Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Cestující se mohou v anketě vyjádřit k rozmístění sedaček v metru na linkách A a B
Ilustrační foto: archiv DPP

Cestující se mohou v anketě vyjádřit k rozmístění sedaček v metru na linkách A a B

Pražané se mohou v on-line anketě dopravního podniku hlavního města (DPP) vyjádřit k budoucí podobě sedaček a k jejich rozmístění ve vlacích metra. Anketní otázky mohou do konce dubna zodpovědět všichni cestující, kteří pražské metro využívají alespoň jednou týdně.

Anketa na webu DPP se skládá 12 otázek. Respondenti mohou uvést svůj názor na umístění jednomístných sedaček ke směru jízdy, ale také například to, jaký typ sedaček by ve vlacích metra preferovali a jak často pražské metro využívají. Výsledky ankety DPP podle své mluvčí Anety Řehkové oznámí na začátku května.

Sedačky umístěné bokem ke směru jízdy nyní cestující najdou ve dvanácti soupravách metra na linkách A a B. Praha a DPP toto umístění ve vozech testují asi rok.

„Na základě výsledků ankety se představenstvo DPP dále rozhodne, jak bude postupovat s otáčením jednosedaček ve vlacích 81–71M, které jezdí na linkách A a B," uvedla Řehková.

Jednotlivé sedačky bude DPP podle mluvčí případně otáčet při údržbě a technických revizích vlaků typu 81–71M, aby s sebou změny nenesly další náklady.

V soupravách M1, které jezdí na lince C, otáčení sedaček není možné vzhledem k jiné dispozici sedaček, způsobu jejich upevnění a kvůli prostoru ve vagonu, dodala Řehková.

DPP je největší městskou firmou a provozuje metro, tramvaje, autobusy a lanovku na Petřín. Podnik zaměstnává téměř 11 000 lidí.


Autor: ČTK

Omezení provozu na náplavce Rašínova nábřeží

13. září 2022 ve 20:56

Ve dnech 19.–25. září bude omezen provoz na náplavce Rašínova nábřeží v úseku před restaurací Vltava, mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Na tomto místě bude náplavka zcela uzavřena z důvodu výkopových prací a stavebních úprav v rámci zasíťování Rašínova nábřeží/ realizace nových inženýrských sítí...

Další články
Nahoru