Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Cestující v metru letos čeká kvůli opravám několik výluk
I letos bude v pražské podzemce pokračovat výměna pražců. Foto: archiv DPP

Cestující v metru letos čeká kvůli opravám několik výluk

Cestující v pražském metru čeká letos několik výluk. Důvodem je výměna pražců na trasách A a C nebo oprava zabezpečení. První výluka se uskuteční o Velikonocích a poslední potom v listopadu. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Provoz se v metru zastavil několikrát také loni, naposledy loni v říjnu na trase C.

První výluka se uskuteční na trase C, a to od 15. do 18. dubna. Podnik bude vyměňovat dřevěné pražce za betonové mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova a ve stanici Vyšehrad. Celkem vymění 640 pražců.

Provoz bude přerušen rovněž od 2. do 10. července, kdy dělníci vymění 500 pražců v úseku mezi stanicemi Budějovická a Kačerov. Výměna se bude týkat druhé koleje.

Dělníci pak budou od 17. do 20. listopadu pokračovat ve výměně pražců mezi Muzeem a I. P. Pavlova a na Vyšehradě, kde vymění dalších 630 pražců.

Výluky se dotknou rovněž trasy metra A. Výměna dřevěných pražců za betonové čeká úsek mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař.

Podnik zde bude pracovat od 2. do 6. července. Ve stejném úseku pak bude od 28. do 30. října a od 17. do 20. listopadu rekonstruovat počítače vlakového zabezpečovače.


Autor: ČTK

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

Včera ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Portlík: Praha 9 je pro rozvoj trolejbusových linek

11. ledna 2022 v 18:20

Pražský dopravní podnik včera v Letňanech zahájil výstavbu infrastruktury pro první regulérní trolejbusovou linku od roku 1954. Stavební práce na elektrifikaci autobusové linky 140 Palmovka – Miškovice potrvají 10 měsíců, uvedení linky 58 do zkušebního provozu se předpokládá v průběhu letošního...

Oprava opěrné zdi v Komořanské pokračuje

7. ledna 2022 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) naváže na již provedené práce v minulém roce podél Komořanské a začne od pondělí 10. ledna s druhou a třetí etapou stavby. 

Další články
Nahoru