Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Cestující v metru letos čeká kvůli opravám několik výluk
I letos bude v pražské podzemce pokračovat výměna pražců. Foto: archiv DPP

Cestující v metru letos čeká kvůli opravám několik výluk

Cestující v pražském metru čeká letos několik výluk. Důvodem je výměna pražců na trasách A a C nebo oprava zabezpečení. První výluka se uskuteční o Velikonocích a poslední potom v listopadu. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Provoz se v metru zastavil několikrát také loni, naposledy loni v říjnu na trase C.

První výluka se uskuteční na trase C, a to od 15. do 18. dubna. Podnik bude vyměňovat dřevěné pražce za betonové mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova a ve stanici Vyšehrad. Celkem vymění 640 pražců.

Provoz bude přerušen rovněž od 2. do 10. července, kdy dělníci vymění 500 pražců v úseku mezi stanicemi Budějovická a Kačerov. Výměna se bude týkat druhé koleje.

Dělníci pak budou od 17. do 20. listopadu pokračovat ve výměně pražců mezi Muzeem a I. P. Pavlova a na Vyšehradě, kde vymění dalších 630 pražců.

Výluky se dotknou rovněž trasy metra A. Výměna dřevěných pražců za betonové čeká úsek mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař.

Podnik zde bude pracovat od 2. do 6. července. Ve stejném úseku pak bude od 28. do 30. října a od 17. do 20. listopadu rekonstruovat počítače vlakového zabezpečovače.


Autor: ČTK

Provoz hlídaného parkoviště v Krči bude pokračovat s novým provozovatelem

Dnes v 10:27

Provozování hlídaného parkoviště v Krči při ulici Štúrova bude mít nového provozovatele. Toho v současné době Praha 4 vybírá. Provoz parkoviště není přerušen.

Petržílkova je dočasně uzavřena

11. srpna 2022 v 09:07

V rámci probíhající rekonstrukce lávky Petržílkova je celá ulice do 23. srpna uzavřena. Objízdná trasa vede ulicí V Hůrkách.

Další články
Nahoru