dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražské krimi

Cestou z posilovny slyšel hovor, který nakonec zkazil Mexičanovi dovolenou v Praze

Minulý pátek procházel kriminalista prvního policejního obvodu při cestě z posilovny Staroměstským náměstím. Tam zaslechl anglicky vedený rozhovor dvou mužů, kteří poměrně pokoutně domlouvali prodej a nákup marihuany.

To detektiva zaujalo, neboť do jeho ranku v rámci služby u policie spadá řešení právě drogových deliktů. Proto dvojici začal věnovat zvýšenou pozornost, a zároveň je nenápadně následoval k Václavskému náměstí, kam muži posléze odcházeli.

Jak se následně ukázalo, tato procházka měla své opodstatnění. Nigerijský prodejce (39) totiž dovedl zákazníka ke svému kumpánovi do ulice Na Můstku.

Teprve až ten měl u sebe požadovaný artikl, což svědčí o značné obezřetnosti obchodníků s „trávou“.

Kriminalista si trpělivě počkal, až dojde k obchodu samotnému, tedy, až turista z Mexika (42) zakoupí od Nigerijce (41) marihuanu a zaplatí za ni. A jakmile se tak stalo, zakročil, a všechny tři muže zadržel.

Ty poté za pomoci kolegů z oddělení hlídkové služby eskortoval na policejní služebnu. Oba zadržené Nigerijce vyšetřovatel obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Staršímu z obviněných hrozí za tento trestný čin pětileté vězení. Mladšímu ale hrozí až desetiletý arest, a to z toho důvodu, že byl za obdobné jednání v době nedávno minulé pravomocně odsouzen,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Mexický zákazník figuruje v celém případu jako svědek.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru