dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Cestující budou na zastávkách autobusu zatím moknout, Praha 4 se čílí na magistrát i firmu
Deštník se při čekání na autobus bude hodit. Ilustrační foto: freeimages

Cestující budou na zastávkách autobusu zatím moknout, Praha 4 se čílí na magistrát i firmu

Nové přístřešky na autobusové lince 118 nebudou. Ačkoli o ně Praha 4 požádala, společnost JCDecaux, Městský mobiliář této žádosti nevyhoví. Znamená to, že cestující na autobusové lince 118 budou na zastávkách Na Strži v obou směrech a na zastávkách Dvorce, Tempo a Sídliště Krč při čekání na autobus moknout? Zatím to vypadá, že ano.

„Blíží se podzim, čas lijáků a lidé mohou při čekání na autobus pořádně promoknout, proto jsem společnost JCDecaux, Městský mobiliář požádal už před třemi měsíci o instalaci pěti nových přístřešků,“ uvedl 1. zástupce starosty Jiří Bodenlos.

„Bohužel odmítli. JCDecaux staví a udržuje přístřešky na základě Smlouvy s hlavním městem Prahou a hlavní město zřejmě nepovažuje přístřešky pro cestující v MHD za svoji prioritu,“ dodal.

Praha 4 požádala o výstavbu přístřešků v červnu tohoto roku. Autobusovou linkou číslo 118 cestuje mnoho Pražanů, včetně seniorů a maminek s dětmi. Na zastávkách Tempo a Sídliště Krč staví kromě autobusů MHD také metrobusy, a je na nich proto vysoká frekvence cestujících.

Pokud se přístřešky na zmiňovaných zastávkách nakonec objeví, server Pražský patriot o tom bude informovat.


Další články
Nahoru