dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Cestovatelská středa v Národním muzeu: Radek Jaroš a Karel Poborský

V moderovaných besedách cestovatel Ruda Švaříček představuje zajímavé osobnosti v atraktivním prostředí muzea. Večery mají příjemnou atmosféru, chvíle zde bývají výjimečné.  

Bonusem je netradiční pohoštění, africký stánek s exotikou a kávou z Ugandy, knihy, CD, DVD.

Radek Jaroš, horolezec

Narodil se jako druhý syn den před svátkem čarodějnic roku 1964. Vyrostl na Vysočině, v Novém Městě na Moravě, kde žije dosud. Původně se chtěl stát zahradním architektem, to mu ale jeho špatný politický profil nedovolil. Vystudoval strojní průmyslovku a časem se svými kamarády horolezci založil stavební firmu specializující se na výškové práce.

Poprvé se Radek dostal do Himálají v roce 1994, a to hned na Mount Everest; expedice ale úspěšná nebyla. Na vrchol nejvyšší hory planety vystoupil při další expedici v květnu 1998.

Karel Poborský, fotbalista

Do dějin fotbalu vstoupil drzým obloučkem v národním týmu, kterým ve čtvrtfinále mistrovství Evropy 1996 pokořil portugalského brankáře Baíu. Gól zapůsobil jako vstupenka do prestižních evropských klubových soutěží. Jeho služeb v následujících letech využily Manchester United, Benfica Lisabon, Lazio Řím i pražská Sparta.

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha 1.

Začátek 20. ledna v 19 hodin.


Další články
Nahoru