Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Cestující v metru nejdříve boxoval do soupravy, pak si ve vestibulu zřídil posilovnu
Když muž spadnul na zem, souprava ze stanice konečně odjela. Foto: Jan Puci

Cestující v metru nejdříve boxoval do soupravy, pak si ve vestibulu zřídil posilovnu

Ostudu si udělal o uplynulém víkendu muž v pražském metru. V opilosti dával rány pěstí do soupravy, ze kterého ho vystrčil jiný cestující. Následně se předváděl u vstupu do stanice. O kuriózním případu dnes informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.  

Když člověk chce, cvičit se dá všude. Navíc, není čas ztrácet čas, proč si teda neposílit fyzičku rovnou v metru. To si možná řekl opilý muž, který v sobotu 4. prosince odpoledne cestoval metrem na lince. A.

Na tísňovou linku městské policie volalo kolem osmnácté hodiny několik cestujících, že ve stanici Flora je agresivní muž. Ten opakovaně dával rány pěstí do stojící soupravy a nadával cestujícím.

Dle zveřejněných záběrů z bezpečnostní kamery ve stanici ho jeden z lidí v soupravě odstrčil, až výtržník spadl na zem. Mezitím se dveře metra zavřely a naštvaný mladík dál mlátil do soupravy.

Následně se přemístil do vstupního vestibulu stanice. Tam si ustlal u automatu na jízdenky. „Lehnul si tam, jak je široký a dlouhý, a usnul,“ volal dozorčí stanice městské policii. Když se probudil, začal cvičit na železných sloupcích, které vyznačují konec přepravního prostoru.

Při tom vyhrožoval dozorčímu metra, který se ho snažil z prostor vykázat. „Zaměstnanec dopravního podniku se mu posléze snažil zabránit v dalším návratu na perón. Mezi procvičováním bicepsů si vyslechl, jak pocítí sílu jeho vytrénovaných pěstí v obličeji. Když se muž cvičením unavil, vyrazil obhlédnout nákupní centrum,“ popsala konflikt mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Během chvilky muž vyšel ven, kde na něj už čekala hlídka strážníků s dozorčím. Z muže byl silně cítit alkohol, čímž se stal podezřelým z přestupku, proto ho strážníci vyzvali k provedení dechové zkoušky.

„Během úkonu se pokusil opakovaně z místa odejít a vyhrožoval strýcem na kriminálce. Výzvy strážníků byly neúčinné, v odchodu mu nakonec musela hlídka zabránit pomocí donucovacích prostředků. Výsledek dechové zkoušky vyšel pozitivní s hodnotou 3,23 promile. Přestupkem čtyřiatřicetiletého muže se bude zabývat správní orgán,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

Dnes v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru