Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - oblacno 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cestující v pražské MHD začaly vozit hybridní kloubové autobusy
Hybridní kloubový autobus. Foto: Zdeněk Bek / DPP

Cestující v pražské MHD začaly vozit hybridní kloubové autobusy

Pražský dopravní podnik (DPP) v uplynulém týdnu v rámci obnovy vozového parku nasadil do běžného provozu s cestujícími první vlastní hybridní kloubové autobusy. Sedm vozidel Iveco Urbanway Hybrid 18M jezdí na linkách číslo 135, 177, 193, 195 a 197 vypravovaných z garáží DPP v Hostivaři a na Kačerově. Další vozidla z první objednávky DPP postupně nasadí do pravidelného provozu v následujících dnech. Zatím si objednal dvacet hybridů na základě vysoutěžené rámcové smlouvy až na 140 autobusů, kterou uzavřel v dubnu 2023. Informovala o tom mluvčí DPP Aneta Řehková.

„Autobusy budeme do běžného provozu nasazovat postupně, protože jsou nyní v různém stádiu příprav – u některých čekáme na vydání registračních značek, další musíme teprve polepit a vybavit informacemi podle Standardů kvality PID, paralelně také proškolujeme řidiče na nový typ vozidla,“ řekl Jan Barchánek, vedoucí jednotky Provoz Autobusy DPP.

Hybridy nahradí na jednotlivých pořadích nejstarší, dožívající naftové autobusy. Pro příští rok DPP plánuje objednat dalších 50 hybridních kloubových autobusů Iveco Urbanway Hybrid 18M z uzavřené rámcové smlouvy.

Hybridní autobusy Iveco Urbanway Hybrid 18M jsou plně nízkopodlažní, třínápravové, se čtyřmi dvoukřídlými dveřmi a maximální přepravní kapacitou 130 cestujících, z toho 35 míst pro sedící.

„Všechna vozidla mají celovozovou klimatizaci s topením, jsou vybavena zařízením pro automatické počítání cestujících, kamerovým systémem zahrnujícím monitorování interiéru, dále čelní nehodovou, couvací a bočními kamerami. Výrobce garantuje životnost autobusů 12 let, záruka na všechna vozidla je 5 let," dodala Řehková.


Autor: Jan Puci

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru