Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Cestovní ruch: Magistrát dá na propagační kampaň metropole 8,35 milionu korun
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice na Malé Straně. Foto: Jan Puci

Cestovní ruch: Magistrát dá na propagační kampaň metropole 8,35 milionu korun

Pražský magistrát dá prostřednictvím své firmy Prague City Tourism (PCT) na propagační kampaň hlavního města 8,35 milionu korun. Peníze půjdou jak na internetovou, tak venkovní reklamu a zacílí na zahraniční i domácí turisty. O pondělním rozhodnutí městské rady novináře informoval náměstek primátora Jiří Pospíšil (TOP 09). Konkrétní podobu kampaně nyní dopracovává PCT a představí ji v dubnu. Do propagace města pak vedení metropole plánuje vložit ještě dalších téměř sedm milionů korun.

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila navýšení rozpočtu na mediální kampaně k podpoře cestovního ruchu o dalších osm milionů korun. Celkem tak metropole v roce 2023 vyčlení na kampaně, eventy, podporu kongresového turismu a podporu Pražského audiovizuálního nadačního fondu 30 850 000 korun. Dodatečné prostředky mají za cíl přilákat do hlavního města více turistů směřujících za kulturními událostmi, kteří zároveň stráví v Praze průměrně větší počet nocí za jednu návštěvu. 

Vyčleněná částka 8 350 000 korun bude použita na podporu cestovního ruchu formou marketingových kampaní společnosti PCT Jednat se přitom bude o kampaně určené na udržitelný cestovní ruch, rozvoj kulturního cestovního ruchu a k omezení negativních dopadů zvýšeného množství turistů na běžný život v Praze.

Jak bude konkrétně kampaň vypadat, zatím není jasné. Podle Pospíšila však bude fungovat webový portál a uskuteční se rovněž tzv. outdoorová propagace, do které patří třeba billboardy. Na turisty budou čekat také různé benefity. Konečnou podobu dopracovává PCT a vedení města ji spolu s PCT představí koncem dubna.

Pokračovat bude i v letošním roce kampaň V Praze jako doma, která je zaměřena na podporu domácího cestovního ruchu. Jejím cílem je dlouhodobá podpora domácího cestovního ruchu a navýšení počtu domácích návštěvníků a turistů v Praze. Celková částka na kampaně pro letošní rok bude ve výsledku 15 400 000 korun.

 „Být v Praze jako doma neznamená chovat se nezodpovědně vůči svému okolí. Praha nemá být destinací, kam lidé míří za alkoholovými dýchánky. Proto zároveň pokračujeme i v další kampani s názvem Enjoy Respect Prague, jejímž cílem je edukace přijíždějících turistů ohledně kultury chování, čímž pomůžeme zmírnit negativní dopady turismu na každodenní život v metropoli,“ uvedl Pospíšil.

Na podporu příjezdového cestovního ruchu pak bude zaměřena kampaň Stay in Prague, která chce Prahu prezentovat jako kulturní a kultivovanou destinaci pro návštěvu turistů jak z České republiky, tak i celého světa.

„Všechny kampaně můžeme financovat díky vyššímu výběru poplatků za přenocování, který jen za rok 2022 činí 420 milionů korun, kdy větší část z těchto prostředků chceme vracet právě do rozvoje cestovního ruchu a motivovat turisty z celého světa, aby Prahu navštívili a vnímali ji jako kulturní a moderní destinaci, kde budou chtít díky kvalitnímu programu a různým eventům strávit více času,“ doplnil náměstek primátora Jiří Pospíšil.


Autor: puc

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru