dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Cestující okřikl výrostky demolující tramvaj. Vandalové ho pak surově zmlátili
Incident se odehrál v tramvaji číslo 11. Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Cestující okřikl výrostky demolující tramvaj. Vandalové ho pak surově zmlátili

Partička mladíků včera řádila v tramvaji jedoucí v půl jedenácté večer Nuselskou ulicí. Jeden z aktérů nejprve vytrhl číselný označník tramvaje a vyhodil ho z okna. Proti tomuto jednání se ohradil dvaatřicetiletý cestující, který se snažil skupinku výtržníků umravnit. To však neměl dělat.

Nebohý cestující se totiž dočkal ze strany mladíků poměrně brutálního napadení, kdy ho bili pěstmi doslova hlava nehlava. V zastávce Horky pak skupinka vystoupila a začala okopávat a jinak demolovat tramvaj číslo 11.

To už ale řidič přivolal policisty, kteří čtyři mladíky ve věku od 16 do 20 let zadrželi přímo při činu a následně je předvedli na policejní služebnu pro podezření z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví.

Tři plnoletí aktéři skončili v policejní cele, mladistvého si na policejní služebně vyzvedl zákonný zástupce. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, mladistvému trest poloviční.

„Za zmínku také stojí fakt, že nejstarší z aktérů byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost stíhán a odsouzen k podmíněným trestům, ze kterých ho následně vyvinila novoroční amnestie,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru