Dnes Pátek - snih 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 2°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Cestou z letiště nedala taxikáři pokoj, zavolal si o pomoc na tísňovou linku
Taxi v Praze. Foto: Jan Puci

Cestou z letiště nedala taxikáři pokoj, zavolal si o pomoc na tísňovou linku

V úterý 19. června dopoledne došlo ke kuriózní situaci, kdy si řidič taxislužby zavolal na pomoc strážníky. Důvod? Vezl nespokojenou klientku, která ho neustále „pérovala", až mu došla trpělivost. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku zavolal kolem deváté hodiny řidič přepravní společnosti a požádal o pomoc s agresivní cestující. Cizinka řidiče obvinila, že ji chce okrást, proto jede schválně špatnou trasou. Také se jí nelíbilo, že nemá fixní cenu, ale používá taxametr. 

Po celou dobu jízdy z letiště do hotelu v centru města sledovala svoji navigaci a řidiče takto „kontrolovala“. Její navigace ukazovala jinou trasu, než jakou zvolil řidič. „Marně se jí snažil vysvětlit, že vybral nejoptimálnější trasu, kterou si ověřil přes dispečink společnosti, pro kterou jezdí,“ sdělila mluvčí. 

Z Letiště Václava Havla mířil taxikář do hotelu v ulici V Celnici.  Jel Evropskou, Korunovační a Letenským tunelem a po cestě se snažil maximálně využívat vyhrazené pruhy. Stejně cizinku nepřesvědčil.

„Strážníci z Taxi týmu provedli na místě kontrolu a potvrdili, že řidič skutečně zvolil tu nejlepší možnou trasu, kterou v danou chvíli s ohledem na ranní dopravní špičku mohl. Za 17,3 kilometrů a 40 minut jízdy si naúčtoval 769 korun,“ dodala Seifertová. Cestující podle ní nakonec jízdu i na doporučení svého známého, kterému volala, uhradila. 

V Praze se ceny za přepravní služby řídí Nařízením o maximálních cenách osobní taxislužby. Pro auta se spalovacím motorem je jednorázová sazba 60 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 36 Kč/km;

Pro elektromobily jednorázová platba činí 70 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 39 Kč/km.

Zdroj cen: MP Praha


Autor: Jan Puci

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Včera v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru