dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla
Kněžna Libuše vyráží do boje o Hrad. Foto: PP

Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla

Satirický průvod masek Sametové posvícení s nadsázkou poukázal ve čtvrtek 17. listopadu například na prezidenta Miloše Zemana, vztahy s Čínou nebo potřebu používání obnovitelných zdrojů. Průvod, v němž bylo několik desítek lidí, se vydal z Kampy přes Karlův most a Národní třídu na Václavské náměstí. Tam se připojil ke Koncertu pro budoucnost. Ústřední postavou průvodu byla kněžna Libuše, která před slušně zaplněnou horní částí náměstí vyzvala Miloše Zemana na souboj o Pražský hrad.

„V příštích volbách budu kandidovat proti Miloši Zemanovi. Michal Horáček to nedá, já bych mohla,“ sdělila slavná postava našich dějin. Server Pražský patriot nečekanou kandidátku vyzpovídal.

„V minulosti jsem Praze věštila slávu, jejíž sláva bude hvězd se dotýkat. Pak jsem to předala chlapům a dopadlo to špatně. Vše je naruby, prostě karneval. Šašci vyhrávají ve volbách, bezvěrci se ohání křížem, šílenci ovládají koncerny a Hitler je gentleman. Já bych to chtěla převrátit, tentokrát už správným směrem,“ uvedla.

Jak hodnotí svého možného soupeře (pokud se Miloš Zeman rozhodne znovu kandidovat) v boji o Hrad? „Líbí se mi představa, že až vyhraji, bude mi dělat šaška. Na to byl skvělý, vyřádil by se i s jeho současným mluvkou. Našli by si tak místo a nemuseli se stěhovat z Hradčan,“ sdělila Libuše.

„Česko potřebuje v čele někoho, kdo má vize. Může snad existovat v tomto ohledu ideálnější kandidát, než je kněžna Libuše? Nemůže, to ví už děti, které se o mně učí ve škole,“ dodala. 


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru