Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Soutěž je pokračováním úspěšných ročníků soutěže Úřad roku „Půl na půl“, která podporuje od roku 2007 zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principu gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy.

Každý úřad veřejné správy by měl do své práce začlenit priority vlády při prosazování rovnosti žen a mužů, a to ve dvou základních směrech: dovnitř vlastního úřadu, tedy směrem k zaměstnancům a zaměstnankyním, ale i navenek vůči klientům veřejné správy.

Radnice Prahy 5 získala v rámci 16. ročníku soutěže Čestné uznání v soutěži Úřad na cestě k rovnosti 2022 v kategorii obcí III. typu a stala se jedním z příkladů dobré praxe.

2022-cestne-uznani-p5Autor: TZ, red

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Dnes ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Další články
Nahoru