dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská kultura

Cestovatelské přednášky na Dlabačově již tento podzim

Stále známější a čím dál oblíbenější cestovatelské přednášky Zcestomítání se zabydlely na Dlabačově. Na podzim pokračují novou sérií středečních cestovatelských večerů, během kterých si za dvě hodiny mohou návštěvníci poslechnout zajímavé příběhy z cest do různých koutů světa.

První akcí budou 14. září od 19 hodin přednášky Aztécké rituály a tance v dnešním Mexiku a od 20.15 Dva roky v Demokratické republice Kongo aneb Můj život s Lékaři bez hranic.

Aztécké rituály a tance v dnešním Mexiku
První  přednáškou podzimního Zcestomítání budou 14. září Aztécké rituály a tance v dnešním Mexiku od Michelle Leisky. Její vyprávění odhalí podrobnosti o posvátném aztéckém tanci a znovuobjevování indiánských tradic v rámci hnutí Mexicanidad: „Mnoho příznivců Mexicanidad se učí nahuatl, původní jazyk, který v běžné komunikaci ve větších městech prakticky vymizel, věnuje se výrobě vlastních kostýmů na tanec či jiných tradičně používaných nástrojů,”  uvádí Michelle Leisky ke své přednášce.

Dva roky v Demokratické republice Kongo aneb Můj život s Lékaři bez hranic
Vzápětí po první přednášce bude následovat promítání o zkušenostech s prací pro Lékaře bez hranic v Demokratické republice Kongo připravené Evou Frišovou, která pro tuto organizaci pracuje jako  „nezdravotník“: „Na 4 misích v Demokratické republice Kongo a na misi epidemie eboly v Sierra Leone jsem využila své znalosti a dovednosti z oblasti financí a účetnictví, naučila se být velmi flexibilní a poznala, co je to skutečná týmová práce v multikulturním prostředí.”

Promítání nevšedních zážitků z cest i dále na podzim
I následující přednášky zavedou přítomné do dalších zajímavých koutů světa, vždy jeden ze středečních večerů v měsíci. „V říjnu se přesuneme do chladného Grónska a na Špicberky, elektrickým autem si za dva měsíce procestujeme Evropu a dále na podzim nás čeká horká půda Blízkého východu, Ladou do Mongolska, zážitky letušky, která pracovala pro leteckou společnost v Dubaji, nebo představení míst na světě, kde dodnes vládnou ženy," zvou organizátoři.

Zcestomítání je večer, během kterého za dvě hodiny uslyšíte zajímavé příběhy z cest do různých koutů světa. Občas jsou to bláznivé příběhy, jako když pár Slováků vezme starou Ladu a vydá se s ní až do Afriky, někdy jsou to „obyčejné” cesty s neobyčejnými zážitky kousek za hranicemi České republiky. Jindy to jsou lidé, kteří rozjíždějí business na neobvyklých místech – třeba šijí pánské obleky v Thajsku – a občas chce někdo prostě změnit svět a začne pomáhat v keňském slumu s bojem proti špatným stavebním předpisům.

Více informací www.zcestomitani.cz


Další články
Nahoru