Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Cestující se mohou v anketě vyjádřit k rozmístění sedaček v metru na linkách A a B
Ilustrační foto: archiv DPP

Cestující se mohou v anketě vyjádřit k rozmístění sedaček v metru na linkách A a B

Pražané se mohou v on-line anketě dopravního podniku hlavního města (DPP) vyjádřit k budoucí podobě sedaček a k jejich rozmístění ve vlacích metra. Anketní otázky mohou do konce dubna zodpovědět všichni cestující, kteří pražské metro využívají alespoň jednou týdně.

Anketa na webu DPP se skládá 12 otázek. Respondenti mohou uvést svůj názor na umístění jednomístných sedaček ke směru jízdy, ale také například to, jaký typ sedaček by ve vlacích metra preferovali a jak často pražské metro využívají. Výsledky ankety DPP podle své mluvčí Anety Řehkové oznámí na začátku května.

Sedačky umístěné bokem ke směru jízdy nyní cestující najdou ve dvanácti soupravách metra na linkách A a B. Praha a DPP toto umístění ve vozech testují asi rok.

„Na základě výsledků ankety se představenstvo DPP dále rozhodne, jak bude postupovat s otáčením jednosedaček ve vlacích 81–71M, které jezdí na linkách A a B," uvedla Řehková.

Jednotlivé sedačky bude DPP podle mluvčí případně otáčet při údržbě a technických revizích vlaků typu 81–71M, aby s sebou změny nenesly další náklady.

V soupravách M1, které jezdí na lince C, otáčení sedaček není možné vzhledem k jiné dispozici sedaček, způsobu jejich upevnění a kvůli prostoru ve vagonu, dodala Řehková.

DPP je největší městskou firmou a provozuje metro, tramvaje, autobusy a lanovku na Petřín. Podnik zaměstnává téměř 11 000 lidí.


Autor: ČTK

Nákladní auto strhlo trolej na Výtoni, tramvajová doprava byla přerušena

22. listopadu 2023 v 09:34 | Aktualizováno v 11:40

Mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň a mezi Albertovem a Podolskou vodárnou dnes ráno a dopoledne nejezdily tramvaje, spoje na linkách 2, 3, 7, 17 a 21 jezdily odklonem. Bylo to kvůli stržené troleji na Výtoni pod železničním mostem. Strhlo ji nákladní auto s bagrem na korbě. Předpoklad...

Další články
Nahoru