Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 13°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do února 2022.

Za volantem seděl totožný muž. Ten si však na kolegy pravděpodobně nepamatoval, a tak na ně vymyslel lest, aby zakryl svou pravou totožnost. Zatímco v prvém případě se jednalo dle dokladů o občana České republiky, v našem druhém případě se z něj stal řidič s občanským a řidičským průkazem znějících na jméno a příjmení polského občana.

Aby svou lest dovedl k dokonalosti, začal na policisty dokonce mluvit polsky. Neuspěl. Policisté mu připomněli, že ho nestaví poprvé, a muž pochopil, že byl odhalen a vydávat se za někoho jiného nebyl dobrý nápad.

Na policejní stanici pak byla potvrzena jeho pravá totožnost. Předmětem prošetřování bude i skutečnost, jak k cizím dokladům přišel.

Sedmadvacetiletý řidič se bude zodpovídat z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
Autor: TZ, red

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru