dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Cesta ke vzdělání je opět otevřena. O příspěvky mohou žádat pražské školy

Nadační fond Cesta ke vzdělání vyhlásil výzvu k podávání žádostí o nadační příspěvky v rámci Grantového programu „Cesta ke vzdělání 2016“. O příspěvky mohou žádat pražské střední a vyšší odborné školy a jiná školská zařízení a také jejich pedagogové či žáci. 

Cílem Grantového programu „Cesta ke vzdělání 2016“ je podporovat především mezinárodní spolupráci škol a motivovat jejich žáky, studenty a pedagogy k navazování a rozvíjení kontaktů na mezinárodním poli v cizojazyčném prostředí, což umožní výměnu zkušeností, informací a trendů a obohatí možnosti odborného a jazykového vzdělávání. V minulém roce bylo nadačním fondem, jehož zřizovatelem je hl. m. Praha, finančně podpořeno více než 50 projektů jednotlivců i samotných škol celkovou částkou přesahující 3 miliony korun.

Grantový program je zaměřen na podporu nejrůznějších aktivit. Jedná se například o vzdělávací pobyty žáků a studentů či odborné stáže pedagogů v zahraničí, odbornou spolupráci mezi pražskými školami, účast žáků a studentů včetně jejich pedagogů na mezinárodních soutěžích, festivalech a přehlídkách v zahraničí a organizaci obdobných akcí v Praze. Program myslí i na podporu vyrovnávání příležitostí ke vzdělání žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami a předprofesní přípravu žáků a studentů pražských škol.

O příspěvky mohou žádat jak jednotlivé školy a školská zařízení se sídlem na území hlavního města Prahy, tak i jejich jednotliví žáci či studenti a pedagogové. Žádosti lze podávat nejdéle do 31. března. Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách cestakevzdelani.praha.eu v sekci Výzvy. 


Další články
Nahoru