Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 10°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cestovní ruch: Magistrát dá na propagační kampaň metropole 8,35 milionu korun
Výhled ze Svatomikulášské městské zvonice na Malé Straně. Foto: Jan Puci

Cestovní ruch: Magistrát dá na propagační kampaň metropole 8,35 milionu korun

Pražský magistrát dá prostřednictvím své firmy Prague City Tourism (PCT) na propagační kampaň hlavního města 8,35 milionu korun. Peníze půjdou jak na internetovou, tak venkovní reklamu a zacílí na zahraniční i domácí turisty. O pondělním rozhodnutí městské rady novináře informoval náměstek primátora Jiří Pospíšil (TOP 09). Konkrétní podobu kampaně nyní dopracovává PCT a představí ji v dubnu. Do propagace města pak vedení metropole plánuje vložit ještě dalších téměř sedm milionů korun.

Rada hl. m. Prahy v pondělí schválila navýšení rozpočtu na mediální kampaně k podpoře cestovního ruchu o dalších osm milionů korun. Celkem tak metropole v roce 2023 vyčlení na kampaně, eventy, podporu kongresového turismu a podporu Pražského audiovizuálního nadačního fondu 30 850 000 korun. Dodatečné prostředky mají za cíl přilákat do hlavního města více turistů směřujících za kulturními událostmi, kteří zároveň stráví v Praze průměrně větší počet nocí za jednu návštěvu. 

Vyčleněná částka 8 350 000 korun bude použita na podporu cestovního ruchu formou marketingových kampaní společnosti PCT Jednat se přitom bude o kampaně určené na udržitelný cestovní ruch, rozvoj kulturního cestovního ruchu a k omezení negativních dopadů zvýšeného množství turistů na běžný život v Praze.

Jak bude konkrétně kampaň vypadat, zatím není jasné. Podle Pospíšila však bude fungovat webový portál a uskuteční se rovněž tzv. outdoorová propagace, do které patří třeba billboardy. Na turisty budou čekat také různé benefity. Konečnou podobu dopracovává PCT a vedení města ji spolu s PCT představí koncem dubna.

Pokračovat bude i v letošním roce kampaň V Praze jako doma, která je zaměřena na podporu domácího cestovního ruchu. Jejím cílem je dlouhodobá podpora domácího cestovního ruchu a navýšení počtu domácích návštěvníků a turistů v Praze. Celková částka na kampaně pro letošní rok bude ve výsledku 15 400 000 korun.

 „Být v Praze jako doma neznamená chovat se nezodpovědně vůči svému okolí. Praha nemá být destinací, kam lidé míří za alkoholovými dýchánky. Proto zároveň pokračujeme i v další kampani s názvem Enjoy Respect Prague, jejímž cílem je edukace přijíždějících turistů ohledně kultury chování, čímž pomůžeme zmírnit negativní dopady turismu na každodenní život v metropoli,“ uvedl Pospíšil.

Na podporu příjezdového cestovního ruchu pak bude zaměřena kampaň Stay in Prague, která chce Prahu prezentovat jako kulturní a kultivovanou destinaci pro návštěvu turistů jak z České republiky, tak i celého světa.

„Všechny kampaně můžeme financovat díky vyššímu výběru poplatků za přenocování, který jen za rok 2022 činí 420 milionů korun, kdy větší část z těchto prostředků chceme vracet právě do rozvoje cestovního ruchu a motivovat turisty z celého světa, aby Prahu navštívili a vnímali ji jako kulturní a moderní destinaci, kde budou chtít díky kvalitnímu programu a různým eventům strávit více času,“ doplnil náměstek primátora Jiří Pospíšil.


Autor: puc

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

21. února 2024 v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Další články
Nahoru