dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - snih-dest
2°C
Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla
Kněžna Libuše vyráží do boje o Hrad. Foto: PP

Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla

Satirický průvod masek Sametové posvícení s nadsázkou poukázal ve čtvrtek 17. listopadu například na prezidenta Miloše Zemana, vztahy s Čínou nebo potřebu používání obnovitelných zdrojů. Průvod, v němž bylo několik desítek lidí, se vydal z Kampy přes Karlův most a Národní třídu na Václavské náměstí. Tam se připojil ke Koncertu pro budoucnost. Ústřední postavou průvodu byla kněžna Libuše, která před slušně zaplněnou horní částí náměstí vyzvala Miloše Zemana na souboj o Pražský hrad.

„V příštích volbách budu kandidovat proti Miloši Zemanovi. Michal Horáček to nedá, já bych mohla,“ sdělila slavná postava našich dějin. Server Pražský patriot nečekanou kandidátku vyzpovídal.

„V minulosti jsem Praze věštila slávu, jejíž sláva bude hvězd se dotýkat. Pak jsem to předala chlapům a dopadlo to špatně. Vše je naruby, prostě karneval. Šašci vyhrávají ve volbách, bezvěrci se ohání křížem, šílenci ovládají koncerny a Hitler je gentleman. Já bych to chtěla převrátit, tentokrát už správným směrem,“ uvedla.

Jak hodnotí svého možného soupeře (pokud se Miloš Zeman rozhodne znovu kandidovat) v boji o Hrad? „Líbí se mi představa, že až vyhraji, bude mi dělat šaška. Na to byl skvělý, vyřádil by se i s jeho současným mluvkou. Našli by si tak místo a nemuseli se stěhovat z Hradčan,“ sdělila Libuše.

„Česko potřebuje v čele někoho, kdo má vize. Může snad existovat v tomto ohledu ideálnější kandidát, než je kněžna Libuše? Nemůže, to ví už děti, které se o mně učí ve škole,“ dodala. 


Opilého mladíka prozradila chaotická jízda

Dnes v 10:07

Pětadvacetiletý mladý muž s téměř 2,5 promile zmateně projížděl v neděli ulicemi Prahy 2. Zde si ho všimli strážníci. Mladý řidič přiznal vypití tří piv. Pro podezření ze spáchání trestného činu ho strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu opatření hlídce...

Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru