dnes
Čtvrtek - jasno
17°C
zítra
Pátek - skorojasno
19°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
21°C
Čestné občanství Prahy 5 převzalo ve Švandově divadle pět osobností
Starosta Daniel Mazur (uprostřed) ocenil osobnosti Prahy 5. Foto: Praha 5

Čestné občanství Prahy 5 převzalo ve Švandově divadle pět osobností

Ve Švandově divadle byly ve čtvrtek 7. března udělana Čestná občanství Prahy 5. Slavnostní udílení proběhlo v Praze 5 již počtvrté a Čestnými občany se stali in memoriam František Pecháček, který se aktivně podílel na protinacistickém odboji, malířka Helena Slavíková-Hrušková, basketbalista Dušan Krásný, biskup Václav Malý a Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl. 

„Udílením čestných občanství chceme oceňovat osobnosti, které se zvlášť významným způsobem zasloužily jak o celospolečenský přínos, tak o rozvoj, prospěch a dobré jméno páté městské části. Jde o projev úcty za celoživotní dílo,“ řekl starosta Prahy 5 Daniel Mazur (Piráti) s tím, že ho těší, že tato tradice se v Praze 5 ujala. Své Čestné občany Praha 5 totiž oceňuje již od roku 2016.

„Věřím, že v životě Prahy 5 se dobře ujala tradice, která se jednou vepíše do povědomí lidí svou vážností, respektem a důstojností a v každé době bude ocenění Čestný občan Prahy 5 jednou z nejvyšších hodnot v občanském životě a zároveň i jedním ze symbolů života v Praze 5, tak jako se jím dosud stal prapor nebo znak městské části,“ dodal starosta.

Ocenění Čestné občanství Městské části Praha 5 uděluje zastupitelstvo jako „projev úcty a ocenění za hrdinství, osobní statečnost, celoživotní zásluhy a mimořádné umělecké výkony."

Medailonky oceněných Čestných občanů Prahy 5 za rok 2018 najdete zde.

 


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Včera v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Další články
Nahoru