Dnes Středa - mlha 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Cestou z letiště nedala taxikáři pokoj, zavolal si o pomoc na tísňovou linku
Taxi v Praze. Foto: Jan Puci

Cestou z letiště nedala taxikáři pokoj, zavolal si o pomoc na tísňovou linku

V úterý 19. června dopoledne došlo ke kuriózní situaci, kdy si řidič taxislužby zavolal na pomoc strážníky. Důvod? Vezl nespokojenou klientku, která ho neustále „pérovala", až mu došla trpělivost. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Na tísňovou linku zavolal kolem deváté hodiny řidič přepravní společnosti a požádal o pomoc s agresivní cestující. Cizinka řidiče obvinila, že ji chce okrást, proto jede schválně špatnou trasou. Také se jí nelíbilo, že nemá fixní cenu, ale používá taxametr. 

Po celou dobu jízdy z letiště do hotelu v centru města sledovala svoji navigaci a řidiče takto „kontrolovala“. Její navigace ukazovala jinou trasu, než jakou zvolil řidič. „Marně se jí snažil vysvětlit, že vybral nejoptimálnější trasu, kterou si ověřil přes dispečink společnosti, pro kterou jezdí,“ sdělila mluvčí. 

Z Letiště Václava Havla mířil taxikář do hotelu v ulici V Celnici.  Jel Evropskou, Korunovační a Letenským tunelem a po cestě se snažil maximálně využívat vyhrazené pruhy. Stejně cizinku nepřesvědčil.

„Strážníci z Taxi týmu provedli na místě kontrolu a potvrdili, že řidič skutečně zvolil tu nejlepší možnou trasu, kterou v danou chvíli s ohledem na ranní dopravní špičku mohl. Za 17,3 kilometrů a 40 minut jízdy si naúčtoval 769 korun,“ dodala Seifertová. Cestující podle ní nakonec jízdu i na doporučení svého známého, kterému volala, uhradila. 

V Praze se ceny za přepravní služby řídí Nařízením o maximálních cenách osobní taxislužby. Pro auta se spalovacím motorem je jednorázová sazba 60 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 36 Kč/km;

Pro elektromobily jednorázová platba činí 70 Kč/přeprava, čekání 7 Kč/min a přeprava na území metropole 39 Kč/km.

Zdroj cen: MP Praha


Autor: Jan Puci

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

25. září 2023 ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru