dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
3°C
Cesty nad Šlechtovou restaurací ve Stromovce čeká oprava
Rekonstrukce Šlechtovy restaurace se chýlí ke konci. Foto (2): MHMP

Cesty nad Šlechtovou restaurací ve Stromovce čeká oprava

Pražský magistrát nechá ve Stromovce opravit cesty ve svahu nad vodárenským domkem, který se nachází nad Šlechtovou restaurací. Práce provede společnost Buldix a město za ně zaplatí zhruba 13,6 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají radní hlavního města.

slechtova-restaurace-srpen-2019-2 Šlechtovu restauraci Praha v současné době rekonstruuje a v budoucnu by se o ni měla starat městská firma Obecní dům.

Cesty na severním svahu nad Šlechtovou restaurací jsou v současné době asfaltové a zničené, vybraná firma je nově vydláždí. „Dojde ke kompletní výměně asfaltových povrchů za odsekovou dlažbu a bude vyřešeno i stávající nevhodné odvodnění," píše se v dokumentu. Práce by podle smlouvy mezi městem a dodavatelem měly skončit do 110 dní.

Stavební práce na Šlechtově restauraci by měly skončit do konce roku a veřejnosti by se měla otevřít příští rok. Náklady na její opravu jsou přes 120 milionů korun. Budova vznikla v 17. stoletím jako barokní letohrádek. Restaurace zde byla od 19. století, naposledy ji vedl Antonín Šlechta, za kterého fungovala do druhé světové války. Následně byla znárodněna.


Náměstí v Komořanech ozdobí platany a okrasné třešně

Dnes v 17:13

Práce na revitalizaci náměstí v Komořanech pokračují podle předpokladů a závěrečnou tečkou I. etapy bude vysazení nových stromů – platanů, javorů, akátů a okrasných třešní.

Odhalení kamene zmizelého hrdinovi Marku Frauwirthovi

Dnes v 07:54

Mezi prvními popravenými 17. 11. 1939 v protektorátu byl právě dostudovaný inženýr Marek Frauwirth, který se v létě 1939 vrátil z rodného Slovenska do Prahy, zapojil se do odboje, studentského hnutí a mimo jiné umožnil útěk z protektorátu stovkám Židů a odbojářů, aby posléze sdílel s českými...

Den válečných veteránů uctí Praha 6

Včera v 18:33

Zítra, 11. listopadu, si celý svět připomíná Den válečných veteránů. V tento den proběhne v Praze 6 za účasti Ondřeje Koláře, starosty Prahy 6 a Jakuba Stárka, místostarosty Šestky, pietní akt, který bude zahájen u Památníku československých vojáků, účastníků 2. sv. války na Vítězném...

Další články
Nahoru