dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Cestujícím MHD chodí podvodné sms. Nevolejte na číslo zpět, jinak vás to přijde draho!
Cestující MHD by si měli dávat pozor na podvodné smsky. Ilustrační foto: archiv

Cestujícím MHD chodí podvodné sms. Nevolejte na číslo zpět, jinak vás to přijde draho!

Na Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se během včerejšího dne obrátila více než desítka cestujících s informací, že firma MB Finance jménem podniku zasílá SMS výzvy k okamžitému zaplacení dluhu vůči DPP u částek přesahujících 3000 korun.

Tyto výzvy dostávají i lidé, kteří žádný dluh nemají a jsou zasílány z telefonní předvolby 00421901728407. Jde tedy o slovenskou předvolbu a prémiové číslo.

V případě zpětného volání na toto číslo volající zaplatí vysoké částky. „Dopravní podnik nemá s uvedenou společností ani SMS nic společného a jedná se podle všeho o podvodné jednání,“ uvedl mluvčí Petr Vorlíček.

Vymáhání dlužných pokut probíhá standardní formou doporučených dopisů, DPP ani jím pověřené organizace nikdy nezasílají varovné SMS zprávy s číslem účtu, kam je třeba částku uhradit.

Dopravní podnik vyzývá všechny, aby se v případě obdržení uvedené SMS neprodleně obrátili na zákaznickou linku 296 19 18 17, která je k dispozici denně od 7 do 21 hodin nebo na Policii ČR.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru