Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Chcete bydlet v prestižní pražské čtvrti? V BackYard Dejvice máte jedinečnou příležitost
Pražský životKomerční sdělení
Rezidenční projekt BackYard Dejvice (uprostřed). Foto(2x): PSN

Chcete bydlet v prestižní pražské čtvrti? V BackYard Dejvice máte jedinečnou příležitost

Jan Werich v pohádce O lakomé Barce vytvořil své vlastní Dejvice. K těm reálným, které byly od počátku koncipovány jako prestižní pražská čtvrť, jsou na míle vzdálené. Jednoduše bychom je museli hledat za sedmero horami a sedmero řekami.

Přitom pohádkový život je v současných Dejvicích takřka na dosah. Přes extrémně vysokou poptávku se tady dá najít exkluzivní bydlení, aktuálně především zásluhou společnosti PSN, která spustila prodej bytů ve svém novém projektu BackYard Dejvice. Nabízí se tak neopakovatelná příležitost. 

Stylová lokalita, kde to žije vědou a vzděláváním 

Dejvice jsou vyhledávanou lokalitou v blízkosti centra Prahy, ale i nádherného parku Stromovka či přírodní rezervace Divoká Šárka. Atraktivitu jim dodávají prvorepublikové činžáky i reprezentativní architektura socialistického realismu. V současnosti jsou Dejvice čtvrtí stylových podniků, kaváren, restaurací a obchodů. Jsou také centrem vědy a vzdělávání.

Historie slavného dejvického kampusu se datuje až na počátek dvacátého století, do doby, kdy se rodil Engelův velkolepý urbanistický plán. V centru univerzitního kampusu je dnes zasazena Národní technická knihovna. 

Kolem ní sídlí České vysoké učení technické, Vysoká škola chemicko-technologická, Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy nebo Ústav organické chemie a biochemie AV ČR.

backyard-dejvice-uvodni-foto Název ulice Studentská je více než příhodný. Právě na této ulici, v samém srdci Dejvic, jen několik málo minut chůze od Vítězného náměstí, je zasazený nový rezidenční projekt BackYard Dejvice. Architekti společnosti PSN se přitom pro inspiraci vydali až do Velké Británie, která je domovem těch nejprestižnějších univerzit světa. 

BackYard Dejvice: Tady je každý den perfektní 

BackYard Dejvice reprezentuje dynamiku života ve městě a současně skýtá i tolik potřebné poklidné zázemí. Puristická architektura je provázaná s náladou zeleného vnitrobloku, který vedle grill zóny nabízí i místa pro piknik a posezení. 

Vnitroblok ještě násobí komfort 40 exkluzivních bytů o rozměrech od 13,9 m2 do 52 m2 a dispozicích 1+kk až 2+kk. Jen si vybrat! Více o projektu BackYard Dejvice najdete zde.


Portál Pražana se rozšiřuje o agendu poplatků za psy

Včera ve 21:49

Praha rozšiřuje Portál Pražana o další funkcionalitu, tentokrát se jedná o agendu místního poplatku ze psů. V současnosti je v provozu pilotní fáze projektu v Praze 3, další městské části budou brzy následovat. Magistrát to uvedl v tiskové zprávě.

Zvyšujeme počet košů na psí výkaly, uvedla Praha 5. Aktuálně je v ulicích 238 nádob

Včera ve 21:40

Na psí exkrementy je aktuálně na území Prahy 5 rozmístěno 238 košů. Jejich počet se postupně zvyšuje, uvedla městská část v tiskové zprávě. Na nejvíce exponovaných místech, jako je Smíchov, sídliště Barrandov a část Radlic navíc probíhá pravidelný úklid...

Nejlepší logo mají studenti z Prahy 5

Včera v 10:39

Studenti středních škol, kteří díky programu JA Studentská firma reálně podnikají, se v lednu utkali v soutěži JA Top Logo o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Nejprve proběhlo první kolo soutěže na regionální úrovni. Následně se krajští vítězové utkali v národním finále. Absolutní...

Komentovaná procházka: Žižkovské osobnosti 19. a 20. století

Včera v 08:38

Olšanskými hřbitovy provede Šárka Těšíková.

Radotín očima geologa

26. ledna 2022 v 16:32

Geologická vycházka se Štěpánem Rakem se bude konat v sobotu 29. ledna. Sraz je v 10 hodin před budovou vlakového nádraží v Radotíně.

Vyšehradským hřbitovem za uměleckými díly

26. ledna 2022 v 08:33

Komentovaná procházka se koná ve čtvrtek 27. ledna v 10:30 hodin.

Praha 4: Anketa k revitalizaci dětských hřišť Ohradní a Podolská

26. ledna 2022 v 06:59

Praha 4 plánuje letos revitalizovat dětská hřiště Ohradní a Podolská. Aby podoba a náplň hřišť co nejvíce vyhovovala dětským potřebám, připravila radnice krátkou anketu.

Praha 2 zve na Putování za Josefem Ladou

26. ledna 2022 v 06:07

Praha 2 připravila další venkovní hru. Tentokrát můžete putovat za Josefem Ladou. V rodných Hrusicích má Lada svůj památník a muzeum, ale většinu života strávil v okolí Karlova náměstí a v Podskalí. Trasa hry Putování za Josefem Ladou vede právě místy, kde Lada od roku 1901 až do své smrti bydlel...

Praha 5 zve na výstavu Česko – baltské století

25. ledna 2022 v 18:03

Spolupráci bývalého Československa a později České republiky s trojlístkem pobaltských států Lotyšska, Litvy a Estonska přibližuje výstava, která bude k vidění na náměstí 14 října.

Masopust v Praze 1

25. ledna 2022 ve 13:28

Malostranské Masopustní veselí se koná 26. února od 13 hodin.

Další články
Nahoru