Dnes Čtvrtek - jasno 0°C
Zítra Pátek - jasno 0°C
Čtvrtek 5. 3. 2026
Svátek má Kazimír
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Čestmír Suška: Rezavé květy
25 led
15 ún
Vycházky
Foto: fortna.eu

Čestmír Suška: Rezavé květy

25. 1. 2026 - 15. 2. 2026
Sochař Čestmír Suška připravil pro zahradu Fortny instalaci ocelových skulptur z cyklu Rezavé květy. Tyto skulptury vznikají z vysloužilých cisteren, které proměňuje pomocí plamenů a svářečky v překvapivě křehké artefakty. Instalace vznikla v rámci adventního tématu Divoký Bůh, na zahradě zůstane až do začátku postní doby, do 15. února.

Čestmír Suška vystudoval v letech 1974–80 sochařství na AVU v Praze a byl zakládajícím členem skupiny Tvrdohlaví. Inspirován studijními pobyty v USA založil v roce 2000 studio Bubec v bývalé skladové hale v Praze – Řeporyjích. Jeho dílo má své místo v řadě domácích i světových uměleckých sbírek a bylo vystavováno mimo jiné v Centru současného umění DOX, Galerii hlavního města Prahy, Birmingham museum of Art, AL a OK Harris Gallery, NY, USA.

Kde: zahrada Fortny, Hradčanské nám. 184/3, Praha 1. Vstup je volný.

 


Autor: Cen

Praha 2: Modré pondělí u Ludmily na náměstí Míru

Dnes ve 14:18

Velikonoce v Praze 2. Mazanec a čas, dílničky pro děti, divadla a zdobení břízky. Na náměstí Míru se 30. března koná Modré pondělí.

Reuse den na radnici

Dnes v 08:43

Šestý díl oblíbené akce Reuse den, při které nepotřebné věci dostávají druhou šanci, se vrací do Letňan v sobotu 14. března.

Dyzajn market Jaro 2026

Dnes v 07:10

Dyzajn market Jaro se uskuteční 7. a 8. března 2026 na Výstavišti v Holešovicích, oba dny od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma a bez bariér.

Mene Tekel nabízí zajímavé výstavy v Praze 2

Včera ve 12:51

Festival Mene Tekel již 19 let připomíná hrůzy a temné okamžiky komunistické totality, abychom nezapomněli, ocenili statečné, znovu uctili oběti a předali zkušenosti dalším generacím. Svoboda a demokracie prostě nejsou samozřejmostí.

Vycházka Smíchovem po stopách diplomatů

Včera v 11:13

Povídání o osobnostech i vilách ve čtvrti Hřebenka s historikem Pavlem Fabinim v pondělí 9. března od 14 hodin. Sraz je na zastávce autobusu Holečkova směr Stadion Strahov.

Komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově zaměřena na Josefínu Duškovou

Včera v 10:23

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se uskuteční v neděli 8. března od 14 hodin. Vycházka bude zaměřena na osobnost Josefíny Duškové (6. března 1754 – 8. ledna 1824) a hudebníky Mozartovy generace.

Filmový ples v Kulturním domě Kyje

3. března 2026 v 09:48

Večer plný retro filmů, hudby a zábavy v sobotu 7. března. Přijďte si užít večer ve stylu hollywoodského retro glamour a připomeňte si kouzlo jedné z největších ikon filmového plátna, zve Praha 14.

Besedy Prahy 9 pro rodiny s dětmi pokračují i v březnu

2. března 2026 v 15:13

Praha 9 připravuje pravidelné besedy pro rodiny s dětmi. Besedy se konají v prostorách Pragovky, Kolbenova 923/34A od 17 do 19 hodin, jsou pro veřejnost zdarma a konají se až do června jednou za měsíc. 

PVK oslaví Světový den vody: Přednáška i vstup do unikátního prostoru

2. března 2026 ve 14:38

Pražské vodovody a kanalizace se opět připojí k oslavám Světového dne vody, který připadá na neděli 22. března. Tentokrát připravily přednášku historika Kryštofa Drnka o vodohospodářských projektech, které byly smělými plány, ale nikdy se neuskutečnily, a zpřístupní unikátní prostor protipovodňové...

Breakdance na Novodvorské: Střetne se taneční špička

2. března 2026 v 10:48

Praha 4 zve na den plný energie, rytmu a street kultury Breakdance Battle. Akce se uskuteční v sobotu 7. března 2026 se od 10:00 do 20:00 u KC Novodvorská. Mezinárodní taneční soutěž plná špičkových tanečníků a nezapomenutelné atmosféry je zdarma.

Další články
Nahoru