dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Chceme se domluvit, ale můžeme si vjet do vlasů: Praha schválila memorandum  o Opencard
Ilustrační foto: archiv

Chceme se domluvit, ale můžeme si vjet do vlasů: Praha schválila memorandum o Opencard

Pražští radní dnes schválili memorandum s firmou eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem majetkových práv k Opencard. Dohodou obě strany deklarují, že se chtějí domluvit na řešení problémů kolem Opencard. Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky.

V dohodě nejsou konkrétní částky, za které by Praha koupila licence ke kartám Opencard, ani za kolik by případně koupila majetková práva k Opencard, uvedl zdroj blízký vedení města. Společnost EMS v dohodě mimo jiné deklaruje, že je ochotna dále jednat o prodeji licencí k zhruba 250 000 karet, které jsou již v užívání a Praha za ně zatím nezaplatila.

Zároveň firma uvádí, že do doby, než se obě strany domluví, budou karty fungovat. Město zase potvrzuje, že chce licence ke kartám určitě koupit. V dohodě je rovněž napsáno, že do 22. srpna předloží Praha firmě svůj návrh na odkup Opencard.

Zároveň se obě strany domluvily, že se do 31. srpna nebudou vzájemně soudně napadat. Memorandum podepíšou EMS, hlavní město a jeho firma Operátor Opencard. Původně měl memorandum podepsat také pražský dopravní podnik (DPP), ten se nakonec nepřidal.

Mezi DPP a EMS totiž panují nadále neshody na koupi licencí k Opencard. DPP podal na firmu žalobu, podpis memoranda ze strany DPP by při mohl údajně ovlivnit.

Karta Opencard Prahu stála 1,35 miliardy korun. Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Vedení města a EMS vedou ohledně dalšího fungování Opencard už několik týdnů ostré debaty. V případu padlo i několik žalob.

Na soud se obrátily dopravní podnik i EMS. Praha i nadále jedná o možnosti odkupu práv. Jednání ale zatím žádný konkrétní výsledek nepřinesla.

Čtěte také: Opencard dělá méně, než umí, potenciál projektu je stále obrovský 


Další články
Nahoru