Dnes Sobota - obcasny-dest 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Cesty nad Šlechtovou restaurací ve Stromovce čeká oprava
Rekonstrukce Šlechtovy restaurace se chýlí ke konci. Foto (2): MHMP

Cesty nad Šlechtovou restaurací ve Stromovce čeká oprava

Pražský magistrát nechá ve Stromovce opravit cesty ve svahu nad vodárenským domkem, který se nachází nad Šlechtovou restaurací. Práce provede společnost Buldix a město za ně zaplatí zhruba 13,6 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají radní hlavního města.

slechtova-restaurace-srpen-2019-2 Šlechtovu restauraci Praha v současné době rekonstruuje a v budoucnu by se o ni měla starat městská firma Obecní dům.

Cesty na severním svahu nad Šlechtovou restaurací jsou v současné době asfaltové a zničené, vybraná firma je nově vydláždí. „Dojde ke kompletní výměně asfaltových povrchů za odsekovou dlažbu a bude vyřešeno i stávající nevhodné odvodnění," píše se v dokumentu. Práce by podle smlouvy mezi městem a dodavatelem měly skončit do 110 dní.

Stavební práce na Šlechtově restauraci by měly skončit do konce roku a veřejnosti by se měla otevřít příští rok. Náklady na její opravu jsou přes 120 milionů korun. Budova vznikla v 17. stoletím jako barokní letohrádek. Restaurace zde byla od 19. století, naposledy ji vedl Antonín Šlechta, za kterého fungovala do druhé světové války. Následně byla znárodněna.


Hořel částečně devastovaný byt

Včera ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru