Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - polojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cestou z letiště nedala taxikáři pokoj, zavolal si o pomoc na tísňovou linku
Taxi v Praze. Foto: Jan Puci

Cestou z letiště nedala taxikáři pokoj, zavolal si o pomoc na tísňovou linku

V úterý 19. června dopoledne došlo ke kuriózní situaci, kdy si řidič taxislužby zavolal na pomoc strážníky. Důvod? Vezl nespokojenou klientku, která ho neustále „pérovala", až mu došla trpělivost. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku zavolal kolem deváté hodiny řidič přepravní společnosti a požádal o pomoc s agresivní cestující. Cizinka řidiče obvinila, že ji chce okrást, proto jede schválně špatnou trasou. Také se jí nelíbilo, že nemá fixní cenu, ale používá taxametr. 

Po celou dobu jízdy z letiště do hotelu v centru města sledovala svoji navigaci a řidiče takto „kontrolovala“. Její navigace ukazovala jinou trasu, než jakou zvolil řidič. „Marně se jí snažil vysvětlit, že vybral nejoptimálnější trasu, kterou si ověřil přes dispečink společnosti, pro kterou jezdí,“ sdělila mluvčí. 

Z Letiště Václava Havla mířil taxikář do hotelu v ulici V Celnici.  Jel Evropskou, Korunovační a Letenským tunelem a po cestě se snažil maximálně využívat vyhrazené pruhy. Stejně cizinku nepřesvědčil.

„Strážníci z Taxi týmu provedli na místě kontrolu a potvrdili, že řidič skutečně zvolil tu nejlepší možnou trasu, kterou v danou chvíli s ohledem na ranní dopravní špičku mohl. Za 17,3 kilometrů a 40 minut jízdy si naúčtoval 769 korun,“ dodala Seifertová. Cestující podle ní nakonec jízdu i na doporučení svého známého, kterému volala, uhradila. 

V Praze se ceny za přepravní služby řídí Nařízením o maximálních cenách osobní taxislužby. Pro auta se spalovacím motorem je jednorázová sazba 60 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 36 Kč/km;

Pro elektromobily jednorázová platba činí 70 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 39 Kč/km.

Zdroj cen: MP Praha


Autor: Jan Puci

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Další články
Nahoru