Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Cestující v metru letos čeká kvůli opravám několik výluk
I letos bude v pražské podzemce pokračovat výměna pražců. Foto: archiv DPP

Cestující v metru letos čeká kvůli opravám několik výluk

Cestující v pražském metru čeká letos několik výluk. Důvodem je výměna pražců na trasách A a C nebo oprava zabezpečení. První výluka se uskuteční o Velikonocích a poslední potom v listopadu. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Provoz se v metru zastavil několikrát také loni, naposledy loni v říjnu na trase C.

První výluka se uskuteční na trase C, a to od 15. do 18. dubna. Podnik bude vyměňovat dřevěné pražce za betonové mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova a ve stanici Vyšehrad. Celkem vymění 640 pražců.

Provoz bude přerušen rovněž od 2. do 10. července, kdy dělníci vymění 500 pražců v úseku mezi stanicemi Budějovická a Kačerov. Výměna se bude týkat druhé koleje.

Dělníci pak budou od 17. do 20. listopadu pokračovat ve výměně pražců mezi Muzeem a I. P. Pavlova a na Vyšehradě, kde vymění dalších 630 pražců.

Výluky se dotknou rovněž trasy metra A. Výměna dřevěných pražců za betonové čeká úsek mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař.

Podnik zde bude pracovat od 2. do 6. července. Ve stejném úseku pak bude od 28. do 30. října a od 17. do 20. listopadu rekonstruovat počítače vlakového zabezpečovače.


Autor: ČTK

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Další články
Nahoru