Dnes Pondělí - zatazeno 12°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Lifestyle / Zdraví

Charitativní závod RUN for HELP zajistil rehabilitační pobyt pro lidi po amputaci

I letos Rehabilitační klinika Malvazinky podpořila charitativní běžecký závod pro celou rodinu příhodně pojmenovaný RUN for HELP. Akce se uskutečnila v sobotu 25. července na Letné za podpory Prahy 7 .   

Druhého ročníku závodu se zúčastnilo 900 sportovců, kteří se už kolem poledne začali scházet na letenské pláni. Kromě hlavního závodu na 8 kilometrů, vedlejšího na 4 kilometry a speciálního závodu NO FOOT RUN pro osoby po amputaci si mohly zasoutěžit i děti všech věkových kategorií.

Po oficiálním zahájení čekal návštěvníky kromě série závodů také bohatý doprovodný program.

„Cílem je startovné, které věnujeme na nákup protéz pro lidi s amputací končetiny. Běh je určen pro celou rodinu. Mohou běžet malé děti, ale klidně také maminky s kočárkem," říká Andrea Brzobohatá, organizátorka již druhého ročníku charitativního běhu RUN for HELP.

V průběhu odpoledne došlo na symbolické předání dárkového poukazu na rehabilitační pobyt pro 16 osob v hodnotě 145 600 korun, který sdružení NO FOOT NO STRESS oficiálně předala lékařská ředitelka Soňa Musilová z Rehabilitační kliniky Malvazinky, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.


Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Iniciativa Daruju Krev spouští novou aplikaci pro dárce

5. dubna 2021 v 07:53

K příležitosti Světového dne zdraví spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni student David Stančík. Nová verze má zpříjemnit proces darování krve a motivovat stávající i nové dárce. 

Letiště Praha spouští službu Fly via Prague pro přestupující cestující

30. března 2021 v 07:24

Letiště Praha od prvního dubna spustí službu pro nový segment cestujících, kteří v Praze přestupují mezi na sobě nezávislými lety různých dopravců. Projekt Fly via Prague posílí potenciál pražského letiště jako přestupního bodu a přispěje k většímu komfortu i v době postupného obnovování leteckého...

Jana Jůzlová: Toulky Pojizeřím

22. března 2021 v 15:31

Jizera je s délkou 165 km devátou nejdelší řekou v České republice. Její tok prochází rozmanitými oblastmi, z nich některé jsou turisticky dobře známé (Jizerské hory, Český ráj), jiné méně navštěvované (Boleslavsko a Dolní Pojizeří), přesto však nabízejí pozoruhodné kulturní památky a...

Další články
Nahoru