dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla
Kněžna Libuše vyráží do boje o Hrad. Foto: PP

Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla

Satirický průvod masek Sametové posvícení s nadsázkou poukázal ve čtvrtek 17. listopadu například na prezidenta Miloše Zemana, vztahy s Čínou nebo potřebu používání obnovitelných zdrojů. Průvod, v němž bylo několik desítek lidí, se vydal z Kampy přes Karlův most a Národní třídu na Václavské náměstí. Tam se připojil ke Koncertu pro budoucnost. Ústřední postavou průvodu byla kněžna Libuše, která před slušně zaplněnou horní částí náměstí vyzvala Miloše Zemana na souboj o Pražský hrad.

„V příštích volbách budu kandidovat proti Miloši Zemanovi. Michal Horáček to nedá, já bych mohla,“ sdělila slavná postava našich dějin. Server Pražský patriot nečekanou kandidátku vyzpovídal.

„V minulosti jsem Praze věštila slávu, jejíž sláva bude hvězd se dotýkat. Pak jsem to předala chlapům a dopadlo to špatně. Vše je naruby, prostě karneval. Šašci vyhrávají ve volbách, bezvěrci se ohání křížem, šílenci ovládají koncerny a Hitler je gentleman. Já bych to chtěla převrátit, tentokrát už správným směrem,“ uvedla.

Jak hodnotí svého možného soupeře (pokud se Miloš Zeman rozhodne znovu kandidovat) v boji o Hrad? „Líbí se mi představa, že až vyhraji, bude mi dělat šaška. Na to byl skvělý, vyřádil by se i s jeho současným mluvkou. Našli by si tak místo a nemuseli se stěhovat z Hradčan,“ sdělila Libuše.

„Česko potřebuje v čele někoho, kdo má vize. Může snad existovat v tomto ohledu ideálnější kandidát, než je kněžna Libuše? Nemůže, to ví už děti, které se o mně učí ve škole,“ dodala. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru