Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cesta u Hořejšího rybníka podél Rokytky se dočká oprav
Hořejší rybník pohledem z ptačí perspektivy. Foto: MHMP / praha-priroda.cz

Cesta u Hořejšího rybníka podél Rokytky se dočká oprav

Cesta u Hořejšího rybníka a podél Rokytky v Praze se dočká rekonstrukce. Opravena bude cesta i kamenné opěrné zídky. Oprava se týká komunikace na pravém břehu Rokytky mezi Mezitraťovou ulicí a podchodem pod Průmyslovou ulicí. Náklady jsou předběžně odhadnuty na téměř pět milionů korun. Práce by měly být hotovy do 5. listopadu. Vyplývá to z dokumentace zveřejněné na serveru tenderarena.cz. Zájemci mohou podávat magistrátu nabídky do 17. dubna.

Oprava je plánovaná v délce zhruba 630 metrů od ulice Mezitraťová až na úroveň Polifkova rybníku. Celkem měří cesta necelý kilometr, přičemž první úsek dlouhý přes 323 metrů nebude upravován a zůstane zde původní štěrková cesta.

Na tento úsek naváže úprava cesty, kdy se rozšíří z dvou na 2,5 metru a posledních asi 130 metrů se postupně rozšíří až na čtyři metry. Cesty budou pro pěší a občasný průjezd aut údržby zeleně. Povrch bude vyrovnán.

Opěrné zídky v místě zářezu cesty do svahu budou od půl do jednoho metru vysoké. Budou vytvořeny z lomového kamene, který bude volně poskládán do zídky. Uloženy budou na pískovém loži a poskládány tak, aby nedocházelo k jejich posunu.

Kdy přesně oprava začne, zatím není jasné. Podle dokumentu by měl magistrát podepsat smlouvu s vítězem tendru v květnu. Práce pak mají být dokončeny do 5. listopadu letošního roku.

Hořejší rybník byl založen pravděpodobně v 16. století a sloužit měl k chovu ryb. V polovině minulého století byl využíván také ke koupání. Zhruba před deseti lety jej magistrát nechal odbahnit a opravit.


Autor: ČTK

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru