dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Občanská sdružení: Charitativní festival již po sedmé v Rock Café
Moderátorské funkce se již potřetí zhostí Ester Kočičková. Foto: archiv

Občanská sdružení: Charitativní festival již po sedmé v Rock Café

Multižánrový festival Pozdní sběr, který ve svém názvu skrývá charitativní záměr: „sesbírat“ co nejvíce peněz pro určitou nadaci či neziskovou organizaci, se za léta svého fungování zabydlel v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Organizace, pro kterou je festival pořádán, získá podporu nejen finanční, ale také v podobě publicity a prostoru pro zviditelnění dané problematiky.

V minulosti obdržely od organizátorů výtěžek například tyto organizace a nadace: Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Prolomené ticho či Klub nemocných cystickou fibrózou.

Na festivalu bude nejen hudba

Festival Pozdní sběr bude probíhat v sobotu 9. listopadu 2013 od 15 hodin a kromě hudebních vystoupení (Monika Načeva a Justin Lavash, The Prostitutes, Petr Nikl, Bran, LUNO, Tommy Indian a další) nabídne také divadlo, tanec, čtení a v neposlední řadě originální „indoor" tržiště – různé stánky s občerstvením, oblečením, knihami, dokonce i dětský koutek – to vše v prostorách horního foyer klubu Rock Café.

Moderátorské funkce se již potřetí s pohotovou nonšalancí zhostí Ester Kočičková. Nutno říct, že festival si za těch několik let své existence získal poměrně široký okruh návštěvníků, kteří si navykli na něj chodit nejen kvůli jistotě kvalitního hudebního (či obecně kulturního) zážitku, ale i kvůli jistotě dobrého pocitu, že jejich peníze vložené do vstupenky budou prospěšně využity.

Peníze pomůžou v začátcích života

Sedmý ročník bude uskutečněn za podpory minigrantu společnosti Veolia a bude věnován obecně prospěšné společnosti Rozlet (dříve Rozmarýna o.p.s.), jež se jako jediná svého druhu zaměřuje téměř výhradně na mladistvé, kteří opouštějí brány dětského domova a jsou vrženy do reality všedního života. „Věk okolo 18 let, čerstvá zkušenost s odchodem z dětského domova, minimální vzdělání a téměř nulová praxe, nefunkční rodinné zázemí," takto popisuje stav těchto mladých lidí sama organizace.

Těmto lidem se snaží být v začátcích samostatného života přístavem, do kterého se mohou kdykoliv vrátit, zažádat o radu, o zázemí, popovídání si. Hlavní snaha pracovníku této společnosti tedy spočívá v tom udělat z těchto mladých lidí soběstačné a fungující jedince nezávislé na sociálních službách.

Autorkou textu je Eliška Baloghová


Ježíškova vnoučata: TOP tým vybral mezi členy 15 000 korun na invalidní vozíky

13. ledna 2018 v 08:55

Předání šesti kolečkových křesel zástupcům Sanatoria TOPAS ve Vizovicích je výsledkem sbírky mezi členy mládežnického spolku TOP tým v rámci projektu Ježíškova vnoučata od Českého rozhlasu. V předvánoční sbírce mezi členy, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 15 až 35 let, dokázali organizátoři...

Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

Další články
Nahoru