dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
30°C
pozítří
Sobota - bourky
22°C
Lifestyle / Zdraví

Charitativní závod RUN for HELP zajistil rehabilitační pobyt pro lidi po amputaci

I letos Rehabilitační klinika Malvazinky podpořila charitativní běžecký závod pro celou rodinu příhodně pojmenovaný RUN for HELP. Akce se uskutečnila v sobotu 25. července na Letné za podpory Prahy 7 .   

Druhého ročníku závodu se zúčastnilo 900 sportovců, kteří se už kolem poledne začali scházet na letenské pláni. Kromě hlavního závodu na 8 kilometrů, vedlejšího na 4 kilometry a speciálního závodu NO FOOT RUN pro osoby po amputaci si mohly zasoutěžit i děti všech věkových kategorií.

Po oficiálním zahájení čekal návštěvníky kromě série závodů také bohatý doprovodný program.

„Cílem je startovné, které věnujeme na nákup protéz pro lidi s amputací končetiny. Běh je určen pro celou rodinu. Mohou běžet malé děti, ale klidně také maminky s kočárkem," říká Andrea Brzobohatá, organizátorka již druhého ročníku charitativního běhu RUN for HELP.

V průběhu odpoledne došlo na symbolické předání dárkového poukazu na rehabilitační pobyt pro 16 osob v hodnotě 145 600 korun, který sdružení NO FOOT NO STRESS oficiálně předala lékařská ředitelka Soňa Musilová z Rehabilitační kliniky Malvazinky, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.


Tipy na správné třídění odpadu po letním pikniku či zahradní grilovačce

2. srpna 2020 v 07:02

Plastové obaly od olejových marinád, jednorázové kelímky, plynové kartuše nebo obaly opalovacích krémů patří k těm odpadům, které vznikají primárně během letního grilování, pikniků nebo při kempování. Pražské služby přináší sérii tipů, jak tyto odpadní komodity správně...

Další články
Nahoru