dnes
Pátek - obcasny-dest
12°C
zítra
Sobota - zatazeno
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Lifestyle / Zdraví

Charitativní závod RUN for HELP zajistil rehabilitační pobyt pro lidi po amputaci

I letos Rehabilitační klinika Malvazinky podpořila charitativní běžecký závod pro celou rodinu příhodně pojmenovaný RUN for HELP. Akce se uskutečnila v sobotu 25. července na Letné za podpory Prahy 7 .   

Druhého ročníku závodu se zúčastnilo 900 sportovců, kteří se už kolem poledne začali scházet na letenské pláni. Kromě hlavního závodu na 8 kilometrů, vedlejšího na 4 kilometry a speciálního závodu NO FOOT RUN pro osoby po amputaci si mohly zasoutěžit i děti všech věkových kategorií.

Po oficiálním zahájení čekal návštěvníky kromě série závodů také bohatý doprovodný program.

„Cílem je startovné, které věnujeme na nákup protéz pro lidi s amputací končetiny. Běh je určen pro celou rodinu. Mohou běžet malé děti, ale klidně také maminky s kočárkem," říká Andrea Brzobohatá, organizátorka již druhého ročníku charitativního běhu RUN for HELP.

V průběhu odpoledne došlo na symbolické předání dárkového poukazu na rehabilitační pobyt pro 16 osob v hodnotě 145 600 korun, který sdružení NO FOOT NO STRESS oficiálně předala lékařská ředitelka Soňa Musilová z Rehabilitační kliniky Malvazinky, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.


V Praze a Středočeském kraji si lidé nechali vyšetřit plíce

Včera v 11:15

Plíce si v Praze a Středočeském kraji nechalo v rámci dne otevřených ambulancí vyšetřit celkem 60 lidí, u dvou z nich lékaři pojali podezření na idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Účelem bylo odhalit tuto vážnou nemoc včas, nasazení léčby totiž postup nemoci brzdí. U některých návštěvníků ordinací...

Není špatné počasí, je jen špatně oblečený běžec. Běhat můžete i v sychravém počasí

24. října 2020 v 09:29

Jste zkušený běžec? Nebo naopak teprve uvažuje, že s běháním teprve začnete? Nemusíte čekat na hezké počasí, začít můžete hned. Nejdůležitější je vytrvalost a pravidelnost. Pokud chcete začít běhat, pak zkuste běhat minimálně 2 – 3 krát týdně, aby tělo začalo vůbec vnímat danou aktivitu a umožnilo...

Bulovka pomáhá maminkám po porodu

17. října 2020 v 07:08

Porodnice Nemocnice Na Bulovce se zapojila do inovativního programu včasného zachycení psychosociálního stresu a duševních poruch u maminek po porodu.

Sladké děti: Praha 15 podpořila vydání knihy

14. října 2020 v 09:32

V rámci letošních Dnů Prahy 15 přispívali občané na vydání 3. dílu knihy s názvem Naděje nikdy nekončí.

Pražští záchranáři se začali dobrovolně očkovat proti chřipce

13. října 2020 v 08:21

Lékaři Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy začali očkovat své kolegyně a kolegy proti chřipce. Záchranka zajistila vakcíny pro všechny zaměstnance, kteří o dobrovolné očkování projevili zájem. Cílem je zachovat akceschopnost v poskytování péče pacientům v době pandemie covid-19 i při...

Další články
Nahoru