dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla
Kněžna Libuše vyráží do boje o Hrad. Foto: PP

Chce být prezidentkou, při oznámení kandidatury urazila Zemana. Může na Hradě zůstat, bude mi dělat šaška, řekla

Satirický průvod masek Sametové posvícení s nadsázkou poukázal ve čtvrtek 17. listopadu například na prezidenta Miloše Zemana, vztahy s Čínou nebo potřebu používání obnovitelných zdrojů. Průvod, v němž bylo několik desítek lidí, se vydal z Kampy přes Karlův most a Národní třídu na Václavské náměstí. Tam se připojil ke Koncertu pro budoucnost. Ústřední postavou průvodu byla kněžna Libuše, která před slušně zaplněnou horní částí náměstí vyzvala Miloše Zemana na souboj o Pražský hrad.

„V příštích volbách budu kandidovat proti Miloši Zemanovi. Michal Horáček to nedá, já bych mohla,“ sdělila slavná postava našich dějin. Server Pražský patriot nečekanou kandidátku vyzpovídal.

„V minulosti jsem Praze věštila slávu, jejíž sláva bude hvězd se dotýkat. Pak jsem to předala chlapům a dopadlo to špatně. Vše je naruby, prostě karneval. Šašci vyhrávají ve volbách, bezvěrci se ohání křížem, šílenci ovládají koncerny a Hitler je gentleman. Já bych to chtěla převrátit, tentokrát už správným směrem,“ uvedla.

Jak hodnotí svého možného soupeře (pokud se Miloš Zeman rozhodne znovu kandidovat) v boji o Hrad? „Líbí se mi představa, že až vyhraji, bude mi dělat šaška. Na to byl skvělý, vyřádil by se i s jeho současným mluvkou. Našli by si tak místo a nemuseli se stěhovat z Hradčan,“ sdělila Libuše.

„Česko potřebuje v čele někoho, kdo má vize. Může snad existovat v tomto ohledu ideálnější kandidát, než je kněžna Libuše? Nemůže, to ví už děti, které se o mně učí ve škole,“ dodala. 


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

Včera v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 34 hlasů.

Další články
Nahoru