Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Cestující v metru nejdříve boxoval do soupravy, pak si ve vestibulu zřídil posilovnu
Když muž spadnul na zem, souprava ze stanice konečně odjela. Foto: Jan Puci

Cestující v metru nejdříve boxoval do soupravy, pak si ve vestibulu zřídil posilovnu

Ostudu si udělal o uplynulém víkendu muž v pražském metru. V opilosti dával rány pěstí do soupravy, ze kterého ho vystrčil jiný cestující. Následně se předváděl u vstupu do stanice. O kuriózním případu dnes informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.  

Když člověk chce, cvičit se dá všude. Navíc, není čas ztrácet čas, proč si teda neposílit fyzičku rovnou v metru. To si možná řekl opilý muž, který v sobotu 4. prosince odpoledne cestoval metrem na lince. A.

Na tísňovou linku městské policie volalo kolem osmnácté hodiny několik cestujících, že ve stanici Flora je agresivní muž. Ten opakovaně dával rány pěstí do stojící soupravy a nadával cestujícím.

Dle zveřejněných záběrů z bezpečnostní kamery ve stanici ho jeden z lidí v soupravě odstrčil, až výtržník spadl na zem. Mezitím se dveře metra zavřely a naštvaný mladík dál mlátil do soupravy.

Následně se přemístil do vstupního vestibulu stanice. Tam si ustlal u automatu na jízdenky. „Lehnul si tam, jak je široký a dlouhý, a usnul,“ volal dozorčí stanice městské policii. Když se probudil, začal cvičit na železných sloupcích, které vyznačují konec přepravního prostoru.

Při tom vyhrožoval dozorčímu metra, který se ho snažil z prostor vykázat. „Zaměstnanec dopravního podniku se mu posléze snažil zabránit v dalším návratu na perón. Mezi procvičováním bicepsů si vyslechl, jak pocítí sílu jeho vytrénovaných pěstí v obličeji. Když se muž cvičením unavil, vyrazil obhlédnout nákupní centrum,“ popsala konflikt mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Během chvilky muž vyšel ven, kde na něj už čekala hlídka strážníků s dozorčím. Z muže byl silně cítit alkohol, čímž se stal podezřelým z přestupku, proto ho strážníci vyzvali k provedení dechové zkoušky.

„Během úkonu se pokusil opakovaně z místa odejít a vyhrožoval strýcem na kriminálce. Výzvy strážníků byly neúčinné, v odchodu mu nakonec musela hlídka zabránit pomocí donucovacích prostředků. Výsledek dechové zkoušky vyšel pozitivní s hodnotou 3,23 promile. Přestupkem čtyřiatřicetiletého muže se bude zabývat správní orgán,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci

Hořelo ve slévárně barevných kovů v Kolbenově ulici

Včera v 11:02

Včera po půl šesté ráno vyjíždělo několik profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů k hlášenému požáru střechy slévárny barevných kovů v Kolbenově ulici.

Policisté poskytli první pomoc muži, který zkolaboval na ulici

5. října 2022 v 07:45

Policisté z Modřan zasahovali v pondělí ráno na Sofijském náměstí v Praze 4 u kolapsu devětasedmdesátiletého muže. Tomu poskytoval první pomoc nejprve náhodný kolemjdoucí a po příjezdu hlídky si resuscitaci převzali.

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

4. října 2022 v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

3. října 2022 v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Další články
Nahoru