dnes
Pondělí - zatazeno
11°C
zítra
Úterý - zatazeno
16°C
pozítří
Středa - polojasno
16°C
Cesty nad Šlechtovou restaurací ve Stromovce čeká oprava
Rekonstrukce Šlechtovy restaurace se chýlí ke konci. Foto (2): MHMP

Cesty nad Šlechtovou restaurací ve Stromovce čeká oprava

Pražský magistrát nechá ve Stromovce opravit cesty ve svahu nad vodárenským domkem, který se nachází nad Šlechtovou restaurací. Práce provede společnost Buldix a město za ně zaplatí zhruba 13,6 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají radní hlavního města.

slechtova-restaurace-srpen-2019-2 Šlechtovu restauraci Praha v současné době rekonstruuje a v budoucnu by se o ni měla starat městská firma Obecní dům.

Cesty na severním svahu nad Šlechtovou restaurací jsou v současné době asfaltové a zničené, vybraná firma je nově vydláždí. „Dojde ke kompletní výměně asfaltových povrchů za odsekovou dlažbu a bude vyřešeno i stávající nevhodné odvodnění," píše se v dokumentu. Práce by podle smlouvy mezi městem a dodavatelem měly skončit do 110 dní.

Stavební práce na Šlechtově restauraci by měly skončit do konce roku a veřejnosti by se měla otevřít příští rok. Náklady na její opravu jsou přes 120 milionů korun. Budova vznikla v 17. stoletím jako barokní letohrádek. Restaurace zde byla od 19. století, naposledy ji vedl Antonín Šlechta, za kterého fungovala do druhé světové války. Následně byla znárodněna.


Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Dnes v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru