dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Dětská Praha

Český Rááááj! Uvede divadlo Alfred ve dvoře

V sobotu 13. června v 17 hodin uvede divadlo Alfred ve dvoře premiéru nového dětského představení Český Rááááj! skupiny Spielraum Kollektiv a Studia DAMÚZA. Malí diváci se v inscenaci vypraví na kouzelné putování za voňavými dálkami.

Svět umí být strašně velký (nebo docela malý). A domov je místem, odkud vyrážíme a kam se navracíme a kde v posledku začíná každý příběh – stejně jako tento. Na začátku byl jen pohozený pohled, pozdrav z neznámého kraje. A co z toho vzešlo? Veliké putování směrem Český Rááááj! V nové pohádce Spielraum Kollektivu procházejí dva nerozluční přátelé neobjevenými zákoutími a skrze setkání s druhými blíže poznávají sami sebe a své potřeby. Najdou nakonec svůj vysněný ráj?

„Nová inscenace,“ shrnuje Linda Straub, „je především o tom, jak se domov stane krásnější až díky dobrodružstvím a lapáliím, které člověka na cestě potkají.“ Pohádkové vyprávění svou přístupnou, interaktivní a příběhovou formou předává divákům od 3 do 6 let důležité podobenství o domově, hledání vlastního místa ve světě i nacházení vlastních cest.

Spielraum Kollektiv je volné divadelní uskupení tvůrců kolem Lindy Straub a Mathiase Strauba, zaměřené především na site specific a dokumentární divadlo. K výrazným rysům předchozích projektů patří inovativní způsoby zapojení diváka do hry a důraz na práci s prostorem. Při své experimentální tvorbě skupina často vychází z principů pohybového a výtvarného divadla. Představení Český Rááááj! vzniklo v koprodukci Studia DAMÚZA a Motusu, produkce divadla Alfred ve dvoře. Hudbu k představení připravil hudebník, kytarista a zpěvák slovanského folkloru Lukáš Kosek.

Více na: www.alfredvedvore.cz


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Další články
Nahoru