Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Charitativní turnaj v malé kopané pomohl s nákupem speciální ortézy
Turnaj byl zaměřen na pomoc pro 12letého handicapovaného Jindřiška. Foto: NF Veolia

Charitativní turnaj v malé kopané pomohl s nákupem speciální ortézy

Maroš Škvara, zaměstnanec společnosti Pražské vodovody a kanalizace, letos v rámci tohoto programu získal finanční dar ve výši 30 000 korun na projekt Trstěnice Open 2022– charitativní turnaj v malé kopané.

Každý rok již po dobu pěti let vybere organizační výbor turnaje jednu osobu s významným handicapem z Karlovarského či Plzeňského kraje. Většinou se jedná o dítě, na které pak směřuje výtěžek z turnaje. Pomoc tedy cílí na konkrétní osobu a tam, kde je to opravdu potřeba.

Letošní pátý ročník charitativního turnaje byl zaměřen na pomoc pro 12letého handicapovaného Jindřiška s neurologickým poškozením mozku, který není schopen vlastní chůze. Finanční podpora bude konkrétně využita na pořízení speciální ortézy vyrobené na míru. Ta chlapci umožní chodit, případně pomůže zabránit operacím.

„Pátý ročník skončil před několika dny a podařilo se vybrat neuvěřitelných 424 000 korun. Děkujeme všem a náš dík také patří Nadačnímu fondu Veolia, který turnaj finančně podpořil,“ řekl Maroš Škvara.

Od roku 2008 nadační fond celkem podpořil 1788 projektů částkou téměř 49 milionů korun.


Autor: Alo

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Další články
Nahoru