Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cestující v metru čeká v prvním pololetí na lince C několik výluk
Bude pokračovat rekonstrukce stropní desky ve stanici metra Florenc. Foto: archiv

Cestující v metru čeká v prvním pololetí na lince C několik výluk

Cestující v pražském metru čeká v prvním pololetí letošního roku několik výluk, a to vždy v části linky C. Z toho čtyři budou kvůli pokračující rekonstrukci stropní desky ve stanici linky C Florenc. Důvodem dalších budou výměna pražců, opravy výhybek či modernizace zařízení. Vyplývá to z harmonogramu výluk dopravního podniku (DPP), který má ČTK k dispozici, a také z dokumentu, který DPP předložil magistrátnímu dopravnímu výboru. Další výluky podnik chystá na druhou polovinu roku, kdy budou kromě linky C rovněž na trase A.

První výluka čeká na cestující kvůli opravě stropní desky od 24. do 25. února. Vlaky nepojedou mezi stanicemi I. P. Pavlova a Nádraží Holešovice. Zavedena bude náhradní autobusová doprava linka XC mezi I. P. Pavlova a Nádražím Holešovice a náhradní tramvaj X36, která pojede ze Zvonařky k Masarykovu nádraží a dále do Holešovic. Stejná omezení a opatření budou platit o víkendech 9. a 10. března a od 29. března do 1. dubna.

Poslední výluka kvůli stropní desce na Florenci se uskuteční od 13. do 14. dubna, kdy nepojede metro mezi hlavním nádražím a Vltavskou. Náhradní autobusová doprava zavedena nebude. Pojedou náhradní tramvaje XC ze zastávky Hlavní nádraží na Výstaviště a linka 36 ze Zvonařky na Výstaviště.

Monolitická stropní deska na Florenci má rozlohu asi 4000 metrů čtverečních a rozkládá se pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici. Nosníky a samotnou desku je nutné vyměnit kvůli korozi. Stanice Florenc byla pod tehdejším názvem Sokolovská zprovozněna v roce 1974.

Při výluce od 29. března do 1. dubna DPP vymění mezi stanicemi Hlavní nádraží a Muzeum staré dřevěné pražce za betonové. Od 29. června do 2. července podnik na trace C zmodernizuje zabezpečovací zařízení, elektronická stavědla v depu Kačerov a v úseku z Kačerova na Háje.

Pražce na přelomu června a července vymění také na Budějovické a na Pankráci umístí novou výhybku. Pojede náhradní autobus XC z Pražského povstání na Háje a vybrané pravidelné autobusové linky budou prodlouženy z Kačerova na Pražské povstání.

 


Autor: ČTK

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

Včera ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

Včera v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru