dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Chceme být alespoň dvouprocentní, vzkážou cyklisté politikům velkou jízdou po Praze
Cyklojízda Prahou. Ilustrační foto: Auto*Mat

Chceme být alespoň dvouprocentní, vzkážou cyklisté politikům velkou jízdou po Praze

Velká podzimní cyklojízda začne dnes v 15 hodin na Václavském náměstí. Dvanáctikilometrová trasa bude mít cíl na stejném místě, jako start. Organizátoři chtějí akcí apelovat na pražský magistrát, aby dával každý rok alespoň 2 % z městského rozpočtu na cyklodopravu.

„Velká podzimní cyklojízda je jedinečnou příležitostí pro takový apel na naše politiky,“ uvedli organizátoři akce z iniciativy Auto*Mat.

Z Václavského náměstí vyrazí dav cyklistů směr Žižkov, poté ulicí Husitská a Koněvova až na Krejcárek odkud se spustí do Libně a Holešovic. Přes Štefánikův most se pak cyklisté vrátí zpět na Václavské náměstí. Pohodovým tempem by měla jízda trvat zhruba hodinu.

„Vloni se magistrát pokusil rozvoj pěší a cyklistické dopravy zcela odepsat, když na ni v rozpočtu nevyčlenil ani korunu. V tu samou dobu šly na jeden sporný tunel pro autodopravu miliardy. Teprve odpor veřejnosti to zastavil. Politici a úředníci si musí uvědomit, že ulice a náměstí Prahy nejsou autodrom, ale prostor pro život lidí,“ sděluje Auto*Mat.

Trasa cyklojízdy 14. září od 15 hodin

Václavské náměstí, Opletalova, Hybernská, Husitská, Koněvova, Pod Krejcárkem, Pod Plynojemem, U Rustonky, Rohanské nábřeží, Voctářova, Libeňský most, Dělnická, Argentinská, Za Viaduktem, Nábřeží Kapitána Jaroše, Štefánikův most, Lannova, Nové mlýny, Nábřeží Ludvíka Svobody, Hollbova, Klimentská, Stárkova, Těšnov, Na Poříčí, Havlíčkova, Hybernská, Opletalova, Václavské náměstí.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru