Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Cesta podél Hostivařské přehrady dostane nový povrch, práce potrvají do června
Zanedbaná cesta podél Hostivařské přehrady. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Cesta podél Hostivařské přehrady dostane nový povrch, práce potrvají do června

V pondělí začala kompletní oprava vyhlídkové cesty podél pravého břehu Hostivařské přehrady. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Cesta byla vybudována na počátku 60. let 20. století v rámci výstavby přehrady a založení lesoparku. Od té doby se zde prováděly pouze lokální opravy výtluků a závažnějších sesuvů.

Jedná se o úsek cesty v délce přibližně 2,1 kilometru, tedy v místech od hráze po vjezd do areálu čerpací stanice odpadních vod na konci ulice Ramanova. Důvodem pro rekonstrukci byl zhoršující se stav cesty a také stavba dodatkového bezpečnostního přelivu přehrady. Během prací na přelivu byla cesta na delší dobu zneprůjezdněna a bylo rozhodnuto o souběžném provedení její kompletní opravy.

V rámci rekonstrukce pracovníci provedou mikropilotáže, čímž stabilizují problematické okraje cesty směrem k přehradě. Opraví rovněž kamenné zídky směrem do svahu, propustky pod cestou a studánku.

„Kromě toho vymění a doplní také mobiliář cesty. Povrch cesty bude poté opět asfaltový. Na dvou místech pak vznikne dlážděná vyhlídka na vodní plochu a širší pobytové schody. Celková cena oprav činí 31,3 milionu korun včetně DPH,“ popsal Hofman.  

Dle platné smlouvy se zhotovitelem se dokončení bezpečnostního přelivu plánovalo na konec března, nicméně odborníci během výstavby zjistili, že bude nutné rozšířit stanovené práce a provést další nutné úpravy tělesa hráze a patních drenáží. Veškeré práce by proto měly být dokončeny nejpozději letos v červnu.

Po dokončení obou staveb, tedy dodatkového bezpečnostního přelivu i vyhlídkové cesty, bude opět volný průchod podél Botiče a Hostivařské přehrady v plném rozsahu od Hostivaře až do Petrovic.

V současné době se předpokládá, že od dubna se hladina nádrže bude moci začít opět zvyšovat na standardní letní úroveň. Napouštění však bude závislé na počasí a přítocích.

„Pokud vše půjde dobře podle plánu, tak by cesta na hrázi a další návazné komunikace na pravém břehu nádrže mohly být pro veřejnost otevřeny na konci května tohoto roku,“ uvedla Jana Plamínková (STAN), náměstkyně primátora pro životní prostředí.


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru