Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Cestujících přibývá, intervaly metra se zkrátí o desítky vteřin. Nejvíce na lince A
Při cestování v metru musí mít lidé nasazeny respirátory. Foto: Jan Puci

Cestujících přibývá, intervaly metra se zkrátí o desítky vteřin. Nejvíce na lince A

V návaznosti na uvolňování protiepidemických opatření a postupný nárůst poptávky cestujících po přepravě v metru pražský dopravní podnik (DPP) po dohodě s magistrátem a organizací Ropid od pondělí 19. dubna od zahájení provozu posílí ve špičkách provoz metra na všech třech linkách.

Intervaly ve špičkách budou nejvíce zkráceny na lince A, a to o 30 až vteřin. Na lince B to bude o 20 až 30 vteřin, na „céčku“ pak o 10 až 20 vteřin.  

Pražské metro tak bude od příštího týdne jezdit podle stejného grafikonu jako do 10. března, kdy došlo kvůli probíhajícím lockdownu v podzemce k zavedení prázdninového režimu, kdy je provoz dimenzován na úbytek 20 procent.

Během tohoto omezení byla v druhé polovině března a první polovině dubna i tak byla kapacita metra trojnásobná oproti skutečné potřebě.

„Metro tento týden denně využilo v průměru téměř 465 tisíc cestujících, ve srovnání s minulým týden se jedná o nárůst o necelých 13 procent. Minulý týden pražským metrem cestovalo denně v průměru téměř 413 tisíc cestujících,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková

Počet cestujících klesl oproti stavu před pandemií v době největších omezení až o 85 procent. Před začátkem pandemie pražské metro přepravilo asi 1,2 milionu lidí.

V případě tramvají a autobusů klesl během pandemie počet cestujících shodně o 63 procent. U tramvají je to z 1,105 milionu cest na 407 000 a u autobusů z předcovidových 1,015 milionu na 380 000.

Změny jsou patrné i v železniční dopravě. Například dnes začíná, byť s několikatýdenním zpožděním, sezóna víkendových rekreačních vlaků, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Stejně jako loni vyjely vlaky například do Posázaví, Brd, na Kokořínsko nebo do Českého ráje. Novinkou letošní sezony je Lužickohorský rychlík, který jede z Prahy přes Mladou Boleslav, Bezděz a Českou Lípu a Jedlovou do Mikulášovic.
Každou sobotu, neděli i státní svátky až do konce října opět dvakrát denně jezdí z pražského hlavního nádraží do Slaného.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru