dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Cesta k dokončení Jedličkova ústavu. Praha schválila projektanta dostavby

Pražští radní na úterním zasedání schválili výběr nejvhodnější nabídky na projektové práce v rámci veřejné zakázky na dostavbu Jedličkova ústavu a škol (JÚŠ). Fakticky se tak otevřela cesta k dlouho očekávanému dokončení ústavu, po kterém dlouhodobě volá nejen samotné zařízení, ale rovněž i široká veřejnost. Po jednání rady to uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.   

Předmětem veřejné zakázky jsou projekční práce na stavbu hospodářského pavilonu a hudební školy v areálu Jedličkova ústavu, přičemž tento objekt by se měl nacházet v proluce mezi činžovními domy a hřištěm TJ Vyšehrad a měl by být bezbariérově propojen se stávajícími objekty ústavu.

„Multifunkční stavba by měla výškově i objemově navazovat na okolní zástavbu a obsahovat nejen edukativní prostory, ale rovněž sál určený na hudební představení, odhlučněné místnosti vhodné k pořizování akustických nahrávek a rovněž administrativní zázemí. Předpokládaná hodnota realizace dostavby činí přibližně osmdesát milionů korun,“ řekl náměstek primátorky Petr Dolínek.

Samotná stavba, která díky hudebnímu sálu pro až sto padesát návštěvníků umožní otevřít Jedličkův ústav široké veřejnosti, by podle zastupitelky a bývalé radní pro oblast školství a sociální politiky Ireny Ropkové mohla začít nejdříve v roce 2017.

„Jedná se o velmi nákladnou investici, která je však nezbytně potřebná k dokončení celého areálu a zajištění dostatečného zázemí pro celý ústav. Jsem přesvědčena, že město potřebné prostředky na realizaci této dostavby v rozpočtu v rozhodném okamžiku najde a že se za pár let budeme moci vypravit do krásného nového sálu na představení kapely The Tap-Tap, která je s Jedličkovým ústavem neodmyslitelně spjata,“ uvedla Ropková.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru