Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cestovní varnu drog ukrýval ve dvou kufrech, v bytě měl tajnou místnost a skrýše
LSD a lysohlávky byly ukryté v tajné skrýši v nástěnných hodinách. Foto: Policie ČR

Cestovní varnu drog ukrýval ve dvou kufrech, v bytě měl tajnou místnost a skrýše

Pražští policisté zadrželi muže, který si podle nich vydělával výrobou a prodejem drog. Kompletní varnu měl ve dvou cestovních kufrech, jeho výdělečnou činnost mají detektivové zadokumentovanou od loňského srpna. Muže zadrželi před několika dny v pražských Vokovicích při prodeji dvou gramů pervitinu. Na webu pražské policie o tom dnes informoval její mluvčí Richard Hrdina.

V minulých dnech uskutečnili detektivové z pátého oddělení Prahy I akci s názvem Mladej, na jejímž konci zadrželi devětadvacetiletého muže, který si na obživu vydělával výrobou a prodejem drog.

„Vařit jezdil do různých chatových oblastí ve Středočeském kraji a místa často měnil, aby nevzbudil pozornost. Ani to mu ale nepomohlo, aby se mu kriminalisté brzy nedostali na stopu. Operativní činností zjistili, že na žádném místě nemá natrvalo zřízenou varnu, ale vše má vždy zabalené do velkých dvou cestovních kufrů, se kterými vždy cestuje,“ popsal Hrdina.

Dealerovu  výdělečnou činnost detektivové zadokumentovali od srpna 2023 a před několika dny „spadla klec“. Kriminalisté mladého muže zadrželi ve chvíli, když se před domem v pražských Vokovicích zrovna chystal k prodeji dvou gramů pervitinu, ale to už nestihl.

Při následné domovní prohlídce detektivové nalezli tajnou sklepní místnost, která byla ukrytá za dvojitými dveřmi šatní skříně. Uvnitř pak objevili více než dvacet gramů pervitinu připraveného k prodeji a další drogy jako extáze, LSD a lysohlávky byly ukryté v tajné skrýši v nástěnných hodinách.

„V batohu měl zadržený připravených přes dva a půl tisíce tablet obsahujících prekursor pseudoefedrin, ze kterých drogu vyráběl a dále množství padělaných dokladů,“ sdělil mluvčí.

Kromě dokladů totožnosti s jeho fotografií států Francie, Rumunska a Spojených Arabských Emirátů měl také padělaný průkaz zdravotně tělesně postiženého, díky kterému mohl páchat množství dopravních přestupků. 

Detektivové devětadvacetiletého muže obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

„Po odzkoumání zajištěných tablet, které určí, kolik účinné látky obsahují, se ale s největší pravděpodobností horní trestní sazba zvýší až na deset let. Obviněný je stíhán vazebně,“ dodal mluvčí.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru