Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cestující tramvajemi v Praze čeká v dubnu osm krátkodobých výluk
Ilustrační foto: archiv

Cestující tramvajemi v Praze čeká v dubnu osm krátkodobých výluk

Cestující pražskými tramvajemi čeká v dubnu osm krátkodobých výluk. Důvodem je údržba tramvajových tratí. Výluky se uskuteční v centru města i na jeho okrajích, první bude v Hloubětíně. Vyplývá to z informací zveřejněných na internetových stránkách dopravního podniku (DPP). Tramvaje nyní nejezdí kvůli havarijnímu stavu Libeňského mostu z Holešovic na Palmovku a do 8. dubna omezí dopravu oprava smyčky v Kobylisích.

Většina výluk se uskuteční v noci. Jako první nepojedou tramvaje mezi zastávkami Starý Hloubětín a Lehovec. Provoz se tu zastaví obousměrně ve středu 3. dubna od 01:05 do 03:35. DPP pracoval na trati v tomto úseku rovněž na začátku března.

O dva dny později budou dělníci pracovat na trati z náměstí Míru na Želivského až k nákladovému nádraží na Žižkově. Mezi Želivského a Vozovnou Strašnice nepojedou ve středu 10. dubna a ze Smíchova do Slivence 12. dubna.

Jediná denní výluka se uskuteční mezi Hlubočepy a Slivencem 20. dubna od 05:05 do 18:00. Na trati do Slivence pak nepojedou tramvaje ještě 26. dubna.

Další přerušení provozu čekají cestující mezi Balabenkou, Nádražím Vysočany a Hloubětínem, a to od 18. dubna od 23:45 do 19. dubna do 04:45. Krátkodobá výluka je naplánována v dubnu ještě mezi Florencí a Palmovkou, a to na středu 24. dubna.


Autor: ČTK

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Další články
Nahoru