dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Chcete si vyzkoušet slanění Nuselského mostu na invalidním vozíku? Pospěšte si!
Slanění mostu si už vyzkoušel i sportovec a dobrodruh Zdeněk Krupička. Foto: archiv The Tap Tap

Chcete si vyzkoušet slanění Nuselského mostu na invalidním vozíku? Pospěšte si!

Kapela The Tap Tap, složená ze zdravotně hendikepovaných hudebníků, připravuje na 1. května třetí ročník bezbariérového festivalu hudby a pohybu Pojď dál. Během akce dostane veřejnost možnost slanit si na vozíčku Nuselský most. Seznam zájemců se plní, kdo si chce tento adrealin vyzkoušet, měl by si pospíšit.

Třetí ročník festivalu Pojď dál, který vznikl před třemi lety ke stému výročí založení Jedličkova ústavu a škol, se uskuteční již tradičně první květnový den v parku Folimanka v Nuslích a na Vyšehradě.

Festival nabízí jedinečnou možnost slanit na invalidním vozíku Nuselský most, jež patří k nejvyšším mostům u nás, a zkusit tak na vlastní kůži pocit, kdy se musíte absolutně spolehnout na jiného člověka. Tedy pocit, který někteří hendikepovaní zažívají den co den.

Slaňování pro zájemce z řad veřejnosti bude probíhat zhruba od 13:30 do 15:00. „Už nyní se nám lidé hlásí, tak děláme pořadník. Kdo se dřív přihlásí, má větší šanci, že se na něj dostane,“ uvedl manažer a kapelník The Tap Tap Šimon Ornest. Nejlepší je podle něj projevit zájem o slanění na facebookové události festivalu

„Slaňování na atestované výbavě zajišťují profesionální horolezci. I když úplně všední zážitek to není ani pro trénované sportovce. Například Lucie Výborná, která se adrenalinovým aktivitám běžně věnuje tuto zkušenost popsala jako mimořádný zážitek,” přibližuje průběh akce Šimon Ornest.

Druhá část sportovního programu festivalu se bude věnovat boxu vozíčkářů. V prostorách pod Nuselským mostem vznikne sportovní zóna a boxerský ring. Divákům se představí naši nejlepší hendikepovaní boxeři, kteří trénují pod vedením Terezie Krejbychové.

Podpořit  a utkat se s kolegy  s hendikepem přijdou dva z našich nejlepších profesionálních boxerů, stříbrný olympionik Rudolf Kraj a evropský šampion Lukáš Konečný. Spolu s nimi přijde i vycházející hvězda ženského profesionálního boxu Fabiana Bytygi.

Mimo boxerský ring proběhnou ukázky paralympijských sportů a bude k dispozici i bohatá nabídka občerstvení. Hudební doprovod k adrenalinovým aktivitám zajistí bubenické uskupení Tap Tam Batucada pod vedením Miloše Vacíka.

V 15 hodin se veškeré dění přesune veselým prvomájovým průvodem k budově škol Jedličkova ústavu, kde bude návštěvníkům představen nový bezbariérový autobus, pořízený z veřejné sbírky Nadace Jedličkova ústavu

Zde se uskuteční hudební část festivalu, kde jako první vystoupí kapela Vltava a následně vystoupí se svým koncertním programem skupina The Tap Tap a jejich hosté. Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek bude využit ve prospěch sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu a škol.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru