jedinečnou příležitost

Jan Werich v pohádce O lakomé Barce vytvořil své vlastní Dejvice. K těm reálným, které byly od počátku koncipovány jako prestižní pražská čtvrť, jsou na míle vzdálené. Jednoduše bychom je museli hledat za sedmero horami a sedmero řekami.

Přitom pohádkový život je v současných Dejvicích takřka na dosah. Přes extrémně vysokou poptávku se tady dá najít exkluzivní bydlení, aktuálně především zásluhou společnosti PSN, která spustila prodej bytů ve svém novém projektu BackYard Dejvice. Nabízí se tak neopakovatelná příležitost. 

Stylová lokalita, kde to žije vědou a vzděláváním 

Dejvice jsou vyhledávanou lokalitou v blízkosti centra Prahy, ale i nádherného parku Stromovka či přírodní rezervace Divoká Šárka. Atraktivitu jim dodávají prvorepublikové činžáky i reprezentativní architektura socialistického realismu. V současnosti jsou Dejvice čtvrtí stylových podniků, kaváren, restaurací a obchodů. Jsou také centrem vědy a vzdělávání.

Historie slavného dejvického kampusu se datuje až na počátek dvacátého století, do doby, kdy se rodil Engelův velkolepý urbanistický plán. V centru univerzitního kampusu je dnes zasazena Národní technická knihovna. 

Kolem ní sídlí České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy nebo Ústav organické chemie a biochemie AV ČR.

backyard-dejvice-uvodni-foto Název ulice Studentská je více než příhodný. Právě na této ulici, v samém srdci Dejvic, jen několik málo minut chůze od Vítězného náměstí, je zasazený nový rezidenční projekt BackYard Dejvice. Architekti společnosti PSN se přitom pro inspiraci vydali až do Velké Británie, která je domovem těch nejprestižnějších univerzit světa. 

BackYard Dejvice: Tady je každý den perfektní 

BackYard Dejvice reprezentuje dynamiku života ve městě a současně skýtá i tolik potřebné poklidné zázemí. Puristická architektura je provázaná s náladou zeleného vnitrobloku, který vedle grill zóny nabízí i místa pro piknik a posezení. 

Vnitroblok ještě násobí komfort 40 exkluzivních bytů o rozměrech od 13,9 m2 do 52 m2 a dispozicích 1+kk až 2+kk. Jen si vybrat! Více o projektu BackYard Dejvice najdete zde.


Pavilon goril prodlužuje návštěvní hodiny

Dnes v 07:29

O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny...

Hřiště na chodníku, obrázky v mapách i úklid. V Praze 13 se konal Ideathon

Včera v 10:41

V polovině září se uskutečnil v Praze 13 již šestý Ideathon. Osm tříčlenných týmů pracovalo na výzvách z oblasti školství, bezpečnosti, volnočasových aktivit a životního prostředí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 41. týden

Včera v 09:35

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

5. října 2022 ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

5. října 2022 v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

5. října 2022 v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

5. října 2022 v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

4. října 2022 v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

4. října 2022 v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

3. října 2022 v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Další články
Nahoru