dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Chátrající obchodní centrum na Velké Ohradě projde obnovou
Obchodní centrum Velká Ohrada se oblékne do nového kabátu. Foto: archiv

Chátrající obchodní centrum na Velké Ohradě projde obnovou

Obchodní centrum uprostřed sídliště Velká Ohrada v Praze 13 se konečně dočká celkové rekonstrukce. Objekt, který jeho předchozí vlastníci dlouhá léta zanedbávali, je využívaný jen z malé části a postupně chátrá.

Společnost OC Velká Ohrada, která objekt nedávno koupila, má spolu s partnerskou společností Amigal Group ambiciózní plán na rozsáhlou revitalizaci především vnitřních prostor obchodního centra a jeho smysluplné využití, zejména ve prospěch obyvatel sídliště. Pro ty zde mají vzniknout nové obchody, restaurace a služby.    

Rekonstrukce bude probíhat v několika etapách. První etapa začne v nejbližších dnech a soustředí se na rekonstrukční práce v 1. a zejména ve 2. druhém nadzemním podlaží. Bourání se týká pouze některých příček ve 2. nadzemním podlaží a proběhne v srpnu a září. Příjezd na stavbu povede ulicí Drimlova, žádná dopravní omezení se nepředpokládají.

Restaurace, prodejna potravin a ostatní provozovny v 1. podlaží budou po celou dobu normálně otevřeny, provozovny ve 2. podlaží čekají pouze drobná omezení, která budou předem oznámena. Modernizovaná obchodní pasáž s novou podlahou, barevnými stěnami, osvětlením a lavičkami by měla být dokončena v průběhu září a zcela zprovozněna v říjnu. Venkovní terasy se mají stát prostorem pro zahrádky, farmářské trhy, dětské dopravní hřiště a hrací zónu.

Letos v říjnu začnou další etapy obnovy objektu. Přibližně do března 2017 by mělo být rekonstruováno 3. nadzemní podlaží a poté od dubna do září 4. podlaží. V těchto dnes zcela nevyužívaných podlažích vznikne celkem 5 500 m2 nových kancelářských prostor pro firmy s klidným provozem. Na závěr proběhne kompletní oprava celé fasády. Proměna centra bude dokončena ve druhém pololetí 2017.

„Záměry nového vlastníka centra na Velké Ohradě vítám a podporuji,“ řekl starosta David Vodrážka (ODS). „Obchodní centrum dlouho chátralo, bylo ostudou sídliště a naše veškerá jednání s vlastníky o nápravě byla bezvýsledná. Jsem přesvědčen, že rekonstrukce objektu novým majitelem bude přínosem pro vzhled, bezpečnost a rozvoj služeb na Velké Ohradě, a že to obyvatelé sídliště ocení,“ dodal.


Čím větší firma, tím menší pravděpodobnost, že faktury zaplatí včas

11. prosince 2017 v 10:05

V České republice existují významné rozdíly v platební morálce firem v závislosti na jejich velikosti. Nejlepší platební chování vykazují mikro firmy – faktury v termínu splatnosti uhradí téměř 46 procent subjektů, zatímco včas zaplatí jen 36 procent velkých společností. Informace dnes zveřejnila...

Další články
Nahoru