Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Chabr: V realitním portálu hlavního města nyní vidím přidanou hodnotu

Realitní portál hl. m. Prahy byl spuštěn už v roce 2018. Iniciativa si kladla za cíl především vytvoření přehledné a souborné online platformy, která navíc pomůže zvýšit transparentnost hospodaření s městským majetkem. Do projektu se zapojila i řada městských částí a příspěvkových organizací, a potenciálním zájemcům tak odpadají starosti se složitým procházením jednotlivých úředních desek.

„V době spuštění Realitního portálu samozřejmě nikdo nečekal, jaká situace nastane. Přesto v něm právě teď vidím novou přidanou hodnotu – městské nemovitosti by se mohly stát ideální investicí pro zájemce, kteří se snaží o překlenutí současné krize,“ připomíná nový potenciál projektu radní pro správu městského majetku Jan Chabr (TOP 09). „Smysl portálu navíc zůstane zachován, i nadále bude totiž sloužit k podpoře podnikatelského prostředí a usnadnění jejich orientace na trhu,“ dodává.

Magistrátu se tak podařilo vytvořit přehledný a jednotný katalog, který je dostupný skrze webovou adresu https://realitniportalpraha.cz/cs. Nejaktuálnější nabídky lze nalézt na facebookovém profilu https://www.facebook.com/realitniportalpraha.

Magistrát se už počátkem letošního roku ale rozhodl ulevit i podnikatelům ve velmi specifickém segmentu pohostinství. Mnozí restauratéři bojují s existenční krizí, a proto se zastupitelstvo rozhodlo zopakovat ceněný krok z období loňské první vlny pandemie COVID-19.

Všichni podnikatelé tak znovu získávají možnost mít před provozovnami instalované předzahrádky, a to zcela zdarma prozatím do konce března. Diskuse o prodloužení úlev však nadále probíhají, a i vzhledem k nezlepšující se situaci je pravděpodobné, že jej pražské zastupitelstvo posvětí.

„Pro podnikatele se i nadále snažíme hledat cesty, jak jim ušetřit náklady na provoz jejich obchodů či restaurací. Původně měly být odpuštěny poplatky do konce minulého roku, vzhledem k situaci s koronavirem jsme se ale rozhodli, že tuto pomoc prodloužíme minimálně do konce března,“ slibuje Chabr. Stejný režim v současnosti platí i pro využívání veřejných prostranství.

V neposlední řadě se město během posledních týdnů zaměřila i na situaci nájemníků městských bytů. Konkrétně těch, kteří patří mezi tzv. ohrožené skupiny – zdravotně postižené, seniory a nájemníky s nízkými příjmy. Vedení města rozhodlo, že se jich prozatím nedotkne avizované zvýšení nájemného. Důvodem je právě probíhající pandemie.

Pro všechny ostatní nájemníky dojde ke sjednocení nájemného na částce 164 Kč/m² pro centrum Prahy a 132 Kč/m² pro zbytek Prahy. Podle magistrátu jde o stále velmi výhodné podmínky, které navíc dopomohou financování nové bytové výstavby a dalších městských projektů.


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru