dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Cestujících v pražské MHD loni přibylo o téměř deset procent
Ilustrační foto: archiv

Cestujících v pražské MHD loni přibylo o téměř deset procent

Podle celkového objemu zaplaceného jízdného stoupl během loňského roku počet cestujících v pražské MHD téměř o deset procent. Loni to bylo 1,17 miliardy lidí, denně více než 3,3 miliony. Dopravní podnik (DPP) provozuje 142 autobusových linek, 33 linek tramvají a tři linky metra.

Představenstvo DPP na svém pondělním jednání schválilo účetní závěrku za rok 2016. Podnik hospodařil se ziskem 1,836 miliardy korun. O rok dříve to bylo 1,255 miliardy. Město firmu dotuje asi 11 miliardami ročně.

V rámci celkového vykázaného zisku je významným vlivem kladný provozní výsledek hospodaření o 261 milionů korun vyšší oproti plánu. V přímých provozních nákladech se po odečtení odpisů a ostatních závěrkových účetních operací podařilo ušetřit více než 430 milionů korun.

„Před časem jsem jasně deklaroval, že Dopravní podnik musí hledat úspory jinde, než v kvalitě přepravy či podmínkách pro své zaměstnance. Jsem proto rád, že se povedlo snížit cenu vozokilometru,“ řekl Petr Dolínek, náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas (ČSSD).

DPP bude v trendu snižování provozních nákladů při současném zachování kvality přepravy cestujících pokračovat i nadále. Těší mě, že se nám daří naplňovat nastavenou strategii,“ uvedl Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru