Dnes Neděle - polojasno 26°C
Zítra Pondělí - bourky 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Charitativním během lze až do 30. května  podpořit Sportovní klub vozíčkářů Praha
Hlavní myšlenkou je propojit sportovce a podpořit pohyb bez rozdílu věku či hendikepu. Foto: SKV Praha

Charitativním během lze až do 30. května podpořit Sportovní klub vozíčkářů Praha

Sportovní klub vozíčkářů (SKV) Praha, který slaví letos 30 let svého založení, se rozhodl připojit k dalším neziskovým organizacím a propojit sportování hendikepovaných i nehendikepovaných sportovců. Prostřednictvím virtuálního běhu připravil pozvánku do přírody spojenou s radostí z pohybu. Svou trať zde naleznou malí i velcí, běžci, rodinky či hendikepovaní sportovci na vozíku.

„Pojďte s námi všichni běhat a jezdit pro dobrou věc. Z vybrané finanční částky bychom rádi pořídili třeba nový handbike (200 tisíc korun) a budeme tak moci dopřát zážitek z pohybu dalším vozíčkářům,“ uvedla předsedkyně SKV Praha Michaela Krunclová.

Jak se registrovat?

Vyberte si trať, kterou zdoláte během či chůzí. Naplánujte si trasu kdekoliv se to hodí a přispějte tak na podporu Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Nezáleží na tom odkud jste a kolik máte času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartujete, je jen na vás. Jediné, co musíte udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máte splněno.

Charitativní běh lze absolvovat do 30. května včetně. Podrobnosti jsou na www.virtualnibeh.cz.

Každý 30. registrovaný účastník se tak těšit na tričko od firmy Adidas, nebo na jiný zajímavý dárek od partnerů.

Partneři charitativního běhu pro SKV Praha jsou: MČ Praha 9, Adidas, Huawei, ATOS, FTVS a VirtuálníBěh. 

Sportovní klub vozíčkářů Praha

Již 30 let pomáhá lidem s tělesným hendikepem vytvářet vhodné podmínky pro výkon sportovní činnosti, ať na rekreační či vrcholové úrovni.

Organizuje pro vozíčkáře sportovní a volnočasové akce s veškerým servisem, od zajištění vhodného ubytování, zapůjčení speciálních a drahých sportovních pomůcek, zajištění asistence nejen při sportu, ale i při běžných činnostech.

SKV Praha jako jediný klub v Česku nabízí sporty jako je potápění vozíčkářů a orientační závod.


Autor: TZ, red

Praha 9 v pohybu: Fitness pod otevřeným nebem

10. srpna 2022 v 10:20

Kdokoliv si může přijít zdarma zacvičit pod vedením trenérů z občanského sdružení Devítka v pohybu. Zájemcům trenéři poradí, jak začít a poradí i s jídelníčkem.

Charitativní akce na pomoc dětem v září rozhýbe Prahu

5. srpna 2022 v 10:40

V letošním roce se opět koná sportovně charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou, která je určena pro všechny, kteří chtějí svým pohybem přispět na pomoc ohroženým a opuštěným dětem. Osmý ročník projektu Nadace Terezy Maxové startuje 12. září v parku na Letné a potrvá po dobu...

Praha 14: Volnofest v parku U Čeňku

31. července 2022 v 09:06

Vybrat si kroužek pro sebe i své děti můžete v parku U Čeňku v sobotu 17. září. Praha 14 zve na zábavné odpoledne od 13 hodin.

Praha 9: Srpnové sportování na Spartě v Podvinném mlýně

25. července 2022 v 10:53

Pro aktivní sportovce i ty, kteří jsou aktivní jen na místech diváků, připravily AC Sparta Praha a MČ Praha 9 v Podvinném mlýně i na srpen celou řadu letních aktivit.

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong v parku na Vyšehradě

20. července 2022 v 07:45

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong rozvíjí rovnováhu, plynulost a strukturální integritu při nastolení klidu a zvýšeného uvědomění.

Jóga pod sluncem na Andělu

16. července 2022 ve 21:34

Letní lekce jógy v parku Portheimka se konají pod záštitou Prahy 5 pravidelně každou středu za příznivého počasí od 18 do 19 hodin.

Cvičte s Prahou 14. Radnice připravila instruktážní videa

8. července 2022 ve 21:39

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 14 připravil několik instruktážních, různě zaměřených videí věnovaných cvičení pilates. Nechte se vést zkušenou lektorkou Martinou Ďubašíkovou a udělejte něco prospěšného pro své zdraví.

Relaxační jóga na Vyšehradě

8. července 2022 ve 12:09

Celé léto můžete přijít každou středu na Vyšehrad, kde bude probíhat relaxační jóga.

420. lekce Běžecké školy Prahy 4

7. července 2022 v 11:47

V Krčském lese probíhají běžecké lekce přes léto až do podzimu. Dnes v 18 hodin můžete běhat pod vedením instruktorů.

Devítka v pohybu: Fitness pod otevřeným nebem

2. července 2022 v 11:09

Kdokoliv si může přijít zdarma zacvičit pod vedením trenérů z občanského sdružení Devítka v pohybu. Zájemcům trenéři poradí, jak začít a poradí i s jídelníčkem.

Praha 9: Prázdninové sportování na Spartě v Podvinném mlýně

1. července 2022 v 10:45

Pro aktivní sportovce i ty, kteří jsou aktivní jen na místech diváků, připravily AC Sparta Praha a MČ Praha 9 v Podvinném mlýně na červenec celou řadu letních aktivit.

Další články
Nahoru